köpek oteli

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Yorkshire Teriirer cinsi köpeklerin kökeni Birleşik Krallığa dayanmaktadır. Oldukça küçük bir terrier ırkıdır. Fakat küçük olduğu kadar cesur, gözü pek bir ırktır. Enerjileri oldukça yüksek olan bu köpekler oldukça haraketli köpeklerdir. Yabancılara karşı pek sıcak davranmazlar. Ama ailesine çok bağlı bir köpek cinsidir. Ortalama olarak 13 ile 16 yıl arasında yaşayan bu köpekler süs köpekleridir. İlk çıktığı zamanlarda kucak köpeği olarak kullanılmışlardır. Aynı zamanda bekçi köpekleri olarak da kullanılmış olan bu köpekler genellikle siyah ve kızıl renklerinin birleşiminden oluşur. Sinirli olduğu zamanlarda ısırma ihtimali yüksektir. Apartmanda rahatlıkla yaşayabilir. Fakat Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi oldukça önemlidir. Eğer eğitilmezse apartmanda havlama konusunda şikâyetler alabilirsiniz. Havlama sorununu ortadan kaldırmak için köpek yavruyken sosyalleştirmeniz gerekir. Özellikle bayan hayvan severler tarafından beslenen bu köpekler zaman zaman onların çantalarında dolaşmaktadır.

Oldukça yumuşak, ipeksi tüyleri vardır. Kafalarının arka kısmından sırt boyunca devam eden bu tüyler oldukça uzundur. Zaman zaman tıraş ihtiyacı duyabilirler. Suyu çok seven bir ırktır. Bu nedenle gerektiğinde banyo yaptırmanız onun hoşuna gidecektir. Banyo sırasında kuru veya normal şampuan kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur. Oldukça sevimli görünen bu köpekler ülkemizde de oldukça popülerdir. Yavrularının fiyalrı 1000 lira ile 1500 arasında değişim göstermektedir. Sık sık şov köpeği olarak kullanılmaktadır. Yorkshire terrier cinsi köpeklere sık sık tokalar, çeşitli süsler takılmakta, değişik tıraşlar yapılmaktadır. Oldukça ilgi çekici olan bu köpeklere Pet Shop’lardan sipariş vererek sahip olabilirsiniz.

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi

Yorkshire Terrier Bakımı ve Özellikleri

YorkShire Teriier Köpek Eğitimi kadar bakımları da biraz zordur. Aslında eğitilmeli oldukça kolay olabilir fakat bu köpekler oldukça inatçıdır. Bu nedenle sizi biraz uğraştırırlar. Sabır göstermeniz gerekmektedir. Bu şekilde yaparak olumlu sonuca çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Her gün tüylerinin taranması gerekmektedir. Boyutları oldukça küçüktür. Yetişkinleri maksimum 3,4 kilogram olmaktadır. Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi sertifikalı bir eğitmen tarafından verildiği zaman çok daha iyi sonuçlar verebilir. Özgüvenleri oldukça yüksek olan bu köpekleri yolda kendilerinden 5 kat daha büyük köpeklere havlarken görebilirsiniz. Kendilerini de o boyutlarda bir köpek sanmaktadır. Yaşam süreleri oldukça yüksektir. En uzun yaşayan köpek ırklarından bir tanesidir. Bu nedenle bu kadar yaygın olarak beslenmektedir. Beslenirken kuru mama kullanılması önerilmektedir. Kuru mamaların besin değerleri oldukça yüksektir. Bu köpekler de oldukça hareketli olduğu için günlük çok fazla kaloriye ihtiyaç duymaktadır. Kuru mamaları köpeklere verirken yanında bir kap su vermeyi de unutmamanız gerekmektedir. Çünkü kuru mamaların nem oranları oldukça düşüktür.

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi

Bu köpeklerden almayı düşünüyorsanız yavru olarak almanız daha iyi olacaktır. Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi yavru köpeklerde daha kolay olmaktadır. Yetişkin köpekler kolay kolay başka insanlara alışamamaktadır. Tuvalet eğitimi oldukça önemlidir. Aşılarını da düzenli olarak yaptırdığınız takdirde pek bir sağlık sorunu yaşamamaktadır. Fakat veteriner kontrollerini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Evde başka evcil hayvanınız varsa onunla da ilk başta anlaşamayacak olan bu köpekler zamanla alışacaklardır. Baskın olmaktan çok hoşlanırlar. Büyük şehirlerde bulunan köpek çiftliklerinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Birçok televizyon programında, dizilerde, filmlerde karşınıza çıkan bir türdür. Birçok ünlü isim tarafından da beslenmektedir. Sadece aşıları biraz pahalı olabilir. Maddi olarak biraz masraflı köpeklerdir. 2 ayda bir, 3 ayda bir olduğu aşılar vardır. Bir süre sonra aşıların bu maliyeti köpeğin fiyatını da geçmektedir. Köpek cinsleri arasından en az egzersiz ihtiyacı duyan bir ırktır. Günümüzde de gitgide yaygınlaşmaktadır. Boyutlarının küçük olduğuna aldanmayın. Yabancı kimseleri ısırabilirler.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 517 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu