köpek oteli

DogoArgentino Irkının Özellikleri

Paylaş
 

Dogoargentino ırkları Türkiye’de çok fazla yetiştirilmemesine rağmen pek çok insanın sempati gördüğü köpeklerden bir tanesidir. Dikkat çekici dış görünüşüne ve iri kemiklere sahiptir. Çene yapıları güçlü ve diş yapıları da oldukça kuvvetlidir. Dogoargentino Irkının özellikleri arasında kulakları uzun bir yapıya sahiptir. Ancak bu ırkı besleyen sahipleri kulaklarını keserek kısaltırlar. Kulakları kesik olmasından dolayı dış görünüşleri daha çok sert durur. Dogoargentino köpek eğitimi çok zor ırkalar arasındadır. Onların saldırgan ve sinirli olmaması için küçük yaşlardan eğitilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde bu cinsler son derecede saldırgan ve sinirli olurlar. Genel olarak bakıldığı zaman dogoargentino ırkları bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır. Ailesine ve sahiplerine düşkündür. Yeterince zeki ve akıllı ırkların başında yer almaktadır. Çocuklarla genelde araları iyidir. Ancak bu durum küçüklükten alıştırılmaya bağlıdır. Büyüdükleri zaman sürekli asabi ve huysuz olabilirler. Köpeğin sakin ve sosyal olabilmesi için sahibinin dominant olmalıdır. Aksi taktirde eğitilmesi oldukça zor ırklardandır. Yetiştirilme tarzına göre karakterleri değişmektedir. Saldırgan değillerdir.

DogoArgentino Irkının Özellikleri

Dogoargentino ırkları meydan okuma veya uyarma gibi durumlarda her köpek gibi onlarda saldırganlaşır. Koruma içgüdüleri oldukça gelişmiştir. Bu ırkları herkesin beslemesi ve bakması doğru değildir. Son derecede iyi bir avcıdır. Dogoargentino ırkları doğru bir eğitim alması şarttır. Yavruyken diğer köpeklerle anlaşabilir. Fakat büyüdükleri zaman saldırgan tavırlar sergilerler. Tüm bu sorunların meydana gelmemesi için iyi şekilde sosyalleştirilmelidir.

 

DogoArgentino Nasıl Bir Köpektir?

Dogoargentino ırkları çok eski zamanlarda dövüş köpeği olarak kullanılmış ve ona göre eğitilmiştir. Karakter özelliklerinde büyük bir değişiklikler meydana gelmiştir. Bu nedenlerden dolayı birçok ülkede beslenmesi yasaklanmıştır. Son derecede mutlu ve uyumlu köpeklerdir. Enerjilerini atması için onlara küçük bir alan bile yeterli olacaktır. Küçük bahçesi olan evlerde rahatlıkla beslenebilir. Bunun yanı sıra, ev ortamında veya apartman dairesinde beslenmeye elverişlidir cinslerdir. Kolaylıkla ayak uydurabilirler. Dogoargentino ırkları soğuk havalara dayanamazlar. Soğuk havalarda onlara kapalı alanlar mutlaka şarttır. Aksi taktirde hasta olmasına neden olacaktır. Avcılık nedeni ile her gün düzenli olarak enerjilerini atmaları gerekmektedir. Dogoargentino ırkları diğer ırklara göre bakımı daha kolaydır. Tüylerinin kısa olması bakımı da kolaylaştırmaktadır. Tüyleri kolay kolay kokmaz. Tırnak bakımı mutlaka yapılmalı ve kesilmelidir.

DogoArgentino Irkının Özellikleri

Dogoargentino Irkının özellikleri arasında sahiplerine ve yaşadığı ortama ayak uydurabilmesi için eğitimi mutlaka gereklidir. Aksi taktirde büyüdükçe söz dinlememesine neden olur. Dogoargentino köpek eğitimi küçük yaşlarda başlanılması daha doğrudur. Bu cinslerin ilk olarak sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Küçük yaşlarda diğer canlılara alışmadığı sürede saldırgan olabilirler. Bunun yanı sıra, dogoargentino ırkları eğitim sırasında sahiplerinin sabırlı, net ve yumuşak ses tonuyla eğitim vermelidir. Sinirli yaklaşımlar onların daha fazla huysuz ve agresif olmasına neden olacaktır. Dogoargentino ırkları ilk olarak temel itaat komutlarını öğrenmesi daha doğrudur. Boynunda mutlaka tasma olmalıdır. Tasma sahipleri için daha avantajlı olacaktır. Tasmayı tutarak onları kolaylıkla yönlendirebilirsiniz. Bilinmesi gereken bir konu ise, eğitim sırasında yaptığı her doğru hareketinde mutlaka ödüllendirilmelidir. Ödüllendirmek onları eğitime daha fazla teşvik eder.

Dohoargentino ırkları eğitim boyunca onlara sevecen yaklaşmanız daha doğrudur. Onlara mutlaka doğru alanlar oluşturulmalıdır. Sosyalleşme olmadığı taktirde saldırgan yapıya sahip olurlar. Bu durumda sahipleri içinde büyük bir problem olur. Yavruyken sık sık diğer hayvanlar ile iletişim sağlayabilir ve onlarla oynatabilirsiniz. Bu sayede onlarda kısa sürede diğer canlılarla anlaşması gerektiğini öğrenecektir. Eğitim sırasında çok fazla üstüne gidilmemelidir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 421 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu