köpek oteli

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerin günlük aktiviteleri yaşadıkları alanların ortamına göre değişiklik göstermektedir.Bu yaşadıkları ortamlar onların büyüme ve gelişmelerinde etkili bir etken iken, ortamına uyum sağlama ve uygunluk gösterme açısından da etkin bir faktör olacaktır.Yaşadığı çevresi doğal ortamı değilse bu köpekler uyum gösterme açısından biraz daha zorlanacaktır. Sebebi ise; doğal ortamından uzaklaştırılan bir canlının kendi doğasına benzemeyn bir ortama alınması onun yabancı kalmasına sebep olacaktır.Bu alışamama evresi evcil hayvan ve sahibi için zorlu dönemlere neden olacaktır. Alışma evresi ne kadar hızlı tutulursa uyum ve düzen bir o kadar kolay ve rahat hale gelecektir. Bunun için köpek sahiplerine bir takım sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukların üstesinden gelmekte zorlandıklarında köpekleri için bir eğitim merkezi, eğitim pansiyonu, eğitim çiftliklerinin verdiği uygulama program destekleriyle köpeklerinin evcilleşmesini ve yaşadığı ortama uyumluluk göstermesi sağlanmış olacaktır.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi Hakkında;

Kurum olarak yavru ve yetişkin köpek eğitimleri mevcuttur. Tavsiye edilen eğitim başlangıcı ise; yeni sahip edinilmiş yavru köpeklerdir. Öğrenmeleri ve alışmaları daha hızlı olacaktır. Böylece verilen eğitimin alışma süreci kısalacaktır. Köpek fizyolojisine ve psikolojine uygun olarak hazırlanmış programların uygulanması uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Köpek sahiplerinin, köpekleri hakkında vereceği bilgiler ve şikayetler ile ilgili olarak eğitim uygulanmaktadır. Örneğin; tuvalet alışkanlığını bir türlü kazanamayan köpekler için tuvalet eğitim komutları ve seansları uygulanmaktadır. Ya da kendisine itaat etmekte zorlandığını söyleyen köpek sahipleri için , temel itaat eğitimlerinin alınması sağlanmaktadır.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Kurumda aynı zamanda sadece köpek eğitimleri değil, verilen eğitim derslerinde köpek sahiplerini bilgilendirmek adına da eğitim dersleri verilmektedir. Bu eğitimler sahiplerin köpeklerine nasıl bir yaklaşım şekli olması gerektiği üstüne düzenlenmektedir. Özellikle davranış problemi olan köpekler için özel eğitim programları uygulanmaktadır. Bu köpekler için sahipleri de eğitim içinde bulundurulmaktadır. Diğer köpekler için bu eğitimler sahiplerinden uzakta yapılmaktadır.

Yetişkin köpek eğitimleri yavru köpeklere göre zamana yayılmaktadır. Çünkü bu dönemdeki köpeklerin algıları fazla açık olduğu için çabuk öğrenmelerinde zorluklar yaşanabilir. Algıları ve dikkatleri çok açık olduğu için genel olarak tasma eğitimiyle beraber itaat etmeleri sağlanmaktadır.

Tasma eğitim ihtiyacı duymayan köpekler için uzaktan komut eğitimi verilmektedir. Böylelikle algıda seçiciliklerini arttırıp tek bir sese odaklanma alışkanlığı kazandırılır. Kalabalık bir ortamda gürültü olsa dahi verilen komut eğitimine sahip köpekler sahiplerinin seslerinden verilen komutu rahatlıkla yapacaklardır.

Eğitim Şekli ve Uygulamaları;

Aşama aşama gerçekleştirilen bu eğitim programları köpeklerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Sahiplerin köpeklerindeki rahatsızlığı belirleyerek ona göre eğitim almasını sağlayacaktır. Bunun için eğitimden önce köpeklerini çok iyi gözlemlemeleri gerekmektedir. Köpeğini gerçek anlamda tanıyan sahipleri için verilen bilgilendirme dosyasını tamamlamaları daha kolay olacaktır. Bu aynı zamanda köpeğin uyumluluk ve alışma evresini kolaylaştıracaktır.

Bazı köpeklerde korkma, ürkme, kaçma, kaçınma, tedirginlik, yaklaşmama vb. durumlar söz konusudur. Bu köpekler için tasma eğitimi ve yakın temas öğretimi gerçekleştirilmektedir. Bunlar; kalk, otur, bak, gel, git, bekle, yat, kal gibi benzeri komutlardır. Bu durumların dışındaki köpekler için uzaktan eğitim ve temassız sadece sözle eğitim vardır.

Doğal ortamından uzaklaşan köpeklerin tuvalet eğitimi en zor alışma evresidir. Ev ortamındaki köpekler için bu tuvalet alışkanlığını kazandırmak için öncelikle sahiplerin ev içinde ya da yaşadıkları alanda köpeklerini alıştırmaya çalışmaları gerekmektedir. Buna rağmen alışmada zorluk çeken köpekler için uzman eğitmenler tarafından belirlenen seanslarda eğitimleri verilerek öğretilmelidir. Sarıyer köpek eğitim merkezi köpekleriniz için bu alışma ve uyumluluk evresini en kaliteli şekilde atlatılması sağlanacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 543 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu