köpek oteli

Maltese Terrier Satılık Yavru

Paylaş
 

Özellikle bayanların düşkün olduğu köpek cinslerinden biri olan Maltese Terrier ülkemizde en çok sahiplenilen ve satın alınan köpeklerden biri olarak bilinmektedir. Maltese Terrier vücudunun kaslı ve sağlam yapısı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca ipeği andıran türleri ile dokunulduğunda insanın elinde olağanüstü bir yumuşaklık oluşturan Maltese Terrier derisi çok kalın ve tüyleri çok kalın olan bir köpek cinsi değildir. Yani Maltese Terrier standart köpeklerin aksine ikinci bir kürk’e sahip değildir. Genellikle tüy yapıları kıvırcık ve uzun olan Maltese Terrier tüylerini 25 santime kadar uzayabilen yapıları ile öne çıkmaktadır. Koyu gözlere sahip olan bu hayvan özellikle burnu ile dikkat çekmiştir. Kafası üzerinde yani üzerinde neredeyse yüzün üçte birini kaplayan bunu ile bilinen Maltese Terrier ayrıca çok zeki ve bir o kadar da sadık köpek cinsi olarak dikkat çekmiştir.

Maltese Terrier özelliklerine yakından baktığımızda apartman yaşamına son derece uygun bir köpek olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarla çok iyi anlaşabilen bu hayvanla hiçbir şekilde saldırganlık ve hırçınlık belirtileri göstermezler. Acı eşikleri çok yüksek olan ve orijinal familyası av köpekleri cinsinden olan bu hayvan apartman yaşamı için oldukça uygun hayvanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat Maltese Terrier cinsi bu köpeğin kedilere karşı özel bir zaafı bulunmaktadır. Eğer evinizde bir kedi besliyorsanız Maltese Terrier sizin için çok uygun bir hayvan olmayacaktır.

Maltese Terrier satılık yavru

Maltese Terrier satılık yavru

Ayrıca Maltese Terrier yürüyüşten ve oyundan çok hoşlanan hayvanların başında gelmektedir. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli nokta Maltese Terrier cinsi köpeğin muhakkak tasma ile gezdirilmesi gerekliliğidir. Zira kedi gördüğünde çılgına dönen Maltese Terrier cinsi köpek her ne kadar onu öldürmek için kovalaması da kovalamacayı kazanana kadar hareketinden vazgeçmeyecektir. Sahibine karşı son derece nazik ve sadık olan bu köpek olağanüstü eğitilebilir kapasitesi ile öne çıkmaktadır. Havlama özelliği olan Maltese Terrier sık sık duygularını ifade etmek için havlama yeteneğine başvurmaktadır. Bu havlamaları çok uzun ve çok yoğun olmamaktadır. Sizle göz kontağı kurduğu anda havlamayı son verecek ve kendi görevini yapmış hissine kapılarak oyununa ya da uykusuna geri dönecektir. Bu yönüyle Maltese Terrier hem sizin güvenliğinizi yardımcı olacak hem de kendimizi yalnız hissetmen izin önüne geçecektir.

Beyaz Gelinlik giymiş bir çocuk gibi görünen bu hayvana sahip olmak isterseniz Maltese Terrier tam aradığınız hayvan olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalama 15 yıl yaşayabilen bu hayvan dişi ve erkek özellikleri çok farklılık göstermeyen yapısı ile bilinmektedir. Yani kilo boy ve yaşam süreci erkek ve dişi için olağanüstü değişiklikler göstermektedir. Köpek iyi bakılması durumunda 15 Hatta 16 yıl yaşayabilen olağanüstü sağlıklı ve sağlam bir vücuda sahiptir. Sahip olduğu parlak uzun ve ipeksi tüylere rağmen Maltese Terrier cinsi köpeğin kesinlikle tüy dökme huyunun olmadığını söylemek yanlış ve abartılı olmayacaktır.

Zira hayvan düzenli olarak iki haftada bir taranmaya ihtiyaç duyar. Bu aktiviteden çok hoşlanmasa da Maltese Terrier bir oyuncak eşliğinde çalınabilen ve çok büyük huysuzluk yaratmayan bir cins olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde Maltese Terrier satılık yavru olanağı oldukça yüksektir. Ülkemiz için popüler olan köpekler arasında yer almaktadır. Köpeği birçok Pet Shop da bulabileceğiniz gibi sipariş üzerine petshopların kolay bir şekilde temin edebildiği cinsler arasında yer almaktadır. Maltese Terrier siz ve çocuğunuz için oldukça iyi bir arkadaş olacak ve çocuğunuzla baş başa bırakmaktan çekinmeyeceğini bir yardımcıya dönüşecektir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 330 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul