köpek oteli

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerini en iyi şekilde eğitmek, köpek sahiplerinin yaşam kaliteleri açısından oldukça önemlidir. İyi eğitilmiş bir köpekle beraber yaşamak, aynı ortamı paylaşmak köpek sahiplenen bireyler için hayatı oldukça kolaylaştıracaktır. Bir köpeğin iyi eğitilmiş olması demek, köpek sahipleriyle köpekler arasında kurulmuş iyi bir iletişim ve iyi bir diyalog demektir. Köpek, sahibinin komutlarını anlayıp uygulayabilecek yeterliliğe ancak iyi bir eğitimle sahip olabilir ve bu yeterlilikte olduğu sürece uzun yıllar sahibiyle birlikte sorunsuzca yaşayabilir.

Köpekler Hangi Irktan Olursa Olsun Sahibinden Sevgi Bekliyor

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Irk, cins, karakter ve yapısal özellikler bakımından çok farklılıklar gösteren köpekler için her bakım da aynı olmayacaktır. Bir köpek sahiplenmek isteyen bireylerin öncelikle yapması gereken en doğru davranış, almayı düşündükleri köpeğin ırkını, cinsini iyi araştırıp o ırk ve cinsteki köpeklerin bakımının nasıl olması gerektiği konusu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu konuda köpek sahipleri önce kendilerini eğitmelidir. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi, köpek sahiplerine bu konuda yardımcı oluyor. Bir köpeğin tüm sorumluluklarını yerine getirebileceklerinden emin olduktan sonra köpek sahiplenilmelidir. Köpeklerin sorumlulukları onların yalnızca beslenmesi, temizlenmesi, barınma ihtiyacının karşılanması, taranması ya da onları alıp sokak sokak gezdirilmesi gibi salt fiziksel ihtiyaçların temini anlamına gelmemelidir. Duygusal yaratılışta olan bu canlılar sahiplerine çok bağlanarak onlardan ilgi beklerler. Köpek sahiplerinin de köpeklerine gereken ilgiyi, sevgiyi ve şefkati göstermeleri köpeklerinin sağlığı için büyük önem taşır.

Tuvalet Eğitimi Verilmesi Mutlaka Gerekiyor

Bir köpek sahiplenmenin getirdiği sorumluluklardan biri de köpeğe verilecek eğitimdir. Irkı, cinsi, karakteri ne olursa olsun ortak bir yaşam alanı paylaşılacağı sürece bir köpeğin eğitilmesi gerekiyor. Yavru köpeklerde gerekli kas sistemleri henüz gelişmediği için tuvaletlerini tutabilmeleri olanaksız. Yapısal olarak da küçük bir bedene sahip olduklarından dolayı sindirim hızlı olduğundan, boşaltım sistemleri de sık çalışır. Bu yüzden bir bebek gibi tuvaletlerini tutamazlar ve sık tuvalet ihtiyacı duyarlar; ancak 5-6 aylık dönemde tuvalet alışkanlığı kazandırmaya başlamak önemlidir. Eğer yetişkin bir köpek alındıysa, tuvaletini nereye yapması gerektiğini bilmediğinden uygun olmayan yerlere tuvaletini yapabilir.

Köpek sahipleri de evin içinde pislenen yeri temizleyeceğinden köpek, koklayarak daha önce tuvaletini yaptığı yeri bulamayacağı için muhtemelen evin farklı yerlerine tuvaletini yapmaya devam edecektir. Tuvalet eğitimi verilmemiş bir köpek bu konuda köpek sahiplerini zorlayabilir. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi köpeklere tuvalet alışkanlığı kazandırıyor, tuvaletlerini tutamayan köpekler için gerekli eğitimleri veriyor. Köpek sahipleri köpeklerine, isterlerse ev içinde isterlerse de dışarıda tuvaletini yapmayı eğitim yoluyla öğretiyor.

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Bir köpeği sahibiyle arasındaki iletişim, sahibinin komutlarını dinlemesi ve bu komutları uygulayabilmesinden geçiyor. Köpek sahiplerinin köpekleriyle aralarındaki iletişimin güçlü olabilmesi için köpeklerin itaat eğitimleri alması şart. İtaat eğitimleri, köpeklere komutları anlayabilme ve doğru uygulayabilme becerisi kazandırır. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenleri, köpekler için temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi veriyor. Yürü, gel, otur, bekle, aferin, hayır gibi komutları içeren temel itaat eğitimi köpek tasmalıyken verilir. İleri itaat eğitimi ise yine aynı komutları kapsıyor; ancak temel itaat eğitimi ile arasındaki fark ileri itaat eğitiminin köpek tasmasızken yapılıyor oluşudur. İtaat eğitimleri iyi tamamlanmış bir köpek evde, sokakta, toplum içinde daha kontrol edilebilir olduğu için hem köpek sahibi zorlanmayacak hem de toplumun diğer üyeleri için rahatsız edici bir durumla karşılaşılmayacaktır. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi köpekler için alanında uzman profesyonel eğitim kadrosuyla köpek sahipleri için İstanbul’da hizmet veriyor.

 

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 356 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu