köpek oteli

Tibetan Mastiff Satılık Yavru

Paylaş
 

Tibetan Mastiff cinsi çok fazla bilinmeyen bir cinstir. Oldukça güçlü ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda pahalı bir ırktır. Yavaş olgunlaşır ve 14 ile 18 yıl arası ömürleri bulunmaktadır. Tüy döküp yenileme yaparlar. Yılda 1 kez tüy dökmeyi gerçekleştirirler. En güçlü ve büyük köpek cinsleri arasındadır. Her türlü iklime uyum sağlayabilirler. Ağır bir köpektir ve sağlam bir kemik yapısı bulunmaktadır. Yüksek sıçrayışları ile tanınmaktadır. Taranmaları haftada en az kere gerçekleştirilmelidir. Tibetan Mastiff, koruyu bir köpektir. Ancak özgülüğüne oldukça düşkündür. Bu nedenle fazla itaat etmezler. Ev ortamından çok, bahçede bakılması gerekilir.

Bahçede etrafı sarılmalı ya da tasmalı olarak bırakılmalıdır. Saldırı sırasında fiziki olarak verdikleri zarardan çok psikolojik olarak zarar verirler. Boyutları nedeniyle saldırdıkları kişileri oldukça korkuturlar. İtaat etmemesi nedeniyle eğitilmesi de oldukça zordur. Gezmeyi ve dolaşmayı seven bir cinstir. Cilt hastalıklarına daha fazla eğilimlidirler. 66 cm civarında boya sahip olurlar. 45 kg’dan daha ağıt olurlar. Çift katlı ve uzun tüy yapıları bulunmaktadır. Davranışlarının önceden kestirilmesi zordur. Yabancılara karşı ne kadar uzaksa, ailesine karşı o kadar yakındır.

Dışarıdan bakıldığı zaman diğer cins köpeklerden kolaylıkla ayrılabilir. Boyun ve baş kısmındaki tüylerin kabarık olması, ona aslan görünümü kazandırmaktadır. Aslında sakin bir köpektir ancak korumacı yapısı işin içine girdiği zaman, beklenmedik tepkiler verebilir. Çok iyi bir çoban köpeği olarak da bilinmektedir. Erkek ve dişilerde yaşam süresi, boy ve kilo da farklılıklar göstermektedir. Horlama gibi ilginç bir özelliği bulunmaktadır. Sindirim sorunu problemleri ve kalça çıkığı problemi en çok rastlanan rahatsızlıkları arasındadır. Tıraşa ihtiyaç duymazlar. Gerektiği zaman yıkanabilir. Özgürlüğünün yanında oldukça eğlenceli ve eğlenmeyi seven bir köpektir.

Tibetan Mastiff Satılık Yavru

Sabrı ile de bilinmektedir. Tembel bir cins olarak bilinse de, dışarı çıkıp egzersiz yaptığı zaman bu durum onu mutlu eder. Ancak hareketleri kestirilemeyeceği için, fazla dikkat dağıtıcı unsur bulunan yerlerde mutlaka tasma eşliğinde gezdirilmelidir. Gelişmiş içgüdülerine karşı nadir olarak havlar. Tibetan Mastiff cinsi hangi renkte olursa olsun, göz çevresini saran siyah bir tabaka bulunmaktadır. Her zaman ilk olarak temkinli davranmayı seçer. Sahibi istemediği sürece karşısındaki insana hiç bir şeyi yaptırmaz. Diğer köpeklerle anlaşması ve sosyalleşmesi oldukça önemlidir.

Tibetan Mastiff Satılık Yavru

Tibetan Mastiff yavrusu, her yaşta farklı bir görünüme sahip olur. Olgunluk yaşına dişi Tibetan Mastiff’lerde 2 ile 3 yaş arasında erişirken, bu yaş erkeklerde 4’tür. Eğitimi oldukça zor olduğundan yavruyken alınmalıdır. Ailesi olarak kabul ettiği kişilerle yavruyken tanıştırılmalıdır. Aynı şekilde yavru diğer evcil hayvanlarla da anlaşabilir. Onlara karşı sakin ve iyi davranacaktır. Ancak bu durum diğer hayvanlara ve tanımadığı çocuklara karşı değişebilir. Sonradan tanışmış olduğu kişilere karşı agresif davranmaktadır. İki yetişkin Tibetan Mastiff’in anlaşması zorlayıcı olabilir.

Bu nedenle iki köpek beslemek isteyen kişilerin Tibetan Mastiff cinsi köpekleri, yavruyken almaları önerilir. Evde beslenmek için uygun bir köpek cinsi değildir. Daha geniş alanlarda yetiştirilmelidir. Yavruyken aldığınız bir Tibetan Mastiff size ve ailenize oldukça itaatkâr ve korumacı yaklaşacaktır. Bu nedenle küçükken almak çok önemlidir. Küçükken tüyleri daha kısa ve gelişmemiş olur. Olgunluk dönemine girildiği zaman daha fazla tüylenme olur. Safkan bir Tibetan Mastiff bulmak oldukça zordur. Satış fiyatları yüksek olduğu için birçok farklı kırması bulunmaktadır. Aynı zamanda yurt dışından özel izin ile Tibetan Mastiff getirtilebilir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 559 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu