köpek oteli

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Zeytinburnu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan ve oldukça kalabalık olan bir semttir. Burada çalışan ve ikamet etmekte olan binlerce insan vardır. Semtte birçok otel ve pansiyonlar bulunur. Bu oteller sadece insanlar için değil, aynı zaman da köpekler için köpek oteli olarak da hizmet verir. Bu köpek otelleri fazla sayıda müşteriye sahiptir. İstanbul gibi bir şehirde hafta sonlarını ve tatil zamanlarını şehir dışında geçirmek isteyen kişiler için, dinlenmeye vakit ayıran kişiler için bu oteller bir fırsattır. Köpeklerini buraya bırakarak kendilerine vakit ayırabilirler. Zeytinburnu Köpek Pansiyonu adeta bir barınak gibi de hizmet etmektedir. Çocuğunuzu takip eder gibi istediğiniz zaman arayarak köpeğiniz hakkında bilgilendirilme talebinde bulunabilirsiniz. Bu hizmet sadece sahibi olan köpekler için değil aynı zamanda sahipsiz sokak köpekleri için de hareket etmektedir. İnsanların otellerde ne gibi durumlarda olduğu düşünüldüğünde, aynı şekilde köpeklerin de bu hizmetlerle karşılaştığı anlaşılabilir.

 Özel Durumlara Sahip Köpeklerde Nasıl Bakım Sağlanıyor?

Köpek otellerinde köpekler için gerekli her türlü hizmet eksiksiz bir şekilde mevcuttur. Bazı hayvanlar hastalık durumları ya da özel sebeplerle ilgiye ihtiyaç duyabilirler. Hastalık durumlarında belirli zaman aralıklarıyla ilaç kullanması gereken köpekler olabilir. Yapıları gereği alıştırılmış ya da kendiliğinden o yapıya sahip bazı özel ilgi bekleyen köpekler olabilir. Bu işlerde gerçek anlamda köpekleri seven, onlarla ilgilenmekten ve onların ihtiyacını gidermekten gocunmayacak personeller gereklidir. Zeytinburnu Köpek Pansiyonu bu tarz kişiliğe sahip personellerle çalışarak bu işi en kaliteli ve güvenilir şekilde yerine getirir. Aynı zamanda her köpek otelinde olması gereken bir de veteriner hekimi vardır. Veteriner hekiminin çalıştırılması zorunluluktur. Birazdan bahsedilecek olan sağlık sorunları ya da tedavi gibi durumlarda veterinerin gerekliliği aşikardır.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu

 Köpeklerin Beslenmesi ve Özel ihtiyaçları

Köpek otelinde köpekler için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği öğün aksatmadan verilir. Köpeklerin yeme ihtiyaçları değişiklik gösterse de genel anlamda belirli zamanlarda yemekleri verilir. Köpeklerin suyu eksik edilmemelidir. Köpekler beslenmeleri esnasında tek başlarınadır. Bu durum köpekler arasında oluşacak kavgalara meydan vermeme anlamında iyi bir yöntemdir.

Beslenmenin dışında köpeklerin bahçede veya dışarıda oynama saatleri vardır. İşte bu zamanlarda personeller ve köpekler kendi aralarında birbirleriyle oynar ve kafes hayatının aksine doğal ortamda yaşamlarını sürdürürler. Personellerin bu durumlarda köpeklere olan ilgilerini eksik etmemesi ve onları oyun ortamında vakit geçirebilir hale getirmesi gerekir. Gezinti ve dinlenme saatlerini aksatmamaları çok önemlidir. Diğer bir yandan bu süreçte herhangi bir sebeple tedavi ihtiyacı olan köpekler varsa bu gerekli tedaviler eksiksiz uygulanır. Sağlık alanında hiçbir şey geride kalmaz. Bu süreçte köpek sahibi aşama aşama bilgilendirilir. Uygulanacak bazı işlemlerde bizzat onların da onayı gereklidir aksi takdirde direkt olarak uygulanmaz.

Zeytinburnu Köpek Pansiyonu

Köpek otelinde köpeğe uygun oyun ortamları en doğal şekliyle hazırlanır. Birkaç dönüm doğal yaşam alanıyla köpekler doğal ortamlarından uzaklaştırılmaz, kendilerini rahat hissederler. Sahiplerinden uzakta olmalarına rağmen bakımları olumsuz hiçbir şey olmaksızın yerine getirilir. Havuzlar, oyun salonları, uyku odaları ve dinlenme odaları köpekler için ortaya konulan hizmetlerin parçalarıdır. Bu şekilde onların normal yaşam temposu da korunur.

Eğer tatile çıkmak, hafta sonlarını kendinize ayırarak dinlenmek gibi istekleriniz varsa bu durumda Zeytinburnu Köpek Pansiyonu her zaman hizmetine devam etmektedir. Bazen gidilen tatil yerlerinde köpekler kabul edilmeyebilir. Zorunlu olarak onları bir yere bırakma durumu söz konusu olduğunda da sahiplerin endişe etmesine gerek yoktur. Son derece modern hizmetler ve güncel yenileme çalışmaları ile hizmetler sürekli olarak gelişmektedir. Onlardan uzakta merak içerisinde olmamak için köpek oteli en iyi fikirdir. Burada onların yemek ihtiyacından tutun da tuvalet ihtiyacına kadar her türlü şey titizlikle yerine getirilmektedir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 488 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul