köpek oteli

Zeytinburnu Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpeklerde eğitim psikolojisi nedir? Köpeklerde eğitim neden gereklidir?

Köpeğiniz hangi ırka hangi cinse sahip olursa olsun sosyal olmayan bir köpek ile aynı ortam ve aynı ev içinde yaşamak tehlike barındıran bir süreç olacaktır. Köpekler kendi türlerine ve diğer hayvanlara aynı zamanda insanlara ve farklı türlere değişik tepkiler verebilmektedir. Örneğin bir köpek suya aşırı hassas olabilir banyo yapmak istemeyebilir, ev içerisinde bulunan herhangi bir alet ya da ses onu daha da agresif hale getirebilir. Örneği gök gürültüsü, yıldırım sesi, silah sesi, korna sesi, ev aletlerinden çıkan sesler, elektrik süpürgesi, fön makinesi, çamaşır makinesi, gibi sesler köpeklere asosyallik katar. Bu asosyallikte köpeklerin tasmasız hareket edememelerine neden olabilir. Köpekler ve canlılar bilmedikleri şeyler ürkerler. Aynı zamanda acı veren durumlardan ve nesnelerden uzak dururlar. İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de bir müddet sonra bu korkular takıntılı ve sıkıntılı bir hal alır. Bir müddet sonra bu fobiler saldırganlık hissi oluşturarak köpeğe ve sahibine ve dış çevredeki kişilere zarar vermeye başlar.

Yukarıda örnekler ile bahsettiğimiz gibi köpeklerin psikolojisi bir ev ortamını ve içerisindeki yaşayış kurallarına farklı reaksiyon verebilmektedir. Köpeklerde eğitim bu reaksiyonlar ile devreye girmelidir. Bir köpek sahibi ile aynı ortamda yaşaması için eğitim almalıdır. Aksi takdirde aynı yerde yaşamak bir kâbusa dönüşecektir. Sınırlı şekilde köpeğinize verdiğiniz eğitim onu çok tatmin etmeyecek ve ciddi şekilde düzelme sağlamayacaktır. Ciddi bir eğitimden geçmiş köpek etrafına ve sahibine sadık çevreyle uyumlu ve mutludur. Fakat bu süreç kolay bir süreç değildir. Bu süreç için anlamlı bir çaba ve eğitim gerekir. Köpeğin seçimi kadar, köpeğin cinsi zekâsı, çevikliği ve sahibine olan algı açıklığı çok önem arz eder.

Zeytinburnu Köpek Eğitimi

Zeytinburnu Köpek Eğitimi

Bu belirtiler köpeğin eğitilebilirlik düzeyini yansıtır. Aynı zamanda yeni köpek alırken köpek seçiminde size yardımcı olacaktır. Köpeklerde göz teması çok önemlidir. Eğitimde şart köpek ile etkileşim içinde olmaktır. Özellikle küçük yaştaki ve cinsiyet gelişimi henüz tamamlanmamış köpeklerin eğitimi biraz sıkıntılı bir süreçtir. Köpeklerde eğitim doğru zamanlarda olmalıdır. Bu çok önemlidir. 1 yaşını geçmiş köpek eğitimi 6 aylıklara nazaran daha sıkıntılı ve uğraş gerektirir. Özellikle yavru köpeklerin eğitimini verirken onlara daha geniş bir ortam ve onları çok sıkmadan bir eğitim planlanmalıdır. Fakat köpek eğitim merkezleri ve eğitim alanlarında itina ile yapılan eğitimleri ile bu süreç daha kolay ve rahat gerçekleştirilir. Köpek eğitiminde eğitmenler ödül programını yaptırım olarak sıkça tercih ederler.

Ödül programının doğru ve zamanında kullanılması eğitim için çok mühimdir. Ödül programı değişken olabilir ve ödüller çeşitlendirilebilir. Köpekler sadece ev hayatı ve sosyalleşme için eğitilmezler aynı zamanda alan savunma ve koruma amaçlı olarak ta eğitilirler. Bu eğitimler temel itaat eğitim almış ve sonrada ileri itaat eğitiminden geçmiş köpeklere uygulanır. Temelde itaat eğitimini almayan ve 1 yaşına kadar hiç eğitim almamış bir köpeği alan savunma ve koruma amaçlı kullanmak çok saçma olacaktır. Her şeyde olduğu gibi köpek eğitiminin çeşitli basamakları vardır. Temelde komut programlarından haberi olmayan bir köpeğin ileri itaat eğitimini almasını bekleyemezsiniz.

Aynı zamanda ileri itaat eğitimi almamış bir köpeğinde savunma ve koruma amaçlı ileri bir eğitime katılması mümkün değildir. Savunma ve koruma amaçlı eğitilecek köpekler çok zeki aynı zamanda çok çevik köpeklerdir. Bu programlar sayesinde görsel zekâları duygusal zekâları gelişmektedir. Normal köpeklere oranla tehlikeler ile nasıl baş edecekleri konusunda bilgileri vardır. Koklama ve duyuları çok gelişmiştir. Bu duyular sayesinde bu eğitimi tamamlar. Bu eğitim sonucunda alan savunma ve koruma düzeyleri tamamlanır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 348 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu