köpek oteli

AkitaInu Köpek Eğitimi Eğitmeni

Paylaş
 

Akitaınu köpek ırkları son derecede koruyucu yapıları vardır. Eğitim süreçlerinde deneyimli sahiplere ihtiyaç duyarlar. Eğitim boyunca her zaman sabırlı ve pozitif olunması gerekmektedir. Ancak yanlış eğitim sağlandığı taktirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Sahipleriyle uyum içerisinde yaşayabilmeleri için eğitim mutlaka sağlanmalıdır. Akitaınu köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitim verilmesi daha doğrudur. Eğitmenler onlara uygun alanlarda eğitim vermektedir. Her köpekte olduğu gibi bu ırklarında temel itaat kurallarını öğrenmesi gerekmektedir. Temel itaatler kuralları ve komutları çok önemli bir noktadır. Akitaınu köpek cinslerine karşı çok sıkı olunmamalı ve baskı uygulanmamalıdır. Aksi taktirde köpeğin sıkılmasına ve huysuzluk çıkartmasına neden olacaktır. Bunun yanında, temel itaat kurallarında oldukça zorluk çıkartabilirler. Bu nedenlerden dolayı köpeğe yaklaşım önemli bir detaydır. Eğitim sırasında sıkıldıkları an bırakılmalıdır.

Akitaınu köpek ırkları zeki köpeklerdir. Eğitim sırasında kolaylıkla kavrayabilir ve uygulayabilirler. Ancak köpek eğitiminde profesyonel birinin vermesi daha doğrudur. Temel itaat komutları uygulamasında köpek mutlaka ödüllendirilmelidir. Bunun yanı sıra, akitaınu köpek ırkları son derecede titiz canlılardır. Böylelikle tuvalet eğitimlerini daha kolay öğrenirler. Tüm eğitimleri yavruyken başlanmalıdır. Bu sayede köpek karakterini daha rahat belirlemesine yardımcı olur. Eğitimleri için geniş alanlarda veya büyük bahçeli alanlarda verilmesi tavsiye edilmektedir. Köpeğin çok sıkılmaması ve bunalmaması için bu çok önemlidir. Diğer insanlarla uyum sağlayabilmesi ve diğer hayvanlarla anlaşabilmeleri için sosyalleştirilmelidir. Sosyalleştirildiği taktirde her ortama rahatlıkla ayak uydururlar.

AkitaInu Köpek Irklarının Genel Özellikleri

AkitaInu Köpek Eğitimi Eğitmeni

AkitaInu köpek cinsleri son derecede sadık ve nazik köpeklerdir. Genel olarak çocuklarla araları iyidir. Sıkı bir eğitim verildiği taktirde oldukça sabırlı ve duygusal canlılardır. Akitaınu köpekleri çok iyi bir koruma köpekleridir. Sahiplerine ve ailesine karşı aşırı düşkünlükleri vardır. Ailesi ile vakit geçirmekten ve onlarla oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. İnsanlara karşı sevecen olsalar da, diğer köpeklerle anlaşmaları çok zordur. Diğer köpeklere karşı tahammülleri yoktur. Bu sebepten dolayı dışarıdayken tasmasız çıkartılmamalı ve serbest bırakılmamalıdır. Aksi taktirde diğer köpeklere saldırmaya meyillidirler. Kendi ailesindeki çocuklara karşı sevecen ve koruyucu yapıya sahiptirler. Oyun esnasında ısırma gibi durumları vardır. Bunun yanı sıra, akitaınu köpek cinsleri dış görünüşleri ile oldukça sevimli canlılardır. Tüyleri kabarık ve yumuşaktır. Bir japon köpeği olan akitaınu, kaslı yapısı ve güçlülüğü ile göze çarpmaktadır.

Akitaınu cinsi köpekler genel olarak sakin ve başına buyruk davranışları ile tanınırlar. Cesur, zeki ve gözüpek karakterlerini taşımaktadırlar. Kimseye karşı korkuları yoktur. Bu ırklar kendilerini sürekli lider olarak görmektedir. Küçük yaşlarda eğitimleri verilmeli ve sahiplerinin lider olması gerekmektedir. Aksi taktirde kesinlikle söz dinlemezler ve kendi isteklerini sürekli yerine getirirler. Akitaınu köpek cinsleri sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı canlılardır.

AkitaInu Köpek Eğitimi Eğitmeni

Akitaınu köpek cinslerini bakımı diğer köpeklere göre daha zorludur. Hem kalın hemde kısa tüylere sahip olmaları nedeni ile bakımlarında çok dikkat istemektedir. Mutlaka tel bir fırça ile tüyleri düzenli olarak taranmalı ve sık sık temizlenmesi gerekmektedir. Akitaınu köpek cinsleri aşırı titiz canlılardır. Sürekli olarak temizlenmek ve bakım istemektedirler. Bu nedenle düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Gerektiği zaman yıkanmalıdır. Sürekli olarak yıkamak derisini zedeleyebilir. Özenle davranılmalı ve dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, veteriner tarafından tüm kontrolden geçmeli ve aşıları yaptırılmalıdır. Dışarıdan geldikleri zaman tüyleri kesinlikle incelenmelidir. Kenelere ve pirelere karşı kulak içleri kontrol edilmelidir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 220 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul