köpek oteli

Maltese Terrier Satılık Yavru

Paylaş
 

Özellikle bayanların düşkün olduğu köpek cinslerinden biri olan Maltese Terrier ülkemizde en çok sahiplenilen ve satın alınan köpeklerden biri olarak bilinmektedir. Maltese Terrier vücudunun kaslı ve sağlam yapısı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca ipeği andıran türleri ile dokunulduğunda insanın elinde olağanüstü bir yumuşaklık oluşturan Maltese Terrier derisi çok kalın ve tüyleri çok kalın olan bir köpek cinsi değildir. Yani Maltese Terrier standart köpeklerin aksine ikinci bir kürk’e sahip değildir. Genellikle tüy yapıları kıvırcık ve uzun olan Maltese Terrier tüylerini 25 santime kadar uzayabilen yapıları ile öne çıkmaktadır. Koyu gözlere sahip olan bu hayvan özellikle burnu ile dikkat çekmiştir. Kafası üzerinde yani üzerinde neredeyse yüzün üçte birini kaplayan bunu ile bilinen Maltese Terrier ayrıca çok zeki ve bir o kadar da sadık köpek cinsi olarak dikkat çekmiştir.

Maltese Terrier özelliklerine yakından baktığımızda apartman yaşamına son derece uygun bir köpek olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarla çok iyi anlaşabilen bu hayvanla hiçbir şekilde saldırganlık ve hırçınlık belirtileri göstermezler. Acı eşikleri çok yüksek olan ve orijinal familyası av köpekleri cinsinden olan bu hayvan apartman yaşamı için oldukça uygun hayvanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat Maltese Terrier cinsi bu köpeğin kedilere karşı özel bir zaafı bulunmaktadır. Eğer evinizde bir kedi besliyorsanız Maltese Terrier sizin için çok uygun bir hayvan olmayacaktır.

Maltese Terrier satılık yavru

Maltese Terrier satılık yavru

Ayrıca Maltese Terrier yürüyüşten ve oyundan çok hoşlanan hayvanların başında gelmektedir. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli nokta Maltese Terrier cinsi köpeğin muhakkak tasma ile gezdirilmesi gerekliliğidir. Zira kedi gördüğünde çılgına dönen Maltese Terrier cinsi köpek her ne kadar onu öldürmek için kovalaması da kovalamacayı kazanana kadar hareketinden vazgeçmeyecektir. Sahibine karşı son derece nazik ve sadık olan bu köpek olağanüstü eğitilebilir kapasitesi ile öne çıkmaktadır. Havlama özelliği olan Maltese Terrier sık sık duygularını ifade etmek için havlama yeteneğine başvurmaktadır. Bu havlamaları çok uzun ve çok yoğun olmamaktadır. Sizle göz kontağı kurduğu anda havlamayı son verecek ve kendi görevini yapmış hissine kapılarak oyununa ya da uykusuna geri dönecektir. Bu yönüyle Maltese Terrier hem sizin güvenliğinizi yardımcı olacak hem de kendimizi yalnız hissetmen izin önüne geçecektir.

Beyaz Gelinlik giymiş bir çocuk gibi görünen bu hayvana sahip olmak isterseniz Maltese Terrier tam aradığınız hayvan olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalama 15 yıl yaşayabilen bu hayvan dişi ve erkek özellikleri çok farklılık göstermeyen yapısı ile bilinmektedir. Yani kilo boy ve yaşam süreci erkek ve dişi için olağanüstü değişiklikler göstermektedir. Köpek iyi bakılması durumunda 15 Hatta 16 yıl yaşayabilen olağanüstü sağlıklı ve sağlam bir vücuda sahiptir. Sahip olduğu parlak uzun ve ipeksi tüylere rağmen Maltese Terrier cinsi köpeğin kesinlikle tüy dökme huyunun olmadığını söylemek yanlış ve abartılı olmayacaktır.

Zira hayvan düzenli olarak iki haftada bir taranmaya ihtiyaç duyar. Bu aktiviteden çok hoşlanmasa da Maltese Terrier bir oyuncak eşliğinde çalınabilen ve çok büyük huysuzluk yaratmayan bir cins olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde Maltese Terrier satılık yavru olanağı oldukça yüksektir. Ülkemiz için popüler olan köpekler arasında yer almaktadır. Köpeği birçok Pet Shop da bulabileceğiniz gibi sipariş üzerine petshopların kolay bir şekilde temin edebildiği cinsler arasında yer almaktadır. Maltese Terrier siz ve çocuğunuz için oldukça iyi bir arkadaş olacak ve çocuğunuzla baş başa bırakmaktan çekinmeyeceğini bir yardımcıya dönüşecektir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 460 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu