köpek oteli

Alabay Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Alabay Köpek Eğitimi köpeklerin genellikle çok uzun bir geçmişe sahip oldukları bilinmektedir. Ataları bilinmemektedir.  Alabay Türkmen boylarının Orta Asya’da yaşadığı dönemlerden günümüze kadar besleyip sahip çıktığı genelde sürü köpeği ya da bekçi olarak bilinen köpek ırkındandır.  Alabay ismi genelde bu cins köpeklerin renginin alalığından gelir. Yaklaşık 4000 yıllık geçmişe sahip olduğu düşünülmektedir. Genellikle bu cins köpeklere Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan’da rastlamak mümkündür.  Bu tür köpeklerin damarlarında eski Tibet köpeklerinin,  çeşitli göçmen kabilelerinin çoban köpeklerinin kanı akmaktadır.  Alabay ırkı,  tarih boyunca hayvan sürüleri, kervan sahiplerinin evine bekçilik yaptığından zor doğal iklim süreçlerinden geçmiştir.  Bu da bu cins köpeklerin zor koşullar yabani hayvanlarla sürekli mücadele sonucu güçlü, cesur ve enerjisini iradeli kullanan ve kullanacak olan bir hayvana dönüştürmüştür.  Bunların dışında Alabay köpekler dünyanın en güvenilir bekçisi olarak bilinirler.

Alabay cinsi köpekler çok büyüktür,  kuvvetlidir ve yapısı itibariyle dominanttır. Kemikleri son derece iri ve kaslı yapısı bulunmaktadır. Çok kaba görünümlü olmasına karşın yüzünde bir şirinlik vardır. Kulak kısmı son derece kısadır.  Tüyleri çok sık olmasına rağmen kısadır. Genelde siyah, gri ve kahverengi renktedirler. Bu cins köpekler kendi başlarına hareket etmeyi severler bu yüzden de itaat kısmı zayıftır.  Ayrıca bu cins köpekler dövüşçü köpek ruhunu da taşımaktadır. İnsanların köpekleri alırken çeşitli beklentileri olur.

Çobanlık,  bekçilik ya da bodyguardlık gibidir.  Aynı zamanda dövüş için de tercih ederler fakat bunu hiç bir zaman doğru bulmayız.  Çünkü hayvan dövüşleri her ülkede canilik,  hayvana eziyet olarak algılanır.  Bunlar için alıyorsanız Alabay cinsi köpekler bu tür şeyler için çok uygundur.  Yabancılara karşı da her zaman tetikte beklerler. Mutlaka dışarıda bakılması gereken türde bir köpektir.  Her türlü iklim şartlarında yaşama özelliklerine sahiptirler.  Özgür olmayı çok severler.  Çok tembel yapıda görünseler de aslında çok çeviktirler.  Karakterleri de oldukça gelişmiş olan bu köpeklerin eğitimi gerçekten büyük sabır ister. Egzersiz ihtiyaçları oldukça fazladır.

Alabay Köpek Eğitimi

Alabay Köpek Eğitimi

Herhangi bir olaya anında tepki verirler.  Ayrıca sahiplerinin de kendileri gibi otoriter olması gerekir. Eğitimleri esnasında azarlanmamalı ve şiddet uygulanmamalıdır.  Bu onları oldukça saldırgan yapabilir. Sahiplerini lider olarak görürlerse rahat bir şekilde itaat edebilirler. O kadar zekidir ki sevgiyle eğittiğinizde alabay ile konuşarak eğer ayağında bir problem varsa onu bile göstermesini sağlayabilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekir; mutlaka bu köpek cinslerinin uzun mesafeli koşulara ihtiyacı vardır.

Bu ırktaki köpekler çok zeki, atılgan, özgürlüğüne düşkün ve cesurdur. Doğuştan koruma içgüdüsüne sahip olan bu köpekler yabancılara karşı oldukça sert, şüpheci ve korkusuzdurlar. Bu cinslerin en kötü özellikleri ise toprağı kazmayı ve gece havlamayı çok sevmeleridir. Bu tür hareketleri sizi rahatsız edebilir. Çocuklu bir aile bu cins köpeklerden alıyorlarsa çocuğa bir şey yapacak diye düşünmemelidir.  Aksine çocuk ile birlikte yetişen Alabay,  çocuk için gerekirse ölümü bile göze alır.  Çocuk ona yaklaşsa bile zarar vermez.  Bazen bu köpeklerin diğer hayvanlarla da çok iyi anlaştığı diğer hayvanlara zarar vermediği de görülmüştür.  Örneğin kedilerle çok iyi anlaşıp oynadığı da bilinmektedir.

Alabay Köpek Eğitimi genellikle erken yaşlarda yapılırsa daha itaatkâr,  uyumlu ve insanlara karşı duyarlı olur. Doğru sosyalleştirme yapıldığında caddede,  sokaklarda ve parklarda rahatlıkla gezinti yapabilecek türdedirler. Tabi ki sokakta ya da caddede gezerken gördüğü her canlıya saldırmaması,  diğer canlıları rahatsız etmemesi sahibinin ona verdiği eğitime bağlıdır. Bakımı da oldukça kolaydır. Herhangi bir tıraşa ihtiyaç duyulmazlar. Ama sık sık fırçalamak ölü tüylerin atılmasını sağladığından gerekebilir. Mevsim değişiklerinde çok fazla tüy dökümü yaşarlar. Alabay Köpek Eğitimi veren bir insan ona uyum sağlayacağı ortamı ne kadar iyi sağlarsa Alabay köpekler o kadar mutlu olacaktırlar.  bu olduğu taktirde zaten sahipler başka bir köpek cinsi almak istemeyeceklerdir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 2245 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu