köpek oteli

Bostancı Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Evlerin neşesi haline gelen sevimli köpek yavruları iyi bir eğitim aldıklarında ilerleyen dönemlerde sahiplerinin en iyi dostu haline geliyor. Özellikle de fiziksel rahatsızlığı olan insanlar için bir yardımcı ve çok iyi bir arkadaş haline gelen köpekler hayatın her alanında sizinle birlikte yol alıyor. Yavru köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar için bu eğitimi veren kurumsal yerler var. Bostancı köpek eğitimi merkezinde yavrularınız çok daha iyi bir şekilde eğitiliyor ve her komutu eksiksiz bir biçimde öğreniyor. Kolaydan zora doğru tüm komutlar kolay bir şekilde köpeklerinize öğretiliyor ve ev hayvanlarınız çok daha duyarlı hayvanlar haline geliyor.

Köpek eğitiminde hayvan sever ve bu konuda eğitim almış profesyonel insanlar eğitim veriyor. Böylece yavru köpekler insanlardan korkmadan ve huzursuz olmadan çok daha kolay bir şekilde sosyalleşiyor. Köpek eğitimi her anlamda gerekli olan ve insanların da bilgi sahibi olması gereken bir konudur. Evcil hayvan beslemek köpeğe yalnızca yemek ve su vermek değil aynı zamanda onunla iyi anlaşabilmeyi de gerektiriyor.

Köpek Eğitimi Neden Gereklidir?

Köpek eğitimi hakkında çok fazla bilgi sahibi değilseniz bir uzman eğitmenden yardım alabilirsiniz. Kaç aylıksa ona göre bir eğitim programına tabi tutulan köpekler kısa sürede size itaatkar hale geliyor. İnsanların evcil köpek beslemek konusunda yaşadıkları en büyük sorun köpeğin tuvaletini evin içerisine yapması, kendi yatağında uyumak yerine sahibinin yatağında uyuması, kendi yemeği dışındaki yemeklere saldırması gibi sorunlardır. Ancak bu tarz sorunlar yalnızca köpeğinizin belli bir eğitimden geçmesi ile aşılabilecek sorunlar olduğunu bilmelisiniz. En iyi evcilleştirilen ve itaat altına alınan hayvanlar olan köpekler için uzmanlardan alacağınız yardımlar hayvanlarınızın sizinle iyi bir şekilde iletişim kurmasını sağlıyor. İletişimi gelişen köpek zamanla sizi tek komut ile dinler hale geliyor ve çok fazla ev içerisinde sizi yormuyor. Oyunlara olması gerektiği gibi iştirak ediyor. Aynı zamanda diğer canlılarla da sağlıklı bir iletişim kurabiliyor. Köpekler eğitim konusunda son derece iyi şekillerde eğitilebilen varlıklardır.

Bostancı Köpek Eğitimi

 

Bostancı Köpek Eğitimi Hakkında

Eğitimli köpekler sahibine daha itaatkar, koruyucu ve dost canlısı köpeklerdir. Hemcinslerine ve diğer hayvanlara karşı saldırgan davranmaz aksine daha iyi ilişkiler kurabilecek şekilde yaklaşır. Evine bağlı olduğu için kaçma ya da kaybolma riskleri yaşanmaz. Ev içerisinde daha uyumlu davranan eğitimli köpekler tuvalet ihtiyacını her gün aynı saatte dışarıya çıkarak giderir. Yemeklere ve yemek masalarına saldırmak yerine sahibinin kendisini beslemesini bekler. Aynı zamanda sizinle daha samimi ve daha içten bir ilişki kurar. Bir köpeğin eğitimli olması o köpeğin sokakta daha kolay idare edilmesini de sağlar. Kedi veya diğer köpekleri gördüğünde koşarak uzaklaşmaz. Aksine bu durumu sakince karşılayarak diğer hayvanlarla daha kolay iletişim kurar. Tasma takıldığında hırçınlık yapmaz. Sahibini koruyucu tavırlar içerisine girebilir ve ev ortamında küçük çocuklara karşı daha dikkatli bir davranış sergiler. Eğitimli olması bu köpekleri aranan ev hayvanları haline getiriyor.

Köpekleri Nasıl Eğitiyorlar?

Köpekler her aşamada farklı bir davranış kalıbı öğreniyor. İlk etapta tuvalet ihtiyacını giderme şekli öğretiliyor. Sonrasında ev içerisinde oturma ve kalkma gibi basit komutları öğrenen köpekler zamanla tasmalarla tanışıyor. Tasma eğitiminden sonrada ödül ve ceza yöntemine göre küçük oyunlar öğretiliyor. Sosyal bir hayvan olması için bazı iletişim becerileri kazandırılıyor. Köpek eğitiminde profesyonel insanlar çok daha başarılı sonuç elde edebiliyorlar. Eğitimler sonucunda zamanla köpeklerdeki saldırgan tavırlar da ortadan kaldırılıyor ve daha uysal bir hale geliyor.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 216 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul