köpek oteli

St Bernard Satılık Yavru

Paylaş
 

St Bernard asıl adı Saint Bernard’tır. İsviçre kökenli olan bu köpekler oldukça güçlüdürler. Fakat ağız yapısından dolayı çok fazla salya akıtmaktadır. Oldukça bilinen bu St Bernard Satılık Yavru cinsi köpeğin özelliklerinden bahsedecek olursak çok kısa tüylere sahiptirler. Sık ve yumuşak bir şekilde olan bu tüyler aynı zamanda da parlaktır. Kısa oldukları için tıraş yapılmasına ihtiyaç duymayan bu köpeklerdir. Sadece 5 günde bir tüylerinin fırçalanması önerilir. Çok fazla tüy dökme sorunları yoktur. Orta derece tüy dökme sınıfına giren bu köpeklerin yıkanması gerektiğinde ise kuru şampuan kullanılması gerekmektedir. Genellikle beyaz ve kızıl renginin yaygın olduğu bu türün siyah ve ten renkte olanları da oldujça popülerdir.

Eğer sizde St Bernard Satılık Yavru  satın almak istiyorsanız yüklü bir miktarı gözden çıkarmanız gerekmektedir. 2 aylık yavruların fiyatları ortalama olarak 750 – 800 arasında değişim göstermektedir. Bazı evcil hayvan sitelerinde ise 4 aylık St Bernard yavrularu 600 – 1000 lira arasında satılmaktadır. Boyutlarının çok büyük olması sebebi ile yavaş hareket eden bir köpek cinsidir. Fakat çok sabırlı olan bu köpek cinsi aynı zamanda itaatkardır. Genellikle bekçilik yapmak için kullanılan bu köpeklerin iz sürme, arama özellikleri de oldukça gelişmiştir. St Bernard cinsi köpeklerde eğitime çok erken yaşta başlanmalıdır.

Dev ırk sınıfında bir köpek olduğu için, büyüdüğünde eğitim vermek oldukça zor bir hal alacaktır. Nazik, arkadaş edinmeye çok hevesli olan bu köpekler gün içerisinde de dışarı çıkarılmalı ve sosyalleştirilmelidir. Köpeğin eğitiminde ise pozitif şekilde davranılmalıdır. Ve onlar için en uygun olacak yaşama yerleri bahçeli alanlardır. Çok büyük bir köpek olduğu için evde beslenilmesi çok zordur ve önerilmektedir. Yaşamaya uygun olduğu mevsim kıştır. Çok kalın olan kürkü sayesinde St Bernard’lar soğuk iklimlerden hoşlanmaktadır.Yaşam süreleri ortalama olarak 8 ile 10 yıl arasında değişim gösteren bu köpeklerin ciddi sağlık sorunları olabilir. Deri hastalıkları, Kalp sorunları, kalça çıkığı, mide dönmesi gibi ciddi sorunlar yaşayabilirler.

St Bernard Satılık Yavru

St Bernard Satılık Yavru

Kökeni ise 10. yüzyıllara dayanan bu köpekler çok eski bir ırktır. Bu dev ırk köpekler İspanya, İsviçre arasında bulunan Alp dağlarındaki Manastırda ‘St Bernard de Menthon’ tarafından MS 930 yıllarında üretilmeye başlanmıştır. İlk üretildikleri zaman kurtarma köpeği olarak kullanılmıştır. Yaygın olmaya 1800’lü yıllarda başlamıştır. Dağların eteklerinde yaşayan bu köpek çığ altında kalan insanları bulmada çok yardımcı olmuştur. Ve o dönemde kızak çekmek için de kullanılmıştır. St Bernard köpekleri çığ düşmesini de önceden sezebilen bir köpek cinsidir. İri ve dayanıklı olan bu dev köpeklerin boyutları da şu şekildedir. Erkeklerde boy 70 – 90 cm arası değişim göstermektedir. Dişilerde ise bu boyun biraz daha düşüktür. 65 – 80 cm arasındadırlar. Ağırlık ise 60 ve 100 kilogram arasında değişen iki türde iş köpeği olarak kullanılmaktadır.

Çocuklarla anlaşma oranları çok yüksek olan bu köpekler çok fazla egzersiz ihtiyacı duymazlar. 2 tür St Bernard cinsi köpek vardır. Bunlar uzun tüylü ve kısa tüylü St Bernard’lardır. Uzun tüylü olanların ise sıcak iklim bölgelerinde yetiştirilmesi önerilmemektedir. Eğer Sıcak iklim bölgesinde bakılması gerekiyorsa da tüylerinin kesinlikle tıraş edilmesi gerekmektedir. Hastalıklara oldukça yatkın olan bu cins köpeklere gıda olarak ise sağlıklı gıdalar verilmesi önerilmektedir. Çok sadık köpekler olmasının yanı sıra evde başka cins köpek besliyorsanız da bazı sorunlar çıkabilir. St Bernard’lar küçük ırktan olan köpeklerle çok anlaşamazlar. Fakat kendileri gibi olan büyük ırklarla ve orta ırklarla güzel anlaşabilmektedir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 647 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul