köpek oteli

Tibetan Mastiff Satılık Yavru

Paylaş
 

Tibetan Mastiff cinsi çok fazla bilinmeyen bir cinstir. Oldukça güçlü ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda pahalı bir ırktır. Yavaş olgunlaşır ve 14 ile 18 yıl arası ömürleri bulunmaktadır. Tüy döküp yenileme yaparlar. Yılda 1 kez tüy dökmeyi gerçekleştirirler. En güçlü ve büyük köpek cinsleri arasındadır. Her türlü iklime uyum sağlayabilirler. Ağır bir köpektir ve sağlam bir kemik yapısı bulunmaktadır. Yüksek sıçrayışları ile tanınmaktadır. Taranmaları haftada en az kere gerçekleştirilmelidir. Tibetan Mastiff, koruyu bir köpektir. Ancak özgülüğüne oldukça düşkündür. Bu nedenle fazla itaat etmezler. Ev ortamından çok, bahçede bakılması gerekilir.

Bahçede etrafı sarılmalı ya da tasmalı olarak bırakılmalıdır. Saldırı sırasında fiziki olarak verdikleri zarardan çok psikolojik olarak zarar verirler. Boyutları nedeniyle saldırdıkları kişileri oldukça korkuturlar. İtaat etmemesi nedeniyle eğitilmesi de oldukça zordur. Gezmeyi ve dolaşmayı seven bir cinstir. Cilt hastalıklarına daha fazla eğilimlidirler. 66 cm civarında boya sahip olurlar. 45 kg’dan daha ağıt olurlar. Çift katlı ve uzun tüy yapıları bulunmaktadır. Davranışlarının önceden kestirilmesi zordur. Yabancılara karşı ne kadar uzaksa, ailesine karşı o kadar yakındır.

Dışarıdan bakıldığı zaman diğer cins köpeklerden kolaylıkla ayrılabilir. Boyun ve baş kısmındaki tüylerin kabarık olması, ona aslan görünümü kazandırmaktadır. Aslında sakin bir köpektir ancak korumacı yapısı işin içine girdiği zaman, beklenmedik tepkiler verebilir. Çok iyi bir çoban köpeği olarak da bilinmektedir. Erkek ve dişilerde yaşam süresi, boy ve kilo da farklılıklar göstermektedir. Horlama gibi ilginç bir özelliği bulunmaktadır. Sindirim sorunu problemleri ve kalça çıkığı problemi en çok rastlanan rahatsızlıkları arasındadır. Tıraşa ihtiyaç duymazlar. Gerektiği zaman yıkanabilir. Özgürlüğünün yanında oldukça eğlenceli ve eğlenmeyi seven bir köpektir.

Tibetan Mastiff Satılık Yavru

Sabrı ile de bilinmektedir. Tembel bir cins olarak bilinse de, dışarı çıkıp egzersiz yaptığı zaman bu durum onu mutlu eder. Ancak hareketleri kestirilemeyeceği için, fazla dikkat dağıtıcı unsur bulunan yerlerde mutlaka tasma eşliğinde gezdirilmelidir. Gelişmiş içgüdülerine karşı nadir olarak havlar. Tibetan Mastiff cinsi hangi renkte olursa olsun, göz çevresini saran siyah bir tabaka bulunmaktadır. Her zaman ilk olarak temkinli davranmayı seçer. Sahibi istemediği sürece karşısındaki insana hiç bir şeyi yaptırmaz. Diğer köpeklerle anlaşması ve sosyalleşmesi oldukça önemlidir.

Tibetan Mastiff Satılık Yavru

Tibetan Mastiff yavrusu, her yaşta farklı bir görünüme sahip olur. Olgunluk yaşına dişi Tibetan Mastiff’lerde 2 ile 3 yaş arasında erişirken, bu yaş erkeklerde 4’tür. Eğitimi oldukça zor olduğundan yavruyken alınmalıdır. Ailesi olarak kabul ettiği kişilerle yavruyken tanıştırılmalıdır. Aynı şekilde yavru diğer evcil hayvanlarla da anlaşabilir. Onlara karşı sakin ve iyi davranacaktır. Ancak bu durum diğer hayvanlara ve tanımadığı çocuklara karşı değişebilir. Sonradan tanışmış olduğu kişilere karşı agresif davranmaktadır. İki yetişkin Tibetan Mastiff’in anlaşması zorlayıcı olabilir.

Bu nedenle iki köpek beslemek isteyen kişilerin Tibetan Mastiff cinsi köpekleri, yavruyken almaları önerilir. Evde beslenmek için uygun bir köpek cinsi değildir. Daha geniş alanlarda yetiştirilmelidir. Yavruyken aldığınız bir Tibetan Mastiff size ve ailenize oldukça itaatkâr ve korumacı yaklaşacaktır. Bu nedenle küçükken almak çok önemlidir. Küçükken tüyleri daha kısa ve gelişmemiş olur. Olgunluk dönemine girildiği zaman daha fazla tüylenme olur. Safkan bir Tibetan Mastiff bulmak oldukça zordur. Satış fiyatları yüksek olduğu için birçok farklı kırması bulunmaktadır. Aynı zamanda yurt dışından özel izin ile Tibetan Mastiff getirtilebilir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 435 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul