köpek oteli

Terrier Manchester Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Terrier Mancherste cinsi köpeklerin akla ilk gelen özelliklerinden biri de çok sadık olmalarıdır. Sadakat denilince aklan ilk gelen köpeklerden biri Terrier Mancherter ırkına sahip olan köpeklerdir. Bu köpeklerin iki Terrier ırkının çiftleştirilmesi sonucu Mancherster’de geliştirildiği bilinmektedir. Bu yüzden Terrier Manchester adını almıştır. Büyük ve küçük ırklara sahiptir. Büyük ırklara sahip olanları ve daha küçük boyutlara sahip olanları vardır. Büyük ırklar genellikle fare avcılığı gibi alanlarda kullanılmıştır. Küçük ırklar ise ev yaşamına uygun olarak geliştirilmiştir.

Terrier Manchester köpek eğitimi için en doğru yöntem bu ırka sahip köpeklerin henüz yavru iken sahiplenilmesidir. Anne sütü ile beslenmeyi bıraktıktan sonra sahiplenilmesi doğrudur. Çünkü yavru köpekler henüz anne sütü ile beslenirken annesinden ayrıldıklarında duygusal çöküntü yaşamaktadırlar. Terrier cinsi köpekler inatçılıkları ile tanınırlar. Fakat yavru iken eğitmek onların bu inatçı huylarından vazgeçmelerini sağlayacaktır. Köpekler annelerinden ayrıldıklarında yeni hayatlarına kolay uyum sağlayamazlar. Bu yüzden annelerinin kokularının olduğu eşyaları yanınıza almanı işinizi kolaylaştıracaktır.

Köpeklerin koku alma duyuları fazlasıyla gelişmiştir. Bu bakımdan anne kokusunu aldıklarında kendilerini güvende hissedecek ve yeni ortamlarına daha çabuk uyum sağlayacaktır. Köpekler annelerini özlerler, bu yüzden bazen onların gece ağlama sesleri çıkardığını duyabilirsiniz. Burada size büyük görevler düşmektedir. Köpeğinizin yeni şeftali kollara ihtiyacı olduğunu bilmeli, onun bu süreci en hasarsız şekilde atlatmasına destek olmalısınız. Aradığı güveni ve şefkati sizde bulan köpekleriniz artık sizinle olmaktan korkmayacak size daha çok bağlanacaktır.

Terrier Manchester Köpek Eğitimi

Terrier Manchester Köpek Eğitimi

Terrier köpekler genel olarak 15 yıl yaşayabilmektedirler. Bu yüzden sağlıklarına dikkat etmeniz zaten sağlıklı bir ırka sahip olan köpeklerinizin ömürlerini uzatacaktır. Herhangi bir genetik rahatsızlığa bu köpeklerde pek rastlanmasa da göz tansiyonu hastalığına yatkın oldukları bilinmektedir. Bu bakımdan Terrier cinsi köpekleri sahiplendiğinizde göz muayyenlerine ayrı bir özen göstermelisiniz. Göz tansiyonu tedavisinin geç olması bu tedaviye cevap vermeme durumlarıyla sizi karşı karşıya bırakabilir. Zamanında tedavi olmayan bu hastalığa yakalanmış köpekler kör olma riski ile karşı karşıya kalabilirler.

Bütün köpeklerin genel olarak 6 ay da bir veteriner kontrolüne götürülmesi gerekmektedir Göz hastalığı problemi olan köpeklerde bu durum daha kısa süreli olmalıdır. Veterinerin vereceği tedaviler doğrultusunda hareket etmelisiniz. Köpeklerde en önemli bakım beslenmenin dışında ağız, kulak ve tüy bakımlarıdır. Kulak bakımları bir köpek için önemlidir. Çok fazla bakteri barındıran kulaklar özel losyonlarla temizlenmeli, haftalık bakımları yapılmalıdır. Bunun yanı sıra tüy bakımları da çok önemlidir terrierlerin. Çok uzun tüyleri sevmezler bu yüzden en az 2 haftada bir tüylerinin tıraş edilmesi gerekir. Köpeklerinizin tırnak bakımı da özenli olarak yapılmalı uzun tırnaklı olmamalarına dikkat edilmelidir. Uzun tırnaklar bakterileri içinde taşır ve kaşıntı anında bu bakteri başka yerlere taşınabilir.

Terrier Manchester av köpeği olduklarından dolayı sürekli hareket halindedirler. Bu yüzden henüz yavru iken tasma kullanımına alıştırılmaları gerekir. Uygun zamanlarda onları doğa ile baş başa bırakmalı sizin kontrolünüzde belirli yerlere gitmelerine izin vermelisiniz. Terrier cinsi köpekler evde bakımı kolay olduğundan size çok fazla zorluk çıkarmazlar. Fakat soğuğu çok sevmeyen bu köpeklerin sıcak ortamlarda bulunması gerekir. Banyo yaparlarken sularının ısı derecesi iyi ayarlanmalıdır. Bu köpekler kolay kolay hasta olmadıklarından dolayı ev bakımına uygundurlar. Sadece soğuk havalarda biraz dikkat gerektirirler. Özellikle henüz yavru Terrier Manchester cinsi köpekler soğuk havalarda fazla dışarı çıkarılmamalıdır. Evinizde onlara ait minderle oluşturmanız onların hoşuna gider. Buralarda vakit geçirirken eğlenecekleri oyuncaklar vermeniz yavru köpeğinizi eğlendirecektir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 374 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu