köpek oteli

Köpek Eğitimi Bayrampaşa Adresi

Paylaş
 

Bizle kaldıkları süre içinde adeta ailenin birer ferdi olan köpekler,yeri geldiğinde bir dost,yeri geldiğinde evin bir maskotu yeri geldiğinde çocuğunuzun oyun arkadaşı haline gelir.Ancak bu aşamalar tabi ki yavruyken verilecek doğru ve disiplinli eğitimle mümkün olabilir. Örneğin dışarı çıktığında her şeye havlayan ve huysuz bir köpek yetiştirmekte yada sahibinin komutlarının dışında bir şey yapmayan sevgi dolu pozitif enerjili bir köpek yetiştirmekte sizin elinizdedir. Aynı şekilde evdeki hareketleri ve ruh hali de yine verilecek doğru bir eğitimle mükemmel hale getirilebilir. Köpek eğitimi küçük yaşta tuvalet eğitimi ile başlar ve sürekli devam eder. Eğitim aslında köpek ile sahibi arasında gelişen doğal bir lisan doğal bir bağdır.

Nasıl Yaklaşılmalı

Köpekler doğaları gereği bölgecidir. Kendi alanlarını oluşturmak ve o alan içinde patron olmak isterler. Ancak evinizde bakacağınız bir köpeğe en başta evin sizin alanınız olduğunu sizin izin verdiğiniz ölçüde sınırları aşabileceğini öğretilmelidir. Eğitim süresince hatta tüm birlikteliğiniz boyunca enerjiniz çok önemlidir.Çünkü köpekler enerjileri hissederler. Siz sitresliyseniz onlarda stresli olur. Sinirliyseniz onlarda sinirli bir ruh haline bürünür. O yüzden köpeğinize ne kadar rahat ve kendinizden emin yaklaşırsanız oda o derecede rahat olacaktır. Köpekler mükemmel birer sürü üyeleridir. Sürünün liderinin siz olduğunuzu anlatmak ve öğretmek eğitimin başarısı açısından çok önemlidir. Ayrıca eğitim süresince köpeğinizin aşırı enerjisi mutlaka spor yaptırılarak atılmalıdır ki itaat etmede sıkıntı yaşanmasın. Sadece eğitim süresince değil sizle yaşadığı hayatı boyunca bu yapılmalıdır. Çünkü dışarıda enerjisini boşaltamayan bir köpek her zaman evde sıkıntı yaratacaktır.

Köpek Eğitimi Bayrampaşa Adresi

Nereye Başvurulabilir

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’un çoğu semtinde olduğu gibi Bayrampaşa’da da köpek eğitim merkezi bulunmakta. Konu ile ilgili arama yapıldığında çok sayıda köpek eğitimi Bayrampaşa adresi çıkmakta. Bu konuda oldukça fazla alternatif olmakla birlikte bunların içinde yerinde eğitim veya çiftlikte eğitim veren merkezler de bulunmakta.

Köpek Eğitimi Bayrampaşa Adresi

Köpeklerin 3 aylık olduktan sonra tuvalet eğitim alması ile başlayan süreç sonrasında itaat eğitimleri ile devam eder. Bunlardan ilki temel itaat eğitimidir ki adından da anlaşılacağı üzere diğer tüm eğitimlerin üzerine inşa edileceği temeldir. Bu eğitim ile tasma takılı olduğu sürece kontrolün köpeğin sahibinde olması sağlanır. Eğer köpekte agresiflik veya çevreye karşı korkaklık yok ise temel eğitim yaklaşık 1 ayda tamamlanmış olur. Bu aşamada köpeğinize Takip(Yürü),Otur,Yat-Bekle,Otur-Bekle,Hayır,Aferin komutları öğretilir. Takip komutu ile köpeğin sol tarafınızda sizi geçmeyecek şekilde hızlı yürümesi öğretilir. Siz yürürken yürür siz koşarken o da koşar.Otur komutunda yine sol tarafınızda sizi geçmeyecek şekilde oturur. Hayır komutu ile ister evin içinde olsun ister dışarıda olsun istenmeyen bir davranış yaparsa hemen son vermeyi öğrenir. Aferin eğitimde önemli bir komuttur.

Köpeğin bir davranışından sonra ona aferin denmesi onun bu hareketinin doğru olduğunu anlar ve tekrar etmek ister.Unutulmamalıdır ki evcil dostlarınız bu eğitimlerde ki komutları tasma takılı olduğu sürece uygular. Eğer tasma takmadan bu komutların uygulanması isteniyorsa o zaman ileri itaat eğitimi verilmelidir.

Son Aşama

Temel itaat eğitimini tamamlayan bir köpek artık son aşama olan ileri itaat eğitimlerine hazırdır. İlk aşamada edinmiş olduğu eğitimdeki komutları uzaktan da yapabilecek bir hale gelir. Bunlara ek olarak dışarıdayken yabancıya gitmemeyi öğrenir.Birisi ona ilgi gösterdiğinde,çağırdığında mama dahi uzatsa gitmemeyi öğrenecektir.Ayrıca oyunlarda çok işe yarayan geri getirme komutuna tepki verme yetisi kazanacaktır. Bununla birlikte köpek sahiplerinin belkide en korktuğu şey olan köpeklerinin başkasından zehirli mama yemesi yada yerden bulup yiyebileceği zararlı şeylere karşı önlem olarak verilecek eğitimde kesinlikle sahibinden başka birinden yada başka bir şeyden yemek yemeyecektir.İleri itaat eğitiminde belkide en önemli kazanım bu özellik olacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 296 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu