köpek oteli

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Hayvanlar arasından köpekler seçilip bazı görevler verilerek insanların bir nokta da yapamayacakları veya insanların üzerlerinden sorumluluğu azaltmak amacıyla köpek eğitim merkezlerin de eğitilmektedirler. Köpekler basit işlerden ziya de Dünya da yakın koruma, muhafız, polis teşkilatlarında da görev almaktadırlar. Köpeklerin cinsleri hangi göreve uygunluğuna temel oluşturmaktadır. K9 köpeklerinin polis teşkilatında eroin koklama ve kişilerce saklandığı yeri bulma konusunda oldukça deneyimli olmaları gibi… Eğitimler sistematik sıraya göre ve disiplin içerisin de uzman eğitmenlerce Tuzla köpek eğitim merkezi tarafından verilmektedir.

Merkez özel eğitimler çerçevesinde köpeklere disiplin bazın da yapacakları iş düzeyinin uygunluğun da eğitimi olanaklı kılmaktadır. Eğitimlerin temelinde köpeklerine sahiplerine itaat etme, sahibini koruma ve bağlı kalma amacı yatmaktadır. Tuzla köpek eğitimi merkezi köpeklerin eğitimlerini onların yavruluk dönemlerinde üstlenmektedir. Yavru eğitimi köpekler sahiplerine tam itaat de bulunmaktadırlar. Yavru köpeklerde de disiplin önemlidir. Ancak yavru köpekler ile büyüklerine göre daha serbest çalışılmaktadır. Yoksa ters etkide yaratabilmesi muhtemeldir.

Köpekler eğitimlerin sonucunda sahiplerini liderleri olarak görmekte ve onların emirlerini tam anlamıyla yerine getirmektedirler. Köpek ırklarının farklılığı da eğitim sürelerini belirleyen bir etkendir. Köpeklerin tümü ilk aşamada temel itaat eğitimi ve sadık kalma eğitimi almaktadırlar. İlk aşama eğitimleri ile kısa komutlar halinde git, otur, dur, yat gibi komutlar verilmektedir. Köpeklerin eğitimleri onların günlük planları dâhilinde işlemektedir. İnsanların hayatların da olduğu gibi yemek saati, uyku saati, oyun saati veya dinlenme saati de denilebilir gibi unsurlar planın içeriğini oluşturmaktadır.

Sıra eğitim saatine geldiğinde tam bir disiplin uygulanmaktadır. Profesyonel unvana sahip olan Tuzla köpek eğitimi merkezi köpeklerin cinsi, türü ne olursa olsun eğitimlerden net ve başarılı sonuçlar almaktadırlar. Köpeklerin ırklarına uygun eğitim modeli seçilir planlanır ve uygulanır. Muhafız ve yakın koruma görevin de yer alacak köpeklerin eğitim şekilleri diğer eğitim şekillerinden ayrılmaktadır. Ev köpeklerine verilen eğitim koruma ve muhafız köpeklerine verilen eğitime oranla daha basit içerikten oluşmaktadır. Genel olarak aile içi yaşam esasında yapılan eğitimler de çocukları sevmeleri baz alınmaktadır.

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Tuzla Köpek Eğitim Merkezi

Eğitimli ve eğitimsiz köpekler birbirlerinden ciddi farklılıklarla ayrılmaktadırlar. Eğitimli köpekler her daim aile içi yaşama uyum sağlayan insan dostu hayvanlardır. Yemek yiyeceği yeri, tuvaletini yapacağı yeri, uyuyacağı yeri oyun oynayacağı yeri önceden bilen köpek aile bireylerini rahatsız etmeden yaşamını uyum içinde sürdürebilmektedir. Yalnız bunlarla sınırlı kalmayan köpekler aile aktivitelerinde de yerini almasında hiçbir problem yaşatmaz aksine tam bir uyum sağlar. Tuzla köpek eğitimi merkezince düzenlenen köpek eğitiminin amacı şunlardır:

Köpeklere verilen görevlerin onlar tarafından birebir yerine getirilmesini sağlamak, sahiplerini lider konumda tutmaları, verilen emirleri tamamlamaları ve sahipleriyle dostane bir yaşam sürdürebilmeleri olmaktadır. Köpek eğitiminde rol oynayan kişilerin uzman köpek eğiticileri olmaları aslına bakılırsa şarttır. Hem eğitimlerin devamlılığını sağlaması açısından hem de bu alan da eğitim almış uzman kişiler olmalarından kaynaklanmaktadır. Eğitimler sonrasın da köpekler aldıkları eğitimler neticesinde görevlerini yerine getirmeye başlamasında olası bir olumsuzluk olmadıktan sonra hiçbir sakınca görülmemektedir.

Muhafız köpekler biraz daha değişiklik göstererek sahiplerinin komutlarını 2. defa tekrarlatmadan an itibariyle alabilmekte ve uygulayabilmektedirler. Şu önemli nokta unutulmamalıdır eğitimlerin sonlandırılması disiplinin de bitmesi anlamını taşımamaktadır. Günlük programlarının uygulanmaya devam edilmesi gerekmektedir. Tuzla köpek eğitim merkezi kişilerin köpeklerine dair disiplini elden bırakmamalarının bilhassa altını çizmektedirler. Planlı yaşayan köpek hem görevlerini tamamlayabilmekte hem de insanların yaşadığı ortamı kabullenip onlara zarar vermeden yaşayabilmektedir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 510 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu