köpek oteli

Şişli Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpeklerin bakımı, eğitimi, yetiştirilmesi gerçekten sabır ve özen isteyen bir iştir. Bir köpek tam anlamıyla her konuda size muhtaçtır ve siz olmadan yaşaması mümkün değildir. Bu nedenle bir köpek sahibi olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Bütün bu zorluklara rağmen köpeklerin bizlere kattığı birçok güzel şey vardır. Köpeğimizin bize yaşattığı bu güzel şeyler aldığımız büyük sorumluluğa, yaşadığımız bütün zorluklara ve birçok şeyden yaptığımız fedakârlıklara değmektedir. Bir köpeğin hayatınızdaki en büyük yeri sizi mutlu etmesidir.

Günümüz hayat koşulları son derece stresli ve yorucu geçmektedir. Stresli ve yorucu geçen bir günün sonunda köpeğinizle geçirilen bir 15-30 dakika arasındaki zaman sizi rahatlatarak mutlu olmanızı sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre köpeklerin bir insanı sakinleştirmesi en fazla 15-30 dakika arasında sürmektedir. Yine yapılan bir araştırmaya göre köpeğinizle oynamak ve vakit geçirmek depomin ve serotonin hormonlarının salgılanmasını sağlayarak bu hormonların beyindeki seviyesini artırdığını göstermiştir. Depomin ve serotonin hormonları ise size mutluluk veren hormonlardır.

Evde köpek beslemenin kolesterol, tansiyon ve stresinizin azalmasında etkin rol oynadığı yine bilimsel çalışmalarla ispatlanmış gerçeklerdir. Aynı zamanda köpek besleyenler hastalık nöbetlerine de yakalanmamaktadır. Köpeklerin sizin sağlığınıza katkıda bulunduğu bu avantajları sayesinde daha uzun bir ömre sahip olabilirsiniz. Köpeklerin en az günde iki kere dolaştırılması gereklidir. Köpekler dolaşmak için size ihtiyaç duyarlar. Çoğumuz stresli ve masa başında yorgun geçen bir günün sonunda evden çıkmak istemeyiz ve hareketliliğimiz de buna bağlı olarak yok denecek kadar azdır.

Şişli Köpek Pansiyonu

Şişli Köpek Pansiyonu

Ancak eğer bir köpek sahibiyseniz, sizin gezdirmenize ihtiyaç duyan köpeğinizi mecburen gezdirirken siz de egzersiz yapmış olursunuz. Köpeğinizi gezdirirken egzersiz yapmanızı sağlamalarının yanında sizin sosyalleşmenizi de sağlarlar. Köpeğinizi gezdirirken yanınıza başka köpek gezdiren köpek sahipleri gelip size köpeğinizle ilgili sorular sorarak bir konuşma ortamı yaratacaklarıdır. Hatta köpeği olmayan kişilerde bu sevimli hayvanları sevmek için sizinle iletişime geçecektir. Köpekler sahiplerine çok bağlıdır ve sadıktırlar. Size alışan ve bağlanan bir köpeğin sizi terk etmesi imkânsızdır.

Bu nedenle köpekler insanların hayatlarında en güvenilir dostlarıdır. Eğer yalnız yaşıyorsanız mutlaka bir köpek edinmelisiniz. Çünkü köpekler aynı zamanda da insanların yalnızlıklarını paylaşırlar. Köpeğinizle yaptığınız sohbetler size psikoloğa gitmiş gibi terapi etkisi gösterecektir. Ayrıca köpeğinize karşı aldığınız sorumluluk bilinci sizi toplumda sorumluluk sahibi bir birey yapacaktır. Sorumluluk sahibi insanların da bencilliği ortadan kalkmaktadır. Evinizde beslediğiniz bir köpek hem çocuklarınızın sorumluluk ve bağlılık duygusunu geliştirir hem de hayvan sevgisini artırarak hayvanları koruma içgüdüsüne kavuşturur.

Köpeklerin insan hayatındaki bir diğer artısı da insanların kendisini güvende hissetmesini sağlar. Köpeklerde alıştığı ve bağlandığı sahiplerini koruma içgüdüsü vardır. Siz gece yatağınızda rahat rahat uyurken köpeklerin gelişmiş koku ve ses alma duyuları sayesinde sizin güvenliğinizi sağlayacaktır. Bunu bilmek size güven verir. Cinsi, ırkı, boyu ve yaşı hiç fark etmez. Tüm köpekler mükemmel bir ses ve koku alma kabiliyetine sahiptir ve bu sayede çıkardıkları seslerle hırsızları kaçırabilir ya da evde oluşan bir gaz kaçağı gibi durumlarda sizi uyandırabilir.

Hayatımıza bu kadar pozitif etkisi olan köpeğimizi maalesef her an yanımızda taşıyamıyoruz. Otobüsle, uçakla vb. vasıtalarla seyahat ederken yaşaması için bize muhtaç olan köpeğimizi bir yerlere bırakmamız gerekiyor. Bunun için de en iyi alternatif ise köpek pansiyonları olmakta. Eğer Şişli civarında ikamet ediyorsanız Şişli Köpek Pansiyonu olarak öne çıkan firmalar “Köpeğimi Gezdir” ve “Pet Arkadaş” firmalarıdır. Bu firmalar Şişli Köpek Pansiyonu olarak hizmet vermekte ve siz evde değilken köpeğinizle büyük bir titizlikle ilgilenmektedirler.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 368 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul