köpek oteli

Yorkshire Terrier Satılık Yavru

Paylaş
 

Uzun ve yumuşak tüyleriyle ilgi çekmekte olan Yorkshire Terrier, günümüzde oldukça dikkat çeken bir ırktır. İpeksi tüyleri başından başlamak üzere, sırt çizgisi doğrusun da taranmış gibi iki yana ayrılmaktadır. İnsan saçına benzemekte olan tüyleri ile genellikle ilginin odağı olmaktadırlar..Heyecan dolu , küçüksü yapıları be sevimli bakışlıdırlar.

Kulakları genellikle dik ya da yarı dik görünmektedirler. Burun yapıları ortalama uzunlukta ve yaratılışları itibari ile sevimli görünmektedirler. Oldukça sevimli bir görünüşe sahiptirler. bir çok güzellik yarışmalarında boy gösterip başarılı sonuçlar almakta ve oldukça sevimli bir köpek ırkıdır.

 Yorkshire Terrierin köpeklerimizin Karakteristik Özellikleri

Kısa boyları itibari ile beklenmeyen bir özgüvene sahip olan Yorkshire Terrier köpeklerimiz bakımı esnasında , oldukça enerji vermeniz gereken bir köpek ırkındandır. Macerayı olduça sevmekte olan bu köpek ırkımız sahiplerine karşı da oldukça sevimli görünmek için her şeyi yaparlar ve aynı zaman da da diğer köpeklere ve köpek ırklarına karşı saldırgan bir yapıya ve özelliğe sahiptirler.

Yorkshire Terrier Satılık Yavru

Yorkshire Terrier Satılık Yavru

 Yorkshire Terrier ırkına sahip köpeklerimizin bakımları oldukça zordur. Çünkü her gün tüylerinin özenle taranması hatta bunun için tüylerini yumaşatmak ve daha özel görünmesi adına spreyler kullanılması gerekmektedir. Aynı zaman da da kış aylarında yapıları itibari ile üşümekte oldukları için koruyucu giysiler giydirilmesi gereken bir köpek ırkındandır. Ülkemizde oldukça fazla beslenmekte olan bu köpek ırkımız popüler köpekler arasında yer almaktadırlar.

 Yorkshire Terrier Satılık Yavru köpeklerimiz yabancılara karşı mesafelerini korumaktadırlar. Aynı zamanda çok fazlasıyla inatçı bir yapıya sahiptirler. Bu köpeklerimiz yapıları itibari ile sevecen oldukları için sevilmeyi de çok severler ve bu durumdan oldukça da hoşnut olabilmektedirler. Bu köpek ırkımız sevildiğinde çok mutlu olabildikleri gibi kızdırıldığında da oldukça sinirlenirler hatta bu sinirlenme ısırma eğilimine kadar gidebilmektedir. Eğer iyi bir tuvalet eğitimi verilmezse sahipleri açısından oldukça sıkıntı yaşanabilecek bir durum söz konusu olabilir. Bu köpek ırkımız ne fazla disiplin anlayışına gelmekte ne de fazla esnek bırakılmayı sevmektedirler bu durumdan hiç hoşnut olmamaktadırlar. Bu köpek ırkımız yapıları itibariyle de korumacı bir yapıya sahiptirler ve sahiplerini her türlü tehlike ve durumlardan da korumak isterler. Bu köpek ırkımız oldukça fazla havlamaktadırlar lakin bu durum ufak bir eğitim sonucunda engellenilebilmektedir.  

Yorkshire Terrier Satılık Yavru  köpeklerimiz apartmanlar da beslemek için uygun bir yapıya sahiptirler. Soğuk havalardan hiç hoşnut olmazlar ve soğuğa karşı dikkat ve özen gösterilmesi gereken bir köpek ırkımızdır. Zaman zaman ve düzenli aralıklarla egzersiz yapmaktan hoşlanmaktadırlar. Tüylü bir yapıya sahip oldukları için tüylerini toka yardımı ile de toplamanız mümkün olabilmektedir. Yorkshire Terrier Satılık Yavru köpeklerimiz tüy dökmezler ve bu sayede sahiplerini pek fazla uğraştırmazlar.

Yorkshire Terrier Satılık Yavru köpeklerimizle güzel zamanlar geçirmenizi diler köpek severleri yavru yorkshire terrier köpek ırkından almaya davet ederiz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 351 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul