köpek oteli

Toy Poodle Eğitimi Nasıl Verilir

toy poodle eğitimi
Paylaş
 

Toy Poddle ırkı, zarif ve gösterişli bedene sahip olması ve zeki olmaları ile köpek eğitimine yatkın bir ırkdır. Barbone, Kaniş ya da Caniche isimleriyle de bilinir. Bu cins standart, minyatür ve oyuncak köpekler olarak üçe ayrılırlar.

Ayrıca toy podle ırkında bulunan bazı özellikler şunlardır:

 • Yüksek enerjiye sahip olma
 • Oyun kabiliyeti
 • Sahibine şefkat gösterme
 • Diğer hayvanlar ile dostluk kurma
 • Sese duyarlılık

Top poddle ırkı zarif görünümü, kare orantıya sahip bir ırktır. Genel olarak hafif salınarak kısa adımlar ile hareket ederler. Bu ırkın av köpeğine dayandığı söylenir. Atletik bedenlerini kullanmada oldukça ustadırlar.

Suya dayanan, kıvırcık ve yoğun tüyleri vardır. Toy poodle türüne değişik hava katan, kendilerine ait duruşları vardır.

Toy Poodle Irkının Karakter Özellikleri

Küçük ve sevimli görünümleri ile oyuncak kaniş olarak da adlandırılan bu ırk sevimli, cana yakın ve oldukça akıllıdır. Sahibine itaatkar ve oldukça duyarlı köpeklerdir. Kıvrak zekaya sahip oldukları için kendilerine söylenilen bütün sözleri anlarlar.

Toy Poodle Irkının Ortaya Çıkış Tarihi

Bu köpek türünün Fransa ülkesi ile bir bağlantısı var gibi bilinse de aslında toy poodle ırkının atalarının Orta Asya bölgesinden geldiği ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerine zamanla yayıldığı düşünülüyor.

Poodle ırkının Portekiz, İspanyol, Fransız, Alman, Macar ve Rus köpeklerin melezlenmesinden meydana geldiği söyleniyor. Kaniş olarak da bilinen bu köpekler su kuşlarını avlayabilmek için geliştirilmiş bir türdür.

Bu köpeklerin yetiştirildiği ilk yer Almanya olarak kabul edilir. Köpeğin ismi de Almanca pudelin kelimesinden gelmiştir. Bu kelimenin anlamı su birikintisi ya da suya sıçramaktır.

Poodle ırkı oldukça eski bir ırktır. Antik Mısır ve Roma sanat eserlerinde bulunan resimlerde Poodle ırkına benzer köpeklere rastlamak mümkündür.

Toy Poodle Irkının Eğitilmesi

Toy Poodle ırkı zeki olduğu için eğitilmesi de oldukça kolaydır. Bu ırktaki köpekler kolay eğitildikleri için askeriyede, turistik rehberlikte ve sirklerde görev almışlardır.

Oldukça popüler olan bu köpekler dünyanın her yerinde çokça rağbet görüyorlar. Bu ırk özellikle Fransa’da çok sevilmiştir. Hatta Fransa’da bu köpekler milli, ulusal olarak kabul edilmiştir.

Toy Poodle Fiziksel Özellikler

Toy poodle ırkı köpeklerin ağırlıkları 2 ile 6 kg arasındadır. Yaşam süreleri 10 ile 18 yıl arasında değişir ve boyları en fazla 25 cm yüksekliğine ulaşır. Yuvarlak surata ve badem gözlere sahip olmaları ile oldukça sevimli gözükürler. Kıvırcık tüylerinin göz alıcı renge sahip olması da çevresinden etkileyici bakışlar almasına neden olur.

Kulaklar

Toy poodle köpeğinin oldukça geniş sarkık kulakları vardır. Vücudunda yer alan tüyler ile birleşen kulakları ortaya sevimli bir görüntü çıkartır. Poodle ırkının burnu diğer ırklara göre daha uzundur.

Bacaklar ve Ayaklar

Toy poodle ırkı küçük vücuda sahip olmasının yanı sıra uzun bacaklara sahiptir. Uzun bacakları da yaylanarak yürüyor görünümü verir. Uzun bacakları çevik ve oldukça atletik bir yapıda bulunur.

Kuyruk

Zarif tüyleri sahip olan toy poodle ırkının zarif, genelde havada duran kısa kuyruğu vardır. Kuyruğu da vücudu gibi tüylerle kaplıdır.

Tüy

Bu ırkın tüyleri tek katlı, kalın yapıda ve oldukça yoğundur. Tüyleri çok sık uzar bu nedenler bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekir. Yavru kürkün yerini yetişkin kürkü alır. Yavru kürkten yetişkin kürke geçmesi de yaklaşık olarak 18 ayı bulur. 18 ayın sonunda yetişkin tüylerine kavuşur. Tüylerin özen göstererek sık sık fırçalanması halinde tüy dökülme seviyesi en aza iner.

Renk

Bu ırkın siyah, altın rengi, kahverengi, gümüş, gri ve bej rengi gibi pek çok rengi bulunur. Ancak en çok sevilen ve tercih edilen renk ürü altın sarısı rengidir.

Toy Poodle Irkının Bakımı

Toy poodle ırkının bakımı oldukça önemlidir. Günde 3 kere tüylerinin fırçalanması gerekir. vücutlarını acıtmayan yumuşak taraklar tercih edilmelidir. Ayrıca tüyleri sık sık uzadığı için tıraş yaptırılması da gerekir. Tüylerinin koku yapmaması adına ayda 1 ya da 2 kere yıkamak gerekir. Toy Poodle ırkının dişlerinin fırçalanması ve tırnaklarının kesilmesi de oldukça önemlidir.

Toy Poodle Irkının Beslenmesi

Toy Poodle ırkının yaşam kalitesini arttırmak için günde 2 öğün kuru mama, yaş mama ya da içerisinde çeşitli vitaminlerin yer aldığı mamalar verilmelidir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 88 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu