köpek oteli

Köpek Eğitimi Bayrampaşa Adresi

Paylaş
 

Bizle kaldıkları süre içinde adeta ailenin birer ferdi olan köpekler,yeri geldiğinde bir dost,yeri geldiğinde evin bir maskotu yeri geldiğinde çocuğunuzun oyun arkadaşı haline gelir.Ancak bu aşamalar tabi ki yavruyken verilecek doğru ve disiplinli eğitimle mümkün olabilir. Örneğin dışarı çıktığında her şeye havlayan ve huysuz bir köpek yetiştirmekte yada sahibinin komutlarının dışında bir şey yapmayan sevgi dolu pozitif enerjili bir köpek yetiştirmekte sizin elinizdedir. Aynı şekilde evdeki hareketleri ve ruh hali de yine verilecek doğru bir eğitimle mükemmel hale getirilebilir. Köpek eğitimi küçük yaşta tuvalet eğitimi ile başlar ve sürekli devam eder. Eğitim aslında köpek ile sahibi arasında gelişen doğal bir lisan doğal bir bağdır.

Nasıl Yaklaşılmalı

Köpekler doğaları gereği bölgecidir. Kendi alanlarını oluşturmak ve o alan içinde patron olmak isterler. Ancak evinizde bakacağınız bir köpeğe en başta evin sizin alanınız olduğunu sizin izin verdiğiniz ölçüde sınırları aşabileceğini öğretilmelidir. Eğitim süresince hatta tüm birlikteliğiniz boyunca enerjiniz çok önemlidir.Çünkü köpekler enerjileri hissederler. Siz sitresliyseniz onlarda stresli olur. Sinirliyseniz onlarda sinirli bir ruh haline bürünür. O yüzden köpeğinize ne kadar rahat ve kendinizden emin yaklaşırsanız oda o derecede rahat olacaktır. Köpekler mükemmel birer sürü üyeleridir. Sürünün liderinin siz olduğunuzu anlatmak ve öğretmek eğitimin başarısı açısından çok önemlidir. Ayrıca eğitim süresince köpeğinizin aşırı enerjisi mutlaka spor yaptırılarak atılmalıdır ki itaat etmede sıkıntı yaşanmasın. Sadece eğitim süresince değil sizle yaşadığı hayatı boyunca bu yapılmalıdır. Çünkü dışarıda enerjisini boşaltamayan bir köpek her zaman evde sıkıntı yaratacaktır.

Köpek Eğitimi Bayrampaşa Adresi

Nereye Başvurulabilir

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’un çoğu semtinde olduğu gibi Bayrampaşa’da da köpek eğitim merkezi bulunmakta. Konu ile ilgili arama yapıldığında çok sayıda köpek eğitimi Bayrampaşa adresi çıkmakta. Bu konuda oldukça fazla alternatif olmakla birlikte bunların içinde yerinde eğitim veya çiftlikte eğitim veren merkezler de bulunmakta.

Köpek Eğitimi Bayrampaşa Adresi

Köpeklerin 3 aylık olduktan sonra tuvalet eğitim alması ile başlayan süreç sonrasında itaat eğitimleri ile devam eder. Bunlardan ilki temel itaat eğitimidir ki adından da anlaşılacağı üzere diğer tüm eğitimlerin üzerine inşa edileceği temeldir. Bu eğitim ile tasma takılı olduğu sürece kontrolün köpeğin sahibinde olması sağlanır. Eğer köpekte agresiflik veya çevreye karşı korkaklık yok ise temel eğitim yaklaşık 1 ayda tamamlanmış olur. Bu aşamada köpeğinize Takip(Yürü),Otur,Yat-Bekle,Otur-Bekle,Hayır,Aferin komutları öğretilir. Takip komutu ile köpeğin sol tarafınızda sizi geçmeyecek şekilde hızlı yürümesi öğretilir. Siz yürürken yürür siz koşarken o da koşar.Otur komutunda yine sol tarafınızda sizi geçmeyecek şekilde oturur. Hayır komutu ile ister evin içinde olsun ister dışarıda olsun istenmeyen bir davranış yaparsa hemen son vermeyi öğrenir. Aferin eğitimde önemli bir komuttur.

Köpeğin bir davranışından sonra ona aferin denmesi onun bu hareketinin doğru olduğunu anlar ve tekrar etmek ister.Unutulmamalıdır ki evcil dostlarınız bu eğitimlerde ki komutları tasma takılı olduğu sürece uygular. Eğer tasma takmadan bu komutların uygulanması isteniyorsa o zaman ileri itaat eğitimi verilmelidir.

Son Aşama

Temel itaat eğitimini tamamlayan bir köpek artık son aşama olan ileri itaat eğitimlerine hazırdır. İlk aşamada edinmiş olduğu eğitimdeki komutları uzaktan da yapabilecek bir hale gelir. Bunlara ek olarak dışarıdayken yabancıya gitmemeyi öğrenir.Birisi ona ilgi gösterdiğinde,çağırdığında mama dahi uzatsa gitmemeyi öğrenecektir.Ayrıca oyunlarda çok işe yarayan geri getirme komutuna tepki verme yetisi kazanacaktır. Bununla birlikte köpek sahiplerinin belkide en korktuğu şey olan köpeklerinin başkasından zehirli mama yemesi yada yerden bulup yiyebileceği zararlı şeylere karşı önlem olarak verilecek eğitimde kesinlikle sahibinden başka birinden yada başka bir şeyden yemek yemeyecektir.İleri itaat eğitiminde belkide en önemli kazanım bu özellik olacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 191 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul