köpek oteli

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Paylaş
 

Sivas’ın Kangal ilçesinden adını alan bu köpekler dünyada da birçok ülke tarafından tanınmaktadır. Boyutları nedeniyle derece ırk köpek cinsi grubuna giren kangallar Sivas’ın en gözde köpeklerindendir. Boyut olarak dişiler en uzun 77 cm’ye ulaşırken erkeklerde bu uzunluk 86 hatta 90 cm olmaktadır. Kilo olarak ise dişilerin genelde 56 kilogram civarında olduğu gözlemlenirken, erkekler 65 – 70 kilogramda olabilmektedirler. Uzun yıllar çobanlık, bekçilik, sürü gütme işleriyle uğraşan bu köpekler işçi köpek sınıfına girmektedir. Çok korumacı oldukları için aniden saldırganlaşabilmektedir. Güttüğü sürüye saldıracak olan yabani bir kurt ile hiç düşünmeden kavga edebilirler. Oldukça cesur olan bu köpekler bir o kadar da sevecendir. Sahiplerine karşı itaat konusunda çok iyidirler. Genellikle açık renktedirler. Gri, açık sarı, beyaz gibi tonları bulunmaktadır. Fakat siyah olan, granit rengi olan kangallara rastlamak da mümkündür. Türkiye kökenli en popüler köpeklerden bir tanesidir. Bu nedenle ülkemizde yavru satılık kangal köpekleri oldukça yaygındır.

Genellikle Sivas’tan satışı yapılan bu köpekleri satın almak isterseniz, sizin de Sivas’a gidip görerek almanız daha iyi olacaktır. Çünkü aldığınız yavrudan çok onun annesinin ve kardeşlerinin karakteri de önemlidir. Bu şekilde onun da büyüyünce nasıl bir yapıda olacağını tahmin edebilirsiniz. Kangallar bir batında ortalama olarak 10 yavru dünyaya getiriler fakat Sivas’ta tek batında 13 yavru dünyaya getiren olmuştur. En çok yavruyu dünyaya getiren kangal ise bir batında 17 yavruyu dünyaya getirmiştir. Dünyanın en ünlü ve güçlü köpekleri ile dövüşüp güç gösterisi yapmış olan bir köpektir. Korkusuz olan bu köpekleri bahçeli evlerde beslemeniz gerekmektedir. Boyutları nedeniyle küçük alanlarda çok rahat edemezler. Sivas’ta 10’larca kangal çiftliği vardır.

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Yavru Satılık Kangal Köpekleri

Bu çiftliklerde kangal satışları yapılmaktadır. Yavru satılık kangal köpekleri satan bu çiftliklerden uygun fiyata yavrular bulacağınız gibi yetişkin kangallar da satın alabilirsiniz. İstanbul’da da kangal satışları olmaktadır. Fakat anavatanı olan Sivas’tan almak çok daha iyi olacaktır. Çünkü orada daha çok yavru olacak ve daha fazla seçme imkânınız olacaktır.

Damızlık kangal satışları yapan bu çiftlikler Yavru satılık kangal köpekleri için ortalama olarak 400 ile 500 arasında değişen fiyatlar istemektedir. Fakat daha uygun fiyata bulacağınız yavru kangallar da bulunmaktadır. Çok zeki bir köpek cinsi olduğu için eğitimleri de çok hızlı olmaktadır. Yavruyken oldukça hareketli olan bu köpekler sürekli oyun oynamak isteyeceklerdir. Düzenlenen birçok köpek yarışmasında boy gösteren bu köpeklerin boyut olarak Aslan’a benzediği görülmektedir. Sivas’ta bulunan çiftlikleri arayarak da bilgi alabileceğiniz bu köpeklerin ortalama yaşam süresi 13 ile 14 yıl arasında değişmektedir. Üretimleri bütün yıl devam eden kangalların yavruları her dönemde satışta bulunmaktadır. Türkiye’nin birçok yerinden bu köpekleri satın almak için Sivas’a giden hayvan severler Bu kadar korkutucu görünen ama bir o kadar da cana yakın olan bu köpekleri yakından görmektedir.

Küçük çocuklara adeta dadılık yapan bu köpekler aileniz yeni üyesi olmak için çiftliklerde sizi beklemektedir. Ortalama olarak 2 ayda anne sütünden kesilmekte olan yavrulara, anne sütünden kesilir kesilmez sahip olabilirsiniz. Çok güvenilir olan çiftliklerde ortalama olarak 500 600 köpek bulunmaktadır. Sivas’ta 1200 köpek kapasiteli çiftlikler de bulunmaktadır. Yavru satılık kangal köpekleri günümüz Türkiye’sinde gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Özellikle hayvancılıkla uğraşan kişilerde, Doğu bölgelerinde oldukça yaygın olan bir köpek cinsidir. Birçok internet sitesinde diğer köpeklerle karşılaştırılmaktadır. Bunun üzerine anketler yapılmaktadır. Kaliteli ve safkan olan bir kangal köpeği hem iyi bir dost hem de çok yardımsever arkadaştır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 898 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul