köpek oteli

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nedir

Paylaş
 

K9 köpekleri genellikler bodyguard, bomba, koruma, iz takibi, askeriye, narkotik, polis köpekleri tarzında eğitimlere tabi olarak yetiştirilmiş bir cinstir. K9 köpeği kelimesi genellikle Alman köpeği ile aynı zannedilmektedir. Fakat bu durumun yanlış olduğunu belirtmek gerekir. Belli standartlardan geçen diğer köpekler de eğitilebilir ama k9 köpekleri ayrı bir durumda ve konumdadır.

K9 köpeği eğitmenlerinde ne tarz özellikler olmalıdır?

İlk olarak hayatın bir vazgeçilmezi, olmazsa olmazı olan sabır en önemli şarttır. Her eğitmende olması gerektiği gibi. Köpekle uğraşmayı seven, bakımından hoşnutluk duyan, sevgi dolu kişi veya kişiler bu görevde yer alabilirler. Disiplin işlerini iyi yapabilmeleri için çok önemli bir şarttır. Düzenli ve saatlerine uygun bir biçimde çalışmalılardır. Kötü alışkanlıklarını bulunmamalıdır. Köpeklerle bağlantılarını iyi kurarak her zaman ılımlı ve yumuşak davranışta bulunmalıdırlar bu sayede köpeklerin hoş sevgisini ve güvenlerini kazanması gerekir. Eğitim verebilecek kapasitede olduğunu kanıtlamak için mutlaka sertifikası olmalıdır. Sertifikada en önemli detay en az 1 yıl şartıdır. Yani eğitmen en az 1 yıl köpek eğitimi alanında tecrübe gerekmektedir. Vücudun da herhangi bir aksaklık gerekecek durumu bulunmamalıdır. K9 köpeği eğitimi verecek eğitmenler mutlaka 6 ayda bir, bir sağlık personeli tarafından kontrolleri yapılacak durumdan geçmelidirler. ( Her ihtimale karşı köpeklerden insanlara geçebilecek hastalıklara karşı )

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nedir

Polis, asayiş köpeği olma şartları nelerdir?

K9 köpeklerinin asayişte yer alabilmeleri için bazı özel eğitimlerden, özel eğitmenler tarafından geçmektedirler. Bu göreve tabi tutulabilmek için vücut ölçülerinin, iri olmaması gerektiği, büyüklüklerinin yaklaşık 25 – 50 kg arasında olması gerektiği üzerinde durulur. Küçük iri olmayan köpekler hantal ve kontrolü kolay olur. Polis teşkilatı, asayişi köpek ırklarından, doberman, belçika kurdu, malinois, rottweiller, boxer gibi türleri tercih ederler. K9 asayişte yer almak için özel eğitimi alan köpekler ise, itaat kapasitesi yüksek ve verilen itaat görevi kapasitesini tam olarak tamamlayamayan köpekler sınavlardan geçemez ve asayiş sınıfında yer alamazlar.

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nedir

Bu nedenle bazı köpek türleri; pitbull, kangal gibi. bu eğitime tabii tutulmazlar. Herhangi bir sağlık sorunu olmaması gereklidir. Önemli olmayan, kalıcılığı olmayan sağlık problemlerine karşı doktor onayıyla eğitimlerine devam edebilirler. K9 köpekleri eğer ki asayiş, polis bölümünde görev alacaklar ise, mutlaka 1 yaşında eğitime başlamalıdırlar. ayrıcabu görev 9 ila 10 yaşına kadar sürmelidir. Bu yaş sınırını geçtikten hemen sonra görevleri sonlandırılabilir. Koruma görevi yapan k9 köpekleri ise maalesef en erken yaşta ölürler. Bunun için en mantıklısı görevden alındıktan sonra bir çiftlik evinde yaşamalarıdır.

Oyuncu olabilme kapasitesi nasıl anlaşılır?

k9 köpekleri eğer arama için eğitilecekler ise, sevdikleri oyuncak ya da top ile yetiştirilerek hırs sahibi olanlar arasından özen ile ayırt edilir. k9 köpeklerinde bu özellik nadirdir. Bu yüzden itina ile seçilmelidirler. Önyargı yıkılarak yaklaşılmalı ve doğru tespit yapmak için şeffaf davranış sergilenmelidir. Çünkü bu türde bu tarz eğitime k9 köpeklerinin genelinde sadece % 10 kısmı uyum sağlamaktadır.

Fiyat sıralaması nasıldır?

Pet shoplardan, barınaklardan, çeşitli internet sitelerinden kişisel sayfalar ile yazılarak sahiplenileceği gibi genel olarak k9 köpeklerinin fiyatları nedir diye bakılacak olursa,

0 – 3 aylık ile 1.5 yaş arası fiyat aralığı kişiye göre değişim gösterdiği gibi bazı bilgilere göre 300 tl ile 500 tl arasında değişmektedir.

Ayrıca bazı hayvan severler köpekleri doğumdan sonra ücretsiz olarak verebilmektedir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 695 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu