köpek oteli

St Bernard Satılık Yavru

Paylaş
 

St Bernard asıl adı Saint Bernard’tır. İsviçre kökenli olan bu köpekler oldukça güçlüdürler. Fakat ağız yapısından dolayı çok fazla salya akıtmaktadır. Oldukça bilinen bu St Bernard Satılık Yavru cinsi köpeğin özelliklerinden bahsedecek olursak çok kısa tüylere sahiptirler. Sık ve yumuşak bir şekilde olan bu tüyler aynı zamanda da parlaktır. Kısa oldukları için tıraş yapılmasına ihtiyaç duymayan bu köpeklerdir. Sadece 5 günde bir tüylerinin fırçalanması önerilir. Çok fazla tüy dökme sorunları yoktur. Orta derece tüy dökme sınıfına giren bu köpeklerin yıkanması gerektiğinde ise kuru şampuan kullanılması gerekmektedir. Genellikle beyaz ve kızıl renginin yaygın olduğu bu türün siyah ve ten renkte olanları da oldujça popülerdir.

Eğer sizde St Bernard Satılık Yavru  satın almak istiyorsanız yüklü bir miktarı gözden çıkarmanız gerekmektedir. 2 aylık yavruların fiyatları ortalama olarak 750 – 800 arasında değişim göstermektedir. Bazı evcil hayvan sitelerinde ise 4 aylık St Bernard yavrularu 600 – 1000 lira arasında satılmaktadır. Boyutlarının çok büyük olması sebebi ile yavaş hareket eden bir köpek cinsidir. Fakat çok sabırlı olan bu köpek cinsi aynı zamanda itaatkardır. Genellikle bekçilik yapmak için kullanılan bu köpeklerin iz sürme, arama özellikleri de oldukça gelişmiştir. St Bernard cinsi köpeklerde eğitime çok erken yaşta başlanmalıdır.

Dev ırk sınıfında bir köpek olduğu için, büyüdüğünde eğitim vermek oldukça zor bir hal alacaktır. Nazik, arkadaş edinmeye çok hevesli olan bu köpekler gün içerisinde de dışarı çıkarılmalı ve sosyalleştirilmelidir. Köpeğin eğitiminde ise pozitif şekilde davranılmalıdır. Ve onlar için en uygun olacak yaşama yerleri bahçeli alanlardır. Çok büyük bir köpek olduğu için evde beslenilmesi çok zordur ve önerilmektedir. Yaşamaya uygun olduğu mevsim kıştır. Çok kalın olan kürkü sayesinde St Bernard’lar soğuk iklimlerden hoşlanmaktadır.Yaşam süreleri ortalama olarak 8 ile 10 yıl arasında değişim gösteren bu köpeklerin ciddi sağlık sorunları olabilir. Deri hastalıkları, Kalp sorunları, kalça çıkığı, mide dönmesi gibi ciddi sorunlar yaşayabilirler.

St Bernard Satılık Yavru

St Bernard Satılık Yavru

Kökeni ise 10. yüzyıllara dayanan bu köpekler çok eski bir ırktır. Bu dev ırk köpekler İspanya, İsviçre arasında bulunan Alp dağlarındaki Manastırda ‘St Bernard de Menthon’ tarafından MS 930 yıllarında üretilmeye başlanmıştır. İlk üretildikleri zaman kurtarma köpeği olarak kullanılmıştır. Yaygın olmaya 1800’lü yıllarda başlamıştır. Dağların eteklerinde yaşayan bu köpek çığ altında kalan insanları bulmada çok yardımcı olmuştur. Ve o dönemde kızak çekmek için de kullanılmıştır. St Bernard köpekleri çığ düşmesini de önceden sezebilen bir köpek cinsidir. İri ve dayanıklı olan bu dev köpeklerin boyutları da şu şekildedir. Erkeklerde boy 70 – 90 cm arası değişim göstermektedir. Dişilerde ise bu boyun biraz daha düşüktür. 65 – 80 cm arasındadırlar. Ağırlık ise 60 ve 100 kilogram arasında değişen iki türde iş köpeği olarak kullanılmaktadır.

Çocuklarla anlaşma oranları çok yüksek olan bu köpekler çok fazla egzersiz ihtiyacı duymazlar. 2 tür St Bernard cinsi köpek vardır. Bunlar uzun tüylü ve kısa tüylü St Bernard’lardır. Uzun tüylü olanların ise sıcak iklim bölgelerinde yetiştirilmesi önerilmemektedir. Eğer Sıcak iklim bölgesinde bakılması gerekiyorsa da tüylerinin kesinlikle tıraş edilmesi gerekmektedir. Hastalıklara oldukça yatkın olan bu cins köpeklere gıda olarak ise sağlıklı gıdalar verilmesi önerilmektedir. Çok sadık köpekler olmasının yanı sıra evde başka cins köpek besliyorsanız da bazı sorunlar çıkabilir. St Bernard’lar küçük ırktan olan köpeklerle çok anlaşamazlar. Fakat kendileri gibi olan büyük ırklarla ve orta ırklarla güzel anlaşabilmektedir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 781 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu