köpek oteli

Köpek Eğitimi Avcılar Var Mı, Nerde?

Paylaş
 

Köpek eğitimi ve bakımı emek ister. Tıpkı bir annenin çocuğuna baktığı gibi yemesinden, içmesinden, aşılarından, sağlığından, kişisel bakımından, eğitimine kadar aynen bir insan yavrusu gibi bakım yapılması gerekir. Tüm bunları bilerek köpek bakmaya karar verilmesi uygun olur. Yoksa sadece köpek bakmak istiyorum demek yeterli değildir. Tüm sorumlulukları bilerek ve yapılabilirliğine bakarak bu işe kalkışmak uygun olacaktır. Köpek eğitimi Avcılar var mı nerde dendiğinde artık tüm ülkemizde tüm şehirlerde bu tarz merkezler bulunuyor. Son derece yaygındır. Köpeklere bilinçli olarak eğitim verilmelidir. Aksi halde hem komut veremez hem de köpeğin psikolojisini bozabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitim çok gereklidir.

Köpek Eğitimi Avcılar Var Mı, Nerde?

Köpek bakmaya karar verdiğimizde onu büyütürken bazı alışkanlıklar kazanmasını ve bir takım yeteneklere sahip olmasını isteriz. Bunlar tuvalet eğitimi, sahibine itaat konusu gibi eğitim konularıdır. Bu eğitimlerin de daha yavru iken köpek dostlarımıza verilmesi uygun olur. Köpek dostlarının sahip oldukları köpekleri ile katılabilecekleri köpek eğitim merkezleri ülkemizde her yerde bulunuyor. Köpek eğitimi Avcılar varmı nerde dediğimizde mutlaka eğitim merkezlerinin bulunduğunu bilmeliyiz. Bu merkezler sayesinde köpekleriniz zarar görmeden, şiddete maruz kalmadan güzel bir şekilde eğitimini tamamlayıp sertifikasını alarak eğitimli köpek konumuna ulaşır. Köpeklerin aldığı eğitimler belli ana başlıklar altında toplanabilir.

Sahibine Temel İtaat Eğitimi

Köpek eğitiminde ilk adım bu eğitimdir. Temel itaat eğitimini tam alamayan bir köpek ileri itaat eğitimine geçemez. Bu ilk adım tasmalı eğitimdir. Tasmalı eğitim sayesinde köpeğin tamamen sahibine yönelmesi ve onun direktiflerine uyması gerektiği anlatılır. Köpeğin psikolojik bozukluğu yoksa bu eğitim ortalama 1 ay sürer. Bu eğitim adımında köpeğe, yat, aferin, bekle, otur, yürü, hayır gibi komutlar öğretilir. Bu komutları sadece tasması var iken uygular. Köpeğin tasması yokken de bu komutlara uymasını istediğinizde ileri itaat eğitimine başlamanız uygun olur. Köpek eğitimi Avcılar var mı diyeendişe etmeniz gerek yok. Sadece İstanbul’ un Avcılar semtinde değil tüm illerimiz semtlerinde köpek eğitim merkezleri bulunuyor. Son derece yaygın hale geldi. Bunda kişilerin hayvan eğitimi konusunda artık çok bilinçli olması yatıyor.

Köpek Eğitimi Avcılar Var Mı, Nerde

Sahibine İleri İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde gerçekleştiren köpek dostunuz ileri itaat eğitimine hazır demektir. Bu adımda temel itaat eğitiminde öğrendiği tüm komutları tasmasız olarak yapmayı öğrenir. Köpeğin herhangi bir psikolojik sorunu olmadığı taktirde eğitim süresi yaklaşık 1 aydır. Bu evrede köpeğiniz başkasından yiyecek almaz. Atılan bir şeyi geri getirmeyi öğrenir. Uzaktan yat, bekle, otur şeklinde sizden gelen komutları uygular. Bu eğitim evresinde tüm ırklar eğitim alabilir.

Evde Tuvalet Eğitimi

En önemli ve çabuk çözülmesi gereken tuvalet sorunudur. Eğer köpeğe bu eğitim düzgün bir şekilde verilmezse evin her yerine ayırt etmeksizin tuvaletini yapabilir. Buna engel olamazsınız. Köpeğe bağırmanız da hiç bir şey ifade etmeyecektir. Ayrıca bağırmanız köpeğin karakterinde olumsuzluklara neden olacaktır. Bu nedenle köpek eğitimi konusunda deneyimli merkezlerden yardım alınabilir. Köpek eğitimi Avcılar var mı, nerde diye düşünmenize gerek yok. İstanbul’ da Avcılar bölgesinde köpek eğitimi konusunda uzman pek çok merkez bulunuyor. Bu merkezler de klinik eğitimi almış eğitmenler bulunuyor. Köpeğinize Avcılar köpek eğitim merkezlerinde eğitimlerini aldırabilirsiniz. Bu eğitimlerde hem siz bilgi sahibi oluyorsunuz hem de köpeğinizi bilinçli bir şekilde eğitim almış oluyor. Nasıl ki çocuklarımızın eğitimine özen gösteriyorsak evde bakıp beslediğimiz hayvan dostlarımızın da eğitiminden sonuna kadar sorumluyuz. Bunu bilinçli eğitim merkezlerinde ve güvenilir eğitmenlerle yapma konusunda bilinçli ve hassas olmalıyız.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 345 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu