köpek oteli

Köpek Eğitimi Avcılar Var Mı, Nerde?

Paylaş
 

Köpek eğitimi ve bakımı emek ister. Tıpkı bir annenin çocuğuna baktığı gibi yemesinden, içmesinden, aşılarından, sağlığından, kişisel bakımından, eğitimine kadar aynen bir insan yavrusu gibi bakım yapılması gerekir. Tüm bunları bilerek köpek bakmaya karar verilmesi uygun olur. Yoksa sadece köpek bakmak istiyorum demek yeterli değildir. Tüm sorumlulukları bilerek ve yapılabilirliğine bakarak bu işe kalkışmak uygun olacaktır. Köpek eğitimi Avcılar var mı nerde dendiğinde artık tüm ülkemizde tüm şehirlerde bu tarz merkezler bulunuyor. Son derece yaygındır. Köpeklere bilinçli olarak eğitim verilmelidir. Aksi halde hem komut veremez hem de köpeğin psikolojisini bozabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitim çok gereklidir.

Köpek Eğitimi Avcılar Var Mı, Nerde?

Köpek bakmaya karar verdiğimizde onu büyütürken bazı alışkanlıklar kazanmasını ve bir takım yeteneklere sahip olmasını isteriz. Bunlar tuvalet eğitimi, sahibine itaat konusu gibi eğitim konularıdır. Bu eğitimlerin de daha yavru iken köpek dostlarımıza verilmesi uygun olur. Köpek dostlarının sahip oldukları köpekleri ile katılabilecekleri köpek eğitim merkezleri ülkemizde her yerde bulunuyor. Köpek eğitimi Avcılar varmı nerde dediğimizde mutlaka eğitim merkezlerinin bulunduğunu bilmeliyiz. Bu merkezler sayesinde köpekleriniz zarar görmeden, şiddete maruz kalmadan güzel bir şekilde eğitimini tamamlayıp sertifikasını alarak eğitimli köpek konumuna ulaşır. Köpeklerin aldığı eğitimler belli ana başlıklar altında toplanabilir.

Sahibine Temel İtaat Eğitimi

Köpek eğitiminde ilk adım bu eğitimdir. Temel itaat eğitimini tam alamayan bir köpek ileri itaat eğitimine geçemez. Bu ilk adım tasmalı eğitimdir. Tasmalı eğitim sayesinde köpeğin tamamen sahibine yönelmesi ve onun direktiflerine uyması gerektiği anlatılır. Köpeğin psikolojik bozukluğu yoksa bu eğitim ortalama 1 ay sürer. Bu eğitim adımında köpeğe, yat, aferin, bekle, otur, yürü, hayır gibi komutlar öğretilir. Bu komutları sadece tasması var iken uygular. Köpeğin tasması yokken de bu komutlara uymasını istediğinizde ileri itaat eğitimine başlamanız uygun olur. Köpek eğitimi Avcılar var mı diyeendişe etmeniz gerek yok. Sadece İstanbul’ un Avcılar semtinde değil tüm illerimiz semtlerinde köpek eğitim merkezleri bulunuyor. Son derece yaygın hale geldi. Bunda kişilerin hayvan eğitimi konusunda artık çok bilinçli olması yatıyor.

Köpek Eğitimi Avcılar Var Mı, Nerde

Sahibine İleri İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde gerçekleştiren köpek dostunuz ileri itaat eğitimine hazır demektir. Bu adımda temel itaat eğitiminde öğrendiği tüm komutları tasmasız olarak yapmayı öğrenir. Köpeğin herhangi bir psikolojik sorunu olmadığı taktirde eğitim süresi yaklaşık 1 aydır. Bu evrede köpeğiniz başkasından yiyecek almaz. Atılan bir şeyi geri getirmeyi öğrenir. Uzaktan yat, bekle, otur şeklinde sizden gelen komutları uygular. Bu eğitim evresinde tüm ırklar eğitim alabilir.

Evde Tuvalet Eğitimi

En önemli ve çabuk çözülmesi gereken tuvalet sorunudur. Eğer köpeğe bu eğitim düzgün bir şekilde verilmezse evin her yerine ayırt etmeksizin tuvaletini yapabilir. Buna engel olamazsınız. Köpeğe bağırmanız da hiç bir şey ifade etmeyecektir. Ayrıca bağırmanız köpeğin karakterinde olumsuzluklara neden olacaktır. Bu nedenle köpek eğitimi konusunda deneyimli merkezlerden yardım alınabilir. Köpek eğitimi Avcılar var mı, nerde diye düşünmenize gerek yok. İstanbul’ da Avcılar bölgesinde köpek eğitimi konusunda uzman pek çok merkez bulunuyor. Bu merkezler de klinik eğitimi almış eğitmenler bulunuyor. Köpeğinize Avcılar köpek eğitim merkezlerinde eğitimlerini aldırabilirsiniz. Bu eğitimlerde hem siz bilgi sahibi oluyorsunuz hem de köpeğinizi bilinçli bir şekilde eğitim almış oluyor. Nasıl ki çocuklarımızın eğitimine özen gösteriyorsak evde bakıp beslediğimiz hayvan dostlarımızın da eğitiminden sonuna kadar sorumluyuz. Bunu bilinçli eğitim merkezlerinde ve güvenilir eğitmenlerle yapma konusunda bilinçli ve hassas olmalıyız.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 229 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul