Hause Of İstanbul

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerini en iyi şekilde eğitmek, köpek sahiplerinin yaşam kaliteleri açısından oldukça önemlidir. İyi eğitilmiş bir köpekle beraber yaşamak, aynı ortamı paylaşmak köpek sahiplenen bireyler için hayatı oldukça kolaylaştıracaktır. Bir köpeğin iyi eğitilmiş olması demek, köpek sahipleriyle köpekler arasında kurulmuş iyi bir iletişim ve iyi bir diyalog demektir. Köpek, sahibinin komutlarını anlayıp uygulayabilecek yeterliliğe ancak iyi bir eğitimle sahip olabilir ve bu yeterlilikte olduğu sürece uzun yıllar sahibiyle birlikte sorunsuzca yaşayabilir.

Köpekler Hangi Irktan Olursa Olsun Sahibinden Sevgi Bekliyor

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Irk, cins, karakter ve yapısal özellikler bakımından çok farklılıklar gösteren köpekler için her bakım da aynı olmayacaktır. Bir köpek sahiplenmek isteyen bireylerin öncelikle yapması gereken en doğru davranış, almayı düşündükleri köpeğin ırkını, cinsini iyi araştırıp o ırk ve cinsteki köpeklerin bakımının nasıl olması gerektiği konusu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu konuda köpek sahipleri önce kendilerini eğitmelidir. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi, köpek sahiplerine bu konuda yardımcı oluyor. Bir köpeğin tüm sorumluluklarını yerine getirebileceklerinden emin olduktan sonra köpek sahiplenilmelidir. Köpeklerin sorumlulukları onların yalnızca beslenmesi, temizlenmesi, barınma ihtiyacının karşılanması, taranması ya da onları alıp sokak sokak gezdirilmesi gibi salt fiziksel ihtiyaçların temini anlamına gelmemelidir. Duygusal yaratılışta olan bu canlılar sahiplerine çok bağlanarak onlardan ilgi beklerler. Köpek sahiplerinin de köpeklerine gereken ilgiyi, sevgiyi ve şefkati göstermeleri köpeklerinin sağlığı için büyük önem taşır.

Tuvalet Eğitimi Verilmesi Mutlaka Gerekiyor

Bir köpek sahiplenmenin getirdiği sorumluluklardan biri de köpeğe verilecek eğitimdir. Irkı, cinsi, karakteri ne olursa olsun ortak bir yaşam alanı paylaşılacağı sürece bir köpeğin eğitilmesi gerekiyor. Yavru köpeklerde gerekli kas sistemleri henüz gelişmediği için tuvaletlerini tutabilmeleri olanaksız. Yapısal olarak da küçük bir bedene sahip olduklarından dolayı sindirim hızlı olduğundan, boşaltım sistemleri de sık çalışır. Bu yüzden bir bebek gibi tuvaletlerini tutamazlar ve sık tuvalet ihtiyacı duyarlar; ancak 5-6 aylık dönemde tuvalet alışkanlığı kazandırmaya başlamak önemlidir. Eğer yetişkin bir köpek alındıysa, tuvaletini nereye yapması gerektiğini bilmediğinden uygun olmayan yerlere tuvaletini yapabilir.

Köpek sahipleri de evin içinde pislenen yeri temizleyeceğinden köpek, koklayarak daha önce tuvaletini yaptığı yeri bulamayacağı için muhtemelen evin farklı yerlerine tuvaletini yapmaya devam edecektir. Tuvalet eğitimi verilmemiş bir köpek bu konuda köpek sahiplerini zorlayabilir. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi köpeklere tuvalet alışkanlığı kazandırıyor, tuvaletlerini tutamayan köpekler için gerekli eğitimleri veriyor. Köpek sahipleri köpeklerine, isterlerse ev içinde isterlerse de dışarıda tuvaletini yapmayı eğitim yoluyla öğretiyor.

Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

Bir köpeği sahibiyle arasındaki iletişim, sahibinin komutlarını dinlemesi ve bu komutları uygulayabilmesinden geçiyor. Köpek sahiplerinin köpekleriyle aralarındaki iletişimin güçlü olabilmesi için köpeklerin itaat eğitimleri alması şart. İtaat eğitimleri, köpeklere komutları anlayabilme ve doğru uygulayabilme becerisi kazandırır. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenleri, köpekler için temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi veriyor. Yürü, gel, otur, bekle, aferin, hayır gibi komutları içeren temel itaat eğitimi köpek tasmalıyken verilir. İleri itaat eğitimi ise yine aynı komutları kapsıyor; ancak temel itaat eğitimi ile arasındaki fark ileri itaat eğitiminin köpek tasmasızken yapılıyor oluşudur. İtaat eğitimleri iyi tamamlanmış bir köpek evde, sokakta, toplum içinde daha kontrol edilebilir olduğu için hem köpek sahibi zorlanmayacak hem de toplumun diğer üyeleri için rahatsız edici bir durumla karşılaşılmayacaktır. Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi köpekler için alanında uzman profesyonel eğitim kadrosuyla köpek sahipleri için İstanbul’da hizmet veriyor.

 

Bu yazı 104 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve geçmişte yaşadığınız olayları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve önem verdiğiniz büyüklerinizin davranışlarını gözden geçirebilirsiniz. Artık kendi isteklerinizi önemsediğiniz bir dönemde bulunuyorsunuz. Ancak bazı korkularınız olabilir ve yapmak istediklerinizi ortaya koymanız pek kolay olmayabilir. Özellikle patronlar ve otoriteyi temsil eden kişilere karşı sert ve zorlayıcı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi ve çevrenizi zorlamasanız iyi olacak. Aslında şansınızın yükseldiği bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı denetleyin.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Sabahın erken saatlerinde farklı duygular ile uyanabilirsiniz. Duygusal dalgalanmalar yaşayacağınız bir gün. Meydana gelen bazı olaylar korkularınızı uyandırabilir ve gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizin ilgisi moralinizi yükseltecek ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Geleceğe yönelik bazı korkularınız olabilir fakat isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve dış görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Kendinize bakım uygulayabilir ve güzel görünmek için her zaman olduğundan daha fazla özenli davranabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Duygularınız derinleşebilir ve sabah saatlerinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Özellikle aile büyükleri, anneniz ve çocukluk döneminde yaşadıklarınızı hatırlayabilirsiniz. Bazı korkularınız olabilir fakat sezgilerinize güvenin ve içinizden yükselen sese kulak verin. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye başlıyorsunuz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sabah saatlerinde karşılaştığınız kişiler duygularınızı yükseltecek ve korkularınızdan uzaklaşmanıza yardımcı olacak. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanıyor. Bugün sevdiğinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve anlayışlı tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz. Bu arada önemsediğiniz kişiler ve konular ile ilgili gelişmeler üzerinizde baskı duygusu uyandırmış olabilir. Ancak bugün korkularınızdan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu