köpek oteli

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerin günlük aktiviteleri yaşadıkları alanların ortamına göre değişiklik göstermektedir.Bu yaşadıkları ortamlar onların büyüme ve gelişmelerinde etkili bir etken iken, ortamına uyum sağlama ve uygunluk gösterme açısından da etkin bir faktör olacaktır.Yaşadığı çevresi doğal ortamı değilse bu köpekler uyum gösterme açısından biraz daha zorlanacaktır. Sebebi ise; doğal ortamından uzaklaştırılan bir canlının kendi doğasına benzemeyn bir ortama alınması onun yabancı kalmasına sebep olacaktır.Bu alışamama evresi evcil hayvan ve sahibi için zorlu dönemlere neden olacaktır. Alışma evresi ne kadar hızlı tutulursa uyum ve düzen bir o kadar kolay ve rahat hale gelecektir. Bunun için köpek sahiplerine bir takım sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukların üstesinden gelmekte zorlandıklarında köpekleri için bir eğitim merkezi, eğitim pansiyonu, eğitim çiftliklerinin verdiği uygulama program destekleriyle köpeklerinin evcilleşmesini ve yaşadığı ortama uyumluluk göstermesi sağlanmış olacaktır.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi Hakkında;

Kurum olarak yavru ve yetişkin köpek eğitimleri mevcuttur. Tavsiye edilen eğitim başlangıcı ise; yeni sahip edinilmiş yavru köpeklerdir. Öğrenmeleri ve alışmaları daha hızlı olacaktır. Böylece verilen eğitimin alışma süreci kısalacaktır. Köpek fizyolojisine ve psikolojine uygun olarak hazırlanmış programların uygulanması uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Köpek sahiplerinin, köpekleri hakkında vereceği bilgiler ve şikayetler ile ilgili olarak eğitim uygulanmaktadır. Örneğin; tuvalet alışkanlığını bir türlü kazanamayan köpekler için tuvalet eğitim komutları ve seansları uygulanmaktadır. Ya da kendisine itaat etmekte zorlandığını söyleyen köpek sahipleri için , temel itaat eğitimlerinin alınması sağlanmaktadır.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Kurumda aynı zamanda sadece köpek eğitimleri değil, verilen eğitim derslerinde köpek sahiplerini bilgilendirmek adına da eğitim dersleri verilmektedir. Bu eğitimler sahiplerin köpeklerine nasıl bir yaklaşım şekli olması gerektiği üstüne düzenlenmektedir. Özellikle davranış problemi olan köpekler için özel eğitim programları uygulanmaktadır. Bu köpekler için sahipleri de eğitim içinde bulundurulmaktadır. Diğer köpekler için bu eğitimler sahiplerinden uzakta yapılmaktadır.

Yetişkin köpek eğitimleri yavru köpeklere göre zamana yayılmaktadır. Çünkü bu dönemdeki köpeklerin algıları fazla açık olduğu için çabuk öğrenmelerinde zorluklar yaşanabilir. Algıları ve dikkatleri çok açık olduğu için genel olarak tasma eğitimiyle beraber itaat etmeleri sağlanmaktadır.

Tasma eğitim ihtiyacı duymayan köpekler için uzaktan komut eğitimi verilmektedir. Böylelikle algıda seçiciliklerini arttırıp tek bir sese odaklanma alışkanlığı kazandırılır. Kalabalık bir ortamda gürültü olsa dahi verilen komut eğitimine sahip köpekler sahiplerinin seslerinden verilen komutu rahatlıkla yapacaklardır.

Eğitim Şekli ve Uygulamaları;

Aşama aşama gerçekleştirilen bu eğitim programları köpeklerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Sahiplerin köpeklerindeki rahatsızlığı belirleyerek ona göre eğitim almasını sağlayacaktır. Bunun için eğitimden önce köpeklerini çok iyi gözlemlemeleri gerekmektedir. Köpeğini gerçek anlamda tanıyan sahipleri için verilen bilgilendirme dosyasını tamamlamaları daha kolay olacaktır. Bu aynı zamanda köpeğin uyumluluk ve alışma evresini kolaylaştıracaktır.

Bazı köpeklerde korkma, ürkme, kaçma, kaçınma, tedirginlik, yaklaşmama vb. durumlar söz konusudur. Bu köpekler için tasma eğitimi ve yakın temas öğretimi gerçekleştirilmektedir. Bunlar; kalk, otur, bak, gel, git, bekle, yat, kal gibi benzeri komutlardır. Bu durumların dışındaki köpekler için uzaktan eğitim ve temassız sadece sözle eğitim vardır.

Doğal ortamından uzaklaşan köpeklerin tuvalet eğitimi en zor alışma evresidir. Ev ortamındaki köpekler için bu tuvalet alışkanlığını kazandırmak için öncelikle sahiplerin ev içinde ya da yaşadıkları alanda köpeklerini alıştırmaya çalışmaları gerekmektedir. Buna rağmen alışmada zorluk çeken köpekler için uzman eğitmenler tarafından belirlenen seanslarda eğitimleri verilerek öğretilmelidir. Sarıyer köpek eğitim merkezi köpekleriniz için bu alışma ve uyumluluk evresini en kaliteli şekilde atlatılması sağlanacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 398 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul