köpek oteli

AkitaInu Köpek Eğitimi Eğitmeni

Paylaş
 

Akitaınu köpek ırkları son derecede koruyucu yapıları vardır. Eğitim süreçlerinde deneyimli sahiplere ihtiyaç duyarlar. Eğitim boyunca her zaman sabırlı ve pozitif olunması gerekmektedir. Ancak yanlış eğitim sağlandığı taktirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Sahipleriyle uyum içerisinde yaşayabilmeleri için eğitim mutlaka sağlanmalıdır. Akitaınu köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitim verilmesi daha doğrudur. Eğitmenler onlara uygun alanlarda eğitim vermektedir. Her köpekte olduğu gibi bu ırklarında temel itaat kurallarını öğrenmesi gerekmektedir. Temel itaatler kuralları ve komutları çok önemli bir noktadır. Akitaınu köpek cinslerine karşı çok sıkı olunmamalı ve baskı uygulanmamalıdır. Aksi taktirde köpeğin sıkılmasına ve huysuzluk çıkartmasına neden olacaktır. Bunun yanında, temel itaat kurallarında oldukça zorluk çıkartabilirler. Bu nedenlerden dolayı köpeğe yaklaşım önemli bir detaydır. Eğitim sırasında sıkıldıkları an bırakılmalıdır.

Akitaınu köpek ırkları zeki köpeklerdir. Eğitim sırasında kolaylıkla kavrayabilir ve uygulayabilirler. Ancak köpek eğitiminde profesyonel birinin vermesi daha doğrudur. Temel itaat komutları uygulamasında köpek mutlaka ödüllendirilmelidir. Bunun yanı sıra, akitaınu köpek ırkları son derecede titiz canlılardır. Böylelikle tuvalet eğitimlerini daha kolay öğrenirler. Tüm eğitimleri yavruyken başlanmalıdır. Bu sayede köpek karakterini daha rahat belirlemesine yardımcı olur. Eğitimleri için geniş alanlarda veya büyük bahçeli alanlarda verilmesi tavsiye edilmektedir. Köpeğin çok sıkılmaması ve bunalmaması için bu çok önemlidir. Diğer insanlarla uyum sağlayabilmesi ve diğer hayvanlarla anlaşabilmeleri için sosyalleştirilmelidir. Sosyalleştirildiği taktirde her ortama rahatlıkla ayak uydururlar.

AkitaInu Köpek Irklarının Genel Özellikleri

AkitaInu Köpek Eğitimi Eğitmeni

AkitaInu köpek cinsleri son derecede sadık ve nazik köpeklerdir. Genel olarak çocuklarla araları iyidir. Sıkı bir eğitim verildiği taktirde oldukça sabırlı ve duygusal canlılardır. Akitaınu köpekleri çok iyi bir koruma köpekleridir. Sahiplerine ve ailesine karşı aşırı düşkünlükleri vardır. Ailesi ile vakit geçirmekten ve onlarla oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. İnsanlara karşı sevecen olsalar da, diğer köpeklerle anlaşmaları çok zordur. Diğer köpeklere karşı tahammülleri yoktur. Bu sebepten dolayı dışarıdayken tasmasız çıkartılmamalı ve serbest bırakılmamalıdır. Aksi taktirde diğer köpeklere saldırmaya meyillidirler. Kendi ailesindeki çocuklara karşı sevecen ve koruyucu yapıya sahiptirler. Oyun esnasında ısırma gibi durumları vardır. Bunun yanı sıra, akitaınu köpek cinsleri dış görünüşleri ile oldukça sevimli canlılardır. Tüyleri kabarık ve yumuşaktır. Bir japon köpeği olan akitaınu, kaslı yapısı ve güçlülüğü ile göze çarpmaktadır.

Akitaınu cinsi köpekler genel olarak sakin ve başına buyruk davranışları ile tanınırlar. Cesur, zeki ve gözüpek karakterlerini taşımaktadırlar. Kimseye karşı korkuları yoktur. Bu ırklar kendilerini sürekli lider olarak görmektedir. Küçük yaşlarda eğitimleri verilmeli ve sahiplerinin lider olması gerekmektedir. Aksi taktirde kesinlikle söz dinlemezler ve kendi isteklerini sürekli yerine getirirler. Akitaınu köpek cinsleri sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı canlılardır.

AkitaInu Köpek Eğitimi Eğitmeni

Akitaınu köpek cinslerini bakımı diğer köpeklere göre daha zorludur. Hem kalın hemde kısa tüylere sahip olmaları nedeni ile bakımlarında çok dikkat istemektedir. Mutlaka tel bir fırça ile tüyleri düzenli olarak taranmalı ve sık sık temizlenmesi gerekmektedir. Akitaınu köpek cinsleri aşırı titiz canlılardır. Sürekli olarak temizlenmek ve bakım istemektedirler. Bu nedenle düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Gerektiği zaman yıkanmalıdır. Sürekli olarak yıkamak derisini zedeleyebilir. Özenle davranılmalı ve dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, veteriner tarafından tüm kontrolden geçmeli ve aşıları yaptırılmalıdır. Dışarıdan geldikleri zaman tüyleri kesinlikle incelenmelidir. Kenelere ve pirelere karşı kulak içleri kontrol edilmelidir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 442 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu