köpek oteli

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Hayvanlar arasından köpekler seçilip bazı görevler verilerek insanların bir nokta da yapamayacakları veya insanların üzerlerinden sorumluluğu azaltmak amacıyla köpek eğitim merkezlerin de eğitilmektedirler. Köpekler basit işlerden ziya de Dünya da yakın koruma, muhafız, polis teşkilatlarında da görev almaktadırlar. Köpeklerin cinsleri hangi göreve uygunluğuna temel oluşturmaktadır. K9 köpeklerinin polis teşkilatında eroin koklama ve kişilerce saklandığı yeri bulma konusunda oldukça deneyimli olmaları gibi… Eğitimler sistematik sıraya göre ve disiplin içerisin de uzman eğitmenlerce Tuzla köpek eğitim merkezi tarafından verilmektedir.

Merkez özel eğitimler çerçevesinde köpeklere disiplin bazın da yapacakları iş düzeyinin uygunluğun da eğitimi olanaklı kılmaktadır. Eğitimlerin temelinde köpeklerine sahiplerine itaat etme, sahibini koruma ve bağlı kalma amacı yatmaktadır. Tuzla köpek eğitimi merkezi köpeklerin eğitimlerini onların yavruluk dönemlerinde üstlenmektedir. Yavru eğitimi köpekler sahiplerine tam itaat de bulunmaktadırlar. Yavru köpeklerde de disiplin önemlidir. Ancak yavru köpekler ile büyüklerine göre daha serbest çalışılmaktadır. Yoksa ters etkide yaratabilmesi muhtemeldir.

Köpekler eğitimlerin sonucunda sahiplerini liderleri olarak görmekte ve onların emirlerini tam anlamıyla yerine getirmektedirler. Köpek ırklarının farklılığı da eğitim sürelerini belirleyen bir etkendir. Köpeklerin tümü ilk aşamada temel itaat eğitimi ve sadık kalma eğitimi almaktadırlar. İlk aşama eğitimleri ile kısa komutlar halinde git, otur, dur, yat gibi komutlar verilmektedir. Köpeklerin eğitimleri onların günlük planları dâhilinde işlemektedir. İnsanların hayatların da olduğu gibi yemek saati, uyku saati, oyun saati veya dinlenme saati de denilebilir gibi unsurlar planın içeriğini oluşturmaktadır.

Sıra eğitim saatine geldiğinde tam bir disiplin uygulanmaktadır. Profesyonel unvana sahip olan Tuzla köpek eğitimi merkezi köpeklerin cinsi, türü ne olursa olsun eğitimlerden net ve başarılı sonuçlar almaktadırlar. Köpeklerin ırklarına uygun eğitim modeli seçilir planlanır ve uygulanır. Muhafız ve yakın koruma görevin de yer alacak köpeklerin eğitim şekilleri diğer eğitim şekillerinden ayrılmaktadır. Ev köpeklerine verilen eğitim koruma ve muhafız köpeklerine verilen eğitime oranla daha basit içerikten oluşmaktadır. Genel olarak aile içi yaşam esasında yapılan eğitimler de çocukları sevmeleri baz alınmaktadır.

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Eğitimli ve eğitimsiz köpekler birbirlerinden ciddi farklılıklarla ayrılmaktadırlar. Eğitimli köpekler her daim aile içi yaşama uyum sağlayan insan dostu hayvanlardır. Yemek yiyeceği yeri, tuvaletini yapacağı yeri, uyuyacağı yeri oyun oynayacağı yeri önceden bilen köpek aile bireylerini rahatsız etmeden yaşamını uyum içinde sürdürebilmektedir. Yalnız bunlarla sınırlı kalmayan köpekler aile aktivitelerinde de yerini almasında hiçbir problem yaşatmaz aksine tam bir uyum sağlar. Tuzla köpek eğitimi merkezince düzenlenen köpek eğitiminin amacı şunlardır:

Köpeklere verilen görevlerin onlar tarafından birebir yerine getirilmesini sağlamak, sahiplerini lider konumda tutmaları, verilen emirleri tamamlamaları ve sahipleriyle dostane bir yaşam sürdürebilmeleri olmaktadır. Köpek eğitiminde rol oynayan kişilerin uzman köpek eğiticileri olmaları aslına bakılırsa şarttır. Hem eğitimlerin devamlılığını sağlaması açısından hem de bu alan da eğitim almış uzman kişiler olmalarından kaynaklanmaktadır. Eğitimler sonrasın da köpekler aldıkları eğitimler neticesinde görevlerini yerine getirmeye başlamasında olası bir olumsuzluk olmadıktan sonra hiçbir sakınca görülmemektedir.

Muhafız köpekler biraz daha değişiklik göstererek sahiplerinin komutlarını 2. defa tekrarlatmadan an itibariyle alabilmekte ve uygulayabilmektedirler. Şu önemli nokta unutulmamalıdır eğitimlerin sonlandırılması disiplinin de bitmesi anlamını taşımamaktadır. Günlük programlarının uygulanmaya devam edilmesi gerekmektedir. Tuzla köpek eğitim merkezi kişilerin köpeklerine dair disiplini elden bırakmamalarının bilhassa altını çizmektedirler. Planlı yaşayan köpek hem görevlerini tamamlayabilmekte hem de insanların yaşadığı ortamı kabullenip onlara zarar vermeden yaşayabilmektedir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 397 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul