Hause Of İstanbul

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nedir

Paylaş
 

K9 köpekleri genellikler bodyguard, bomba, koruma, iz takibi, askeriye, narkotik, polis köpekleri tarzında eğitimlere tabi olarak yetiştirilmiş bir cinstir. K9 köpeği kelimesi genellikle Alman köpeği ile aynı zannedilmektedir. Fakat bu durumun yanlış olduğunu belirtmek gerekir. Belli standartlardan geçen diğer köpekler de eğitilebilir ama k9 köpekleri ayrı bir durumda ve konumdadır.

K9 köpeği eğitmenlerinde ne tarz özellikler olmalıdır?

İlk olarak hayatın bir vazgeçilmezi, olmazsa olmazı olan sabır en önemli şarttır. Her eğitmende olması gerektiği gibi. Köpekle uğraşmayı seven, bakımından hoşnutluk duyan, sevgi dolu kişi veya kişiler bu görevde yer alabilirler. Disiplin işlerini iyi yapabilmeleri için çok önemli bir şarttır. Düzenli ve saatlerine uygun bir biçimde çalışmalılardır. Kötü alışkanlıklarını bulunmamalıdır. Köpeklerle bağlantılarını iyi kurarak her zaman ılımlı ve yumuşak davranışta bulunmalıdırlar bu sayede köpeklerin hoş sevgisini ve güvenlerini kazanması gerekir. Eğitim verebilecek kapasitede olduğunu kanıtlamak için mutlaka sertifikası olmalıdır. Sertifikada en önemli detay en az 1 yıl şartıdır. Yani eğitmen en az 1 yıl köpek eğitimi alanında tecrübe gerekmektedir. Vücudun da herhangi bir aksaklık gerekecek durumu bulunmamalıdır. K9 köpeği eğitimi verecek eğitmenler mutlaka 6 ayda bir, bir sağlık personeli tarafından kontrolleri yapılacak durumdan geçmelidirler. ( Her ihtimale karşı köpeklerden insanlara geçebilecek hastalıklara karşı )

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nedir

Polis, asayiş köpeği olma şartları nelerdir?

K9 köpeklerinin asayişte yer alabilmeleri için bazı özel eğitimlerden, özel eğitmenler tarafından geçmektedirler. Bu göreve tabi tutulabilmek için vücut ölçülerinin, iri olmaması gerektiği, büyüklüklerinin yaklaşık 25 – 50 kg arasında olması gerektiği üzerinde durulur. Küçük iri olmayan köpekler hantal ve kontrolü kolay olur. Polis teşkilatı, asayişi köpek ırklarından, doberman, belçika kurdu, malinois, rottweiller, boxer gibi türleri tercih ederler. K9 asayişte yer almak için özel eğitimi alan köpekler ise, itaat kapasitesi yüksek ve verilen itaat görevi kapasitesini tam olarak tamamlayamayan köpekler sınavlardan geçemez ve asayiş sınıfında yer alamazlar.

K9 Köpeklerinin Fiyatları Nedir

Bu nedenle bazı köpek türleri; pitbull, kangal gibi. bu eğitime tabii tutulmazlar. Herhangi bir sağlık sorunu olmaması gereklidir. Önemli olmayan, kalıcılığı olmayan sağlık problemlerine karşı doktor onayıyla eğitimlerine devam edebilirler. K9 köpekleri eğer ki asayiş, polis bölümünde görev alacaklar ise, mutlaka 1 yaşında eğitime başlamalıdırlar. ayrıcabu görev 9 ila 10 yaşına kadar sürmelidir. Bu yaş sınırını geçtikten hemen sonra görevleri sonlandırılabilir. Koruma görevi yapan k9 köpekleri ise maalesef en erken yaşta ölürler. Bunun için en mantıklısı görevden alındıktan sonra bir çiftlik evinde yaşamalarıdır.

Oyuncu olabilme kapasitesi nasıl anlaşılır?

k9 köpekleri eğer arama için eğitilecekler ise, sevdikleri oyuncak ya da top ile yetiştirilerek hırs sahibi olanlar arasından özen ile ayırt edilir. k9 köpeklerinde bu özellik nadirdir. Bu yüzden itina ile seçilmelidirler. Önyargı yıkılarak yaklaşılmalı ve doğru tespit yapmak için şeffaf davranış sergilenmelidir. Çünkü bu türde bu tarz eğitime k9 köpeklerinin genelinde sadece % 10 kısmı uyum sağlamaktadır.

Fiyat sıralaması nasıldır?

Pet shoplardan, barınaklardan, çeşitli internet sitelerinden kişisel sayfalar ile yazılarak sahiplenileceği gibi genel olarak k9 köpeklerinin fiyatları nedir diye bakılacak olursa,

0 – 3 aylık ile 1.5 yaş arası fiyat aralığı kişiye göre değişim gösterdiği gibi bazı bilgilere göre 300 tl ile 500 tl arasında değişmektedir.

Ayrıca bazı hayvan severler köpekleri doğumdan sonra ücretsiz olarak verebilmektedir.

Bu yazı 146 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Güne hevesli başlayacak ve planlarınızı gerçekleştirmek için büyük bir gayret göstereceksiniz. Cesaretinizin yükseldiğini hissedeceksiniz ve kararlarınızı uygulamak için harekete geçeceksiniz. Çevrenizin sizi beğendiğini hissedeceksiniz ve yaşam enerjiniz yükselecek. Bugün daha kararlı davranacaksınız ve fikirlerinizi kendinize saklamayı başaracaksınız. En azından kendiniz ile ilgili düşüncelerinizi kendinize saklayabilirsiniz fakat anlatmanız için çevreniz baskı yapabilir. Aslında yakınlarınız size yardımcı olmak istiyor ve itiraz etmek yerine size sunulan yardımı kabul edebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Pek çok işi bir arada yapmaya çalışmayın. Özellikle parasal konulara yönelik hırslı ve aceleci bir tavır içinde olabilirsiniz. Bugün duygusal ve alıngan bir tavır içinde olmanız mümkün ve duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Seyahatler ve hareket halinde olmak sizi rahatlatabilir. Ancak aceleci davranmaktan kaçının. Erkek arkadaş ve yakınlarınız ile aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkların üzerine gitmeyin ve geriliminizi çevrenize yansıtmaktan kaçının. Uzaklarda yaşayan yakınlarınız ziyaretinize gelebilir veya siz gidebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Evinizin rahatlatıcı ortamından çıkmak zor gelebilir. Ancak yapmanız gereken günlük işleri rahat bir biçimde yapacaksınız. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve çeşitli toplantılara katılabilirsiniz. Bu arada gizli niyetleriniz ve büyük hayalleriniz olabilir isteğinizi gerçekleştireceğinize dair inancınız artıyor ve harekete geçmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Hayal gücünüzü uyandıran olaylar ve kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Bilinçaltınızın derinlerinden yükselen isteklerinizi gerçekleşmiş gibi hissedebilirsiniz. Gizemli konular ve gizli olaylar ilginizi çekecek ve bilmek isteyeceksiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve enerjik başlayacaksınız. Yapılması gereken işlerinizi pratik bir biçimde yapabilir ve uzun zaman önce yapılması gerektiği halde unutulmuş veya ihmal edilmiş işler ile ilgilenebilirsiniz. Faturalar, evraklar ve temizlenmesi gereken dolaplarınız ile ilgilenebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde düşünceleriniz derinleşebilir ve eski arkadaşlarınızı hatırlayabilirsiniz. Hatta çocukluk günlerinizi, çocukluk arkadaşlarınızı ve eski sevgilinizi hatırlamanız mümkün. Arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir ve bu sırada kafanız karışabilir. Arkadaşlarınız ile ilgili düşünceleriniz değişiyor.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün sizin için oldukça hareketli ve heyecanlı geçebilir. Sabah saatlerinde aceleci ve tahammülsüz bir tavır içinde olabilirsiniz. Eleştirici ve sert bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Özellikle parasal konulara yönelik istekleriniz artmış olabilir veya hesapta olmayan harcamalar çıkabilir. Beklentilerinizin yaratacağı gerilimi çevrenize yansıtmasanız iyi olacak. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız değişecek. Katılacağınız davet ve organizasyonlarda karşılaşacağınız kişiler ile keyifli sohbetler yapabilirsiniz ve saygın kişiler ile tanışabilirsiniz. Özellikle yabancı çevrelerde bulunmak ve hareket halinde olmak sizi rahatlatacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Bugün yapmanız gereken işlerin ağırlığını hissederek güne başlayabilirsiniz. Aslında ciddi işler yapmak için kuvvetli arzularınız olabilir fakat alacağınız sorumlulukların baskısını hissedebilirsiniz. Büyük istekleriniz ve yeni idealleriniz olabilir fakat aynı zamanda korkularınız da uyanabilir. Ancak içinde bulunduğunuz durumu değiştirmek ve daha farklı yaşamak için derin arzularınız olacak. Büyüklerinizin sizi engellediğini düşünebilirsiniz. Fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Böylece baskı hissettiğiniz durum fırsata dönüşebilir.
YAY BURCU YORUMU
Sabah saatlerinde heyecanlı ve duygusal olabilirsiniz. Sabırsız ve telaşlı olacaksınız fakat hareket halinde olmak sizi rahatlatacak. Yapmanız gereken günlük işleriniz ile ilgilenmeniz gerekirken çok başka işler çıkabilir ve hepsini yapmaya çalışırken hiçbir şey yapamayabilirsiniz. Aceleci ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Bazı olaylar ve kişiler izi öfkelendirebilir. Bu arada harcamalarınıza özen gösterin. Çünkü yapabileceğinizden daha büyük istekleriniz olabilir. Biraz makul olun ve şimdilik gelişmeleri izleyin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
OĞLAK BURCU YORUMU
Güne istekli başlayacak ve yapılması gereken işleriniz ile ilgileneceksiniz. Bu arada eski arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz ve eski fikirlerinizin değişmeye başladığını hissedebilirsiniz. Farklı çevreler ve değişik ortamlarda bulunmak hoşunuza gidecek. Bu arada güç ve iktidar peşinde olabilirsiniz. Ancak sabırlı davranacaksınız ve geleceğe yönelik projeler yapacaksınız. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkiyi gözden geçirebilirsiniz ve yeni stratejiler yapabilirsiniz. Tutkulu bir tavır içinde olabilirsiniz ve derinden etkileneceğiniz kişi ve olaylar ile karşılaşabilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
Sabaha karşı gördüğünüz rüyaları önemseyin. Mesaj içeren rüyalar olabileceği gibi çözemediğiniz soruların cevaplarını da rüyanızda görmüş olarak uyanabilirsiniz. Bir işle ilgilenirken çok başka bir işle de ilgilenmeniz gerekebilir ve bugün yaşam enerjinizin azaldığını hissedebilirsiniz. Aslında enerjiniz yüksek. Fakat olaylara bakış açınız pratik olmayabilir ve gelişen olaylar bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini işaret edebilir. Günün ilerleyen saatlerinde duygularınız derinleşecek ve aldığınız haberler, geçmişte yaşadığınız olayları hatırlatacak. Duygularınızı denetlemeniz gerekiyor. Hareket halinde olmak, yaşam enerjinizi yükseltecek. Bu arada harcamalarınıza özen göstermeniz gerekiyor.
köpek eğitimi köpek pansiyonu