köpek oteli

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Yorkshire Teriirer cinsi köpeklerin kökeni Birleşik Krallığa dayanmaktadır. Oldukça küçük bir terrier ırkıdır. Fakat küçük olduğu kadar cesur, gözü pek bir ırktır. Enerjileri oldukça yüksek olan bu köpekler oldukça haraketli köpeklerdir. Yabancılara karşı pek sıcak davranmazlar. Ama ailesine çok bağlı bir köpek cinsidir. Ortalama olarak 13 ile 16 yıl arasında yaşayan bu köpekler süs köpekleridir. İlk çıktığı zamanlarda kucak köpeği olarak kullanılmışlardır. Aynı zamanda bekçi köpekleri olarak da kullanılmış olan bu köpekler genellikle siyah ve kızıl renklerinin birleşiminden oluşur. Sinirli olduğu zamanlarda ısırma ihtimali yüksektir. Apartmanda rahatlıkla yaşayabilir. Fakat Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi oldukça önemlidir. Eğer eğitilmezse apartmanda havlama konusunda şikâyetler alabilirsiniz. Havlama sorununu ortadan kaldırmak için köpek yavruyken sosyalleştirmeniz gerekir. Özellikle bayan hayvan severler tarafından beslenen bu köpekler zaman zaman onların çantalarında dolaşmaktadır.

Oldukça yumuşak, ipeksi tüyleri vardır. Kafalarının arka kısmından sırt boyunca devam eden bu tüyler oldukça uzundur. Zaman zaman tıraş ihtiyacı duyabilirler. Suyu çok seven bir ırktır. Bu nedenle gerektiğinde banyo yaptırmanız onun hoşuna gidecektir. Banyo sırasında kuru veya normal şampuan kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur. Oldukça sevimli görünen bu köpekler ülkemizde de oldukça popülerdir. Yavrularının fiyalrı 1000 lira ile 1500 arasında değişim göstermektedir. Sık sık şov köpeği olarak kullanılmaktadır. Yorkshire terrier cinsi köpeklere sık sık tokalar, çeşitli süsler takılmakta, değişik tıraşlar yapılmaktadır. Oldukça ilgi çekici olan bu köpeklere Pet Shop’lardan sipariş vererek sahip olabilirsiniz.

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi

Yorkshire Terrier Bakımı ve Özellikleri

YorkShire Teriier Köpek Eğitimi kadar bakımları da biraz zordur. Aslında eğitilmeli oldukça kolay olabilir fakat bu köpekler oldukça inatçıdır. Bu nedenle sizi biraz uğraştırırlar. Sabır göstermeniz gerekmektedir. Bu şekilde yaparak olumlu sonuca çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Her gün tüylerinin taranması gerekmektedir. Boyutları oldukça küçüktür. Yetişkinleri maksimum 3,4 kilogram olmaktadır. Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi sertifikalı bir eğitmen tarafından verildiği zaman çok daha iyi sonuçlar verebilir. Özgüvenleri oldukça yüksek olan bu köpekleri yolda kendilerinden 5 kat daha büyük köpeklere havlarken görebilirsiniz. Kendilerini de o boyutlarda bir köpek sanmaktadır. Yaşam süreleri oldukça yüksektir. En uzun yaşayan köpek ırklarından bir tanesidir. Bu nedenle bu kadar yaygın olarak beslenmektedir. Beslenirken kuru mama kullanılması önerilmektedir. Kuru mamaların besin değerleri oldukça yüksektir. Bu köpekler de oldukça hareketli olduğu için günlük çok fazla kaloriye ihtiyaç duymaktadır. Kuru mamaları köpeklere verirken yanında bir kap su vermeyi de unutmamanız gerekmektedir. Çünkü kuru mamaların nem oranları oldukça düşüktür.

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi

Bu köpeklerden almayı düşünüyorsanız yavru olarak almanız daha iyi olacaktır. Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi yavru köpeklerde daha kolay olmaktadır. Yetişkin köpekler kolay kolay başka insanlara alışamamaktadır. Tuvalet eğitimi oldukça önemlidir. Aşılarını da düzenli olarak yaptırdığınız takdirde pek bir sağlık sorunu yaşamamaktadır. Fakat veteriner kontrollerini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Evde başka evcil hayvanınız varsa onunla da ilk başta anlaşamayacak olan bu köpekler zamanla alışacaklardır. Baskın olmaktan çok hoşlanırlar. Büyük şehirlerde bulunan köpek çiftliklerinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Birçok televizyon programında, dizilerde, filmlerde karşınıza çıkan bir türdür. Birçok ünlü isim tarafından da beslenmektedir. Sadece aşıları biraz pahalı olabilir. Maddi olarak biraz masraflı köpeklerdir. 2 ayda bir, 3 ayda bir olduğu aşılar vardır. Bir süre sonra aşıların bu maliyeti köpeğin fiyatını da geçmektedir. Köpek cinsleri arasından en az egzersiz ihtiyacı duyan bir ırktır. Günümüzde de gitgide yaygınlaşmaktadır. Boyutlarının küçük olduğuna aldanmayın. Yabancı kimseleri ısırabilirler.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 377 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul