köpek oteli

Başakşehir Köpek Eğitimi Merkezi

evdekopekegitimii
Paylaş
 

Başakşehir köpek eğitimi köpek sahipleri ile köpekler arasında doğru bir iletişim olması için köpeklerin bazı eğitimlerden geçmesi zorunludur. Aynı zamanda köpek sahiplerinin köpekleri ve eğitimleri konusunda bilinçli olması ikili arasında iletişimi daha kolay hale dönüştürecektir. Birbirinden tamamen farklı iki canlı türünün ortak bir şekilde birbirini anlayabilmeleri eğitimle mümkün olabilir.

Uzman eğitmenler tarafından eğitilen köpeklerin, sahiplerine sonradan sorun çıkartmadan kolay bir şekilde uyum sağladığı görülüyor. Uzmanların görüşlerine göre köpeklerin kazandıkları davranış alışkanlıklarını ilerleyen zamanlarda değiştirmenin çok zor olduğunu söylüyorlar. Ayrıca bilinçsizce yapılan yanlış davranışların travmatik olabileceğinin de akıldan çıkarılmaması gerektiğinin üstünü çiziyorlar. Bu sebeple en doğru yöntem uzman köpek eğitmenleri aracılığı ile yapılan köpek eğitimleri sayesinde sahiplenmiş oldunuz köpek ile uyum içinde yaşayabilirsiniz.

BaşakşehirKöpek Eğitiminde İtaat Eğitimleri

Başakşehir köpek eğitimi itaat eğitimleri köpeklerin verilmiş olan komutları anlaması ve bunu yerine getirebilmelerine olanak tanıyor. Köpeklere verilen itaat eğitimleri genel olarak temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimleri olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Temel itaat eğitimleri oturması kalkması beklemesi gitmesi gelmesi gibi temel komutlarla sahibinin sözünü dinlemesi gerektiği öğretilir. Bu eğitimlerin köpek yavru iken verilmesi en uygun olanıdır.

İleri olan itaat eğitimlerinde, temel itaat eğitiminden çok farklı olarak daha fazla komut öğretilir.İleri olan itaat eğitimlerinin köpeğe verilmesinin nedeni ise temel itaat eğitiminden farklı olarak köpeğin koruyucu özelliklerinin geliştirilmesi amaçlanır. Eğitimler köpeğin üzerinde tasma yok iken uygulanır.İlave olarak köpeğin yabancı bir kişiden yemek yememesi gerektiği yabancıya gitmemesi gerektiği gibi kendini koruyucu birtakım eğitimlerde alabilir.

BaşakşehirKöpekEğitimi ile Sosyalleşme

Başakşehir köpek eğitimi itaat eğitimleri ve tuvalet eğitimi haricinde köpeklere verilmiş olan eğitimlerden bir tanesi de köpeğin sosyalleşme eğitimidir. Sosyalleşme eğitiminin amacı ise köpeği dışarıya çıkardığınızda insanlara çocuklara veya diğer hayvanlara karşı çok rahatsız edecek tepkiler vermesinin önüne geçmek ve saldırgan davranışlar sergilemesi adına köpeklerin duygusal sağlıklarının korunması amaçlanıyor. Bu şekilde eğitimi insan doğasından tamamıyla farklı olan köpekler insan yaşamına ve insan ile yaşamaya adapte edilir.

Köpeklere Eğitim Gerekli Midir?

Başakşehir köpek eğitimi köpekleri sahiplendikten sonra barınması beslenmesi ve temizlik gibi ihtiyaçlarının giderilmesi ona karşı tüm sorumlulukları tam anlamıyla yerine getirildiği anlamına gelmez. Her canlı gibi köpeklerin de ilgiye, sevilmeye ve şefkatli davranılmasına ihtiyacı vardır. Bu sebeple yapısal olarak duygusal olan köpeklerin gereken ilgi ve sevginin gösterilmemesi halinde pek uyum sağladığı söylenemez.

Bütün bunların haricinde köpeklerin verilen komutları anlaması ve yerine getirebilmeleri için belirli bir dönem eğitim almış olmaları sahipleri için oldukça önemlidir. Eğitim almış köpek aile ile birlikte uyum içinde yaşamını sürdürecektir. Köpekler verilen eğitim ile sahibinin istediği davranışları yapmayı, istemediği davranışlardan uzak durmayı öğrenecektir. Köpeklerin almış oldukları düzgün eğitim onu aynı zamanda iyi bir arkadaş haline dönüştürecektir.

Köpek Sahipleri ve Köpekler Arasındaki Doğru iletişim

Başakşehir köpek eğitimi köpeklerin sahipleri ile doğru bir iletişim içinde olması gerekir. Bunun için belirli bir dönem eğitim alması şarttır. Köpekler ile sahiplerinin birbirleri ile düzgün bir iletişim kurmaları için köpeklerin uzman bir eğitmen ile eğitim verilmesi gerektiğini vurgulamak gerekir. Köpeklerin ırklarına ve cinslerine göre uygulanacak eğitimleri çok farklı olduğu için iyice araştırıldıktan sonra kendinize uygun cins ve ırkı bulabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda kaliteli hizmet sunan kurumumuz sizleri her türlü hizmeti sağlayacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 32 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul

Mobil Sürüme Geç