köpek oteli

Sultan gazi Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Yeni beslenmeye başlanan yavru köpeklerin eğitime başlaması şarttır. Her köpek sever, beslemeye başladığı köpeğin uysal, sıcakkanlı ve mutlu olmasını istiyor. Bunun için ne kadar çaba gösterirseniz o kadar karşılık alırsınız. Köpek eğitiminde köpeğin eğitime ne kadar erken başlaması o kadar fazla başarılı olması demektir. Çoğu hayvan sever köpeğini sahiplendirmeden önce bile eğitim vermeye başlar. Sahibine iletmeden önce tuvalet eğitimi ya da itaat eğitimi gibi eğitimlere tabii tutarak yeni evine hazırlar. Olgun bir köpeğe göre yavru köpeklere eğitim vermek ve sonuç almak daha hızlı olacaktır. Rahatsız ettiği durumları düzeltmek adına ve daha sağlıklı ilişkiler kurmak adına köpeğin alacağı eğitim son derece önemlidir.

Sultan gazi Köpek Eğitimi uzmanları bu konuda size yardımcı olacaktır. Köpek eğitimi konusunda eğitim almış ve köpeklerin dilinden anlayan bu insanlar aracılığıyla köpeğinizi emin ellerde eğitmiş olursunuz. Kendiniz eğitmek istediğinizde köpek eğitimi konusunda alacağınız kitaplar ve yapacağınız araştırmalar sonucunda hareket edebilirsiniz. Eğitim konusunda veteriner hekimlerden destek alabilirsiniz. Ne tür eğitimler uygulamanız gerektiğini ve nasıl davranmanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra kendisi köpeğe eğitim verebilir. Birçok köpek eğitim yöntemi vardır. Köpeğinizin eğitileceği yöne göre değişkenlik gösterir. Bir koruma köpeği ile ev köpeği arasında eğitim farkı vardır.

Köpekler sahiplerinden gelecek sevgi işaretlerini çok severler. Eğitim sırasında köpekten olumlu cevaplar alındığında yapılacak ödüllendirmeler köpeği hem heveslendirecek hem de mutlu edecektir. Öğrenmiş olduğu bir eğitim komutu sonucu aldığı ödül sayesinde bu komutu unutmayacak ve her seferinde doğru cevabı verecektir. Ödülün ne sebeple verildiğinin köpek tarafından anlaşılması için köpeğin komuta verdiği cevabın hemen ardından birkaç saniye içerisinde ödülünün verilmesi gerekir. Köpeğinizin komut karşısında vermiş olduğu olumlu cevap sonrasında vereceğiniz ödül mama ya da övgü şeklinde olabilir. Ya da her ikisi de kullanılabilir. Övgü şeklinde olacağından ufak bir sevgi göstergesi onun için yeterli olacaktır. Bunun dışında köpeğinizle yapacağınız ufak bir oyun da ödül niyetine gerçekleştirilebilir.

Sultan gazi Köpek Eğitimi

Sultan gazi Köpek Eğitimi

Eğitim süreleri olabildiğinde kısa tutulmalıdır. Uzun süreler eğitim yapıldığında köpek eğitimden sıkılacak ve tepki vermeyecektir. En fazla iki dakika olarak sınırlamalar yeterli olacaktır. Ara vererek günde beş ya da altı kez deneme yapabilirsiniz. Eğitimi her zaman aynı ortamda vermeniz önerilmez. İlk kez evde eğitim vermeyi denediniz ve başarılı olamadıysanız ikinci denemeyi dışarda deneyebilirsiniz. Sonrasında dolaşırken deneyebilirsiniz. Her denemeyi farklı ortamlarda denemeniz daha sağlıklı olacaktır. Her ortamda da geçerli olabilecek eğitim sırasında yapılması gereken tek kural köpeğin adapte olmasını sağlamaktır. Etrafında dikkatini dağıtabilecek herhangi unsur olmamasına dikkat etmelisiniz.

Köpek eğitiminde köpeğinizin yapmasını istemediğiniz davranışlardan engellemek için köpeğinize vurmak, kızmak yerine güzellikle yaklaşmanız doğru olacaktır. Yapmasını istemediğiniz bir durumla karşılaştığınızda köpeğinizi bir süre görmezden gelmek ona en büyük ders olacaktır. Bunu bir ceza olarak algılayan köpek aynı hareketi tekrarlamamaya çalışacaktır. Aynı yanlışı tekrarladığında sahibi tarafından dışlanacağını anlayan köpek sahibinin kendisine küsmemesi için onun istediği gibi davranmaya başlayacaktır.

Bazı köpekler evlerde bulunan elektrik kablolarını kemirebiliyor. Bu durumlarda bile bağırmak kızmak çözüm olmayacaktır. Hayır, komutunu böyle durumlarda öğretmeye çalışmalısınız. Hayır, komutu ile o an yaptığı davranışı durdurmasını beklemeli ve size yönelmesini ciddiliğinizi anlamasını sağlayın. Komut verirken yüzünüzün alacağı şekilde son derece önemlidir. Gayet resmi bir tavırla Hayır komutunu algılayan köpek yaptığı işin yanlış olduğunun farkına varacak ve sonlandıracaktır. Komutu algıladığı ve yaptığından uzaklaştığı anda ödüllendirmek doğru olacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 396 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu