köpek oteli

Şişli Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpeklerin bakımı, eğitimi, yetiştirilmesi gerçekten sabır ve özen isteyen bir iştir. Bir köpek tam anlamıyla her konuda size muhtaçtır ve siz olmadan yaşaması mümkün değildir. Bu nedenle bir köpek sahibi olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Bütün bu zorluklara rağmen köpeklerin bizlere kattığı birçok güzel şey vardır. Köpeğimizin bize yaşattığı bu güzel şeyler aldığımız büyük sorumluluğa, yaşadığımız bütün zorluklara ve birçok şeyden yaptığımız fedakârlıklara değmektedir. Bir köpeğin hayatınızdaki en büyük yeri sizi mutlu etmesidir.

Günümüz hayat koşulları son derece stresli ve yorucu geçmektedir. Stresli ve yorucu geçen bir günün sonunda köpeğinizle geçirilen bir 15-30 dakika arasındaki zaman sizi rahatlatarak mutlu olmanızı sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre köpeklerin bir insanı sakinleştirmesi en fazla 15-30 dakika arasında sürmektedir. Yine yapılan bir araştırmaya göre köpeğinizle oynamak ve vakit geçirmek depomin ve serotonin hormonlarının salgılanmasını sağlayarak bu hormonların beyindeki seviyesini artırdığını göstermiştir. Depomin ve serotonin hormonları ise size mutluluk veren hormonlardır.

Evde köpek beslemenin kolesterol, tansiyon ve stresinizin azalmasında etkin rol oynadığı yine bilimsel çalışmalarla ispatlanmış gerçeklerdir. Aynı zamanda köpek besleyenler hastalık nöbetlerine de yakalanmamaktadır. Köpeklerin sizin sağlığınıza katkıda bulunduğu bu avantajları sayesinde daha uzun bir ömre sahip olabilirsiniz. Köpeklerin en az günde iki kere dolaştırılması gereklidir. Köpekler dolaşmak için size ihtiyaç duyarlar. Çoğumuz stresli ve masa başında yorgun geçen bir günün sonunda evden çıkmak istemeyiz ve hareketliliğimiz de buna bağlı olarak yok denecek kadar azdır.

Şişli Köpek Pansiyonu

Şişli Köpek Pansiyonu

Ancak eğer bir köpek sahibiyseniz, sizin gezdirmenize ihtiyaç duyan köpeğinizi mecburen gezdirirken siz de egzersiz yapmış olursunuz. Köpeğinizi gezdirirken egzersiz yapmanızı sağlamalarının yanında sizin sosyalleşmenizi de sağlarlar. Köpeğinizi gezdirirken yanınıza başka köpek gezdiren köpek sahipleri gelip size köpeğinizle ilgili sorular sorarak bir konuşma ortamı yaratacaklarıdır. Hatta köpeği olmayan kişilerde bu sevimli hayvanları sevmek için sizinle iletişime geçecektir. Köpekler sahiplerine çok bağlıdır ve sadıktırlar. Size alışan ve bağlanan bir köpeğin sizi terk etmesi imkânsızdır.

Bu nedenle köpekler insanların hayatlarında en güvenilir dostlarıdır. Eğer yalnız yaşıyorsanız mutlaka bir köpek edinmelisiniz. Çünkü köpekler aynı zamanda da insanların yalnızlıklarını paylaşırlar. Köpeğinizle yaptığınız sohbetler size psikoloğa gitmiş gibi terapi etkisi gösterecektir. Ayrıca köpeğinize karşı aldığınız sorumluluk bilinci sizi toplumda sorumluluk sahibi bir birey yapacaktır. Sorumluluk sahibi insanların da bencilliği ortadan kalkmaktadır. Evinizde beslediğiniz bir köpek hem çocuklarınızın sorumluluk ve bağlılık duygusunu geliştirir hem de hayvan sevgisini artırarak hayvanları koruma içgüdüsüne kavuşturur.

Köpeklerin insan hayatındaki bir diğer artısı da insanların kendisini güvende hissetmesini sağlar. Köpeklerde alıştığı ve bağlandığı sahiplerini koruma içgüdüsü vardır. Siz gece yatağınızda rahat rahat uyurken köpeklerin gelişmiş koku ve ses alma duyuları sayesinde sizin güvenliğinizi sağlayacaktır. Bunu bilmek size güven verir. Cinsi, ırkı, boyu ve yaşı hiç fark etmez. Tüm köpekler mükemmel bir ses ve koku alma kabiliyetine sahiptir ve bu sayede çıkardıkları seslerle hırsızları kaçırabilir ya da evde oluşan bir gaz kaçağı gibi durumlarda sizi uyandırabilir.

Hayatımıza bu kadar pozitif etkisi olan köpeğimizi maalesef her an yanımızda taşıyamıyoruz. Otobüsle, uçakla vb. vasıtalarla seyahat ederken yaşaması için bize muhtaç olan köpeğimizi bir yerlere bırakmamız gerekiyor. Bunun için de en iyi alternatif ise köpek pansiyonları olmakta. Eğer Şişli civarında ikamet ediyorsanız Şişli Köpek Pansiyonu olarak öne çıkan firmalar “Köpeğimi Gezdir” ve “Pet Arkadaş” firmalarıdır. Bu firmalar Şişli Köpek Pansiyonu olarak hizmet vermekte ve siz evde değilken köpeğinizle büyük bir titizlikle ilgilenmektedirler.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 518 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu