köpek oteli

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Paylaş
 

Sivas’ın Kangal ilçesinden adını alan bu köpekler dünyada da birçok ülke tarafından tanınmaktadır. Boyutları nedeniyle derece ırk köpek cinsi grubuna giren kangallar Sivas’ın en gözde köpeklerindendir. Boyut olarak dişiler en uzun 77 cm’ye ulaşırken erkeklerde bu uzunluk 86 hatta 90 cm olmaktadır. Kilo olarak ise dişilerin genelde 56 kilogram civarında olduğu gözlemlenirken, erkekler 65 – 70 kilogramda olabilmektedirler. Uzun yıllar çobanlık, bekçilik, sürü gütme işleriyle uğraşan bu köpekler işçi köpek sınıfına girmektedir. Çok korumacı oldukları için aniden saldırganlaşabilmektedir. Güttüğü sürüye saldıracak olan yabani bir kurt ile hiç düşünmeden kavga edebilirler. Oldukça cesur olan bu köpekler bir o kadar da sevecendir. Sahiplerine karşı itaat konusunda çok iyidirler. Genellikle açık renktedirler. Gri, açık sarı, beyaz gibi tonları bulunmaktadır. Fakat siyah olan, granit rengi olan kangallara rastlamak da mümkündür. Türkiye kökenli en popüler köpeklerden bir tanesidir. Bu nedenle ülkemizde yavru satılık kangal köpekleri oldukça yaygındır.

Genellikle Sivas’tan satışı yapılan bu köpekleri satın almak isterseniz, sizin de Sivas’a gidip görerek almanız daha iyi olacaktır. Çünkü aldığınız yavrudan çok onun annesinin ve kardeşlerinin karakteri de önemlidir. Bu şekilde onun da büyüyünce nasıl bir yapıda olacağını tahmin edebilirsiniz. Kangallar bir batında ortalama olarak 10 yavru dünyaya getiriler fakat Sivas’ta tek batında 13 yavru dünyaya getiren olmuştur. En çok yavruyu dünyaya getiren kangal ise bir batında 17 yavruyu dünyaya getirmiştir. Dünyanın en ünlü ve güçlü köpekleri ile dövüşüp güç gösterisi yapmış olan bir köpektir. Korkusuz olan bu köpekleri bahçeli evlerde beslemeniz gerekmektedir. Boyutları nedeniyle küçük alanlarda çok rahat edemezler. Sivas’ta 10’larca kangal çiftliği vardır.

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Bu çiftliklerde kangal satışları yapılmaktadır. Yavru satılık kangal köpekleri satan bu çiftliklerden uygun fiyata yavrular bulacağınız gibi yetişkin kangallar da satın alabilirsiniz. İstanbul’da da kangal satışları olmaktadır. Fakat anavatanı olan Sivas’tan almak çok daha iyi olacaktır. Çünkü orada daha çok yavru olacak ve daha fazla seçme imkânınız olacaktır.

Damızlık kangal satışları yapan bu çiftlikler Yavru satılık kangal köpekleri için ortalama olarak 400 ile 500 arasında değişen fiyatlar istemektedir. Fakat daha uygun fiyata bulacağınız yavru kangallar da bulunmaktadır. Çok zeki bir köpek cinsi olduğu için eğitimleri de çok hızlı olmaktadır. Yavruyken oldukça hareketli olan bu köpekler sürekli oyun oynamak isteyeceklerdir. Düzenlenen birçok köpek yarışmasında boy gösteren bu köpeklerin boyut olarak Aslan’a benzediği görülmektedir. Sivas’ta bulunan çiftlikleri arayarak da bilgi alabileceğiniz bu köpeklerin ortalama yaşam süresi 13 ile 14 yıl arasında değişmektedir. Üretimleri bütün yıl devam eden kangalların yavruları her dönemde satışta bulunmaktadır. Türkiye’nin birçok yerinden bu köpekleri satın almak için Sivas’a giden hayvan severler Bu kadar korkutucu görünen ama bir o kadar da cana yakın olan bu köpekleri yakından görmektedir.

Küçük çocuklara adeta dadılık yapan bu köpekler aileniz yeni üyesi olmak için çiftliklerde sizi beklemektedir. Ortalama olarak 2 ayda anne sütünden kesilmekte olan yavrulara, anne sütünden kesilir kesilmez sahip olabilirsiniz. Çok güvenilir olan çiftliklerde ortalama olarak 500 600 köpek bulunmaktadır. Sivas’ta 1200 köpek kapasiteli çiftlikler de bulunmaktadır. Yavru satılık kangal köpekleri günümüz Türkiye’sinde gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Özellikle hayvancılıkla uğraşan kişilerde, Doğu bölgelerinde oldukça yaygın olan bir köpek cinsidir. Birçok internet sitesinde diğer köpeklerle karşılaştırılmaktadır. Bunun üzerine anketler yapılmaktadır. Kaliteli ve safkan olan bir kangal köpeği hem iyi bir dost hem de çok yardımsever arkadaştır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 1055 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu