köpek oteli

Şişli Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpek eğitimi önemli bir husustur. Köpeğinizin eğitilmesi hem sizin hem onun hayatını olumlu yönde değiştirecektir. Eğitim sayesinde köpeğiniz çevresiyle ve sizinle uyumlu yaşamayı öğrenecektir. Sevimli, sıcakkanlı, sevgiye aç olan bu canlıların eğitimlerinde en önemli görev size düşüyor.  Eğitime başlarken ilk öncelik köpeğimizin cinsine uygun bir eğitim vermektir. Köpeğinizin cinsine uygun eğitimleri araştırıp uygularsanız veya eğitimi verecek kurumun eğitimlerini incelerseniz işiniz daha da kolaylaşmış olacaktır.

Her köpeğin eğitim süreci bir değildir. Cinsten cinse değişen eğitimler farklı yöntemlerle verilir. Köpeğin cinsi saldırgan veya uysal olabilir o yüzden eğitim farklılıkları vardır. Cinsleri ayrı olsa bile her köpeğin karakteri de bir değildir. Tıpkı bir insan gibi düşünmeliyiz. Hırçın, sinirli, şımarık veya sakin, uysal olabilirler bu köpeğin karakteri ile alakalı bir durumdur. İlk öncelik köpeğin karakterini çözmek gerekir. Karakterini çözmemiz itaat eğitimlerine yardımcı olacaktır.

Köpekler çevrenin onlara yaklaşımlarıyla davranışlarını belirlerler. Tehlike sezdikleri anda hırçınlaşırlar. Eğitimsiz çoğu köpek her hareketi tehlike olarak algıladığı için saldırma iç güdüsüyle hareket ederler. Eğitimler özellikle ve genellikle bebeklik döneminde başlar. Yavru bir köpeğin eğitimi yetişkin bir köpeğe nazaran daha kolaydır. Çünkü yavru köpeğin daha alışkanlıkları oturmamış, itaat etmeye eğilimli bir durumdadır. Köpeğimize ilk olarak HAYIR ı öğretmemiz gerekecektir. Köpeğimizi hayır kelimesi sayesinde doğru veya yanlış yaptığı hareketleri öğrenecektir. Hayır, kelimesinin ona yanlış bir tavır halinde söylendiğini ona işlememiz gerekecektir.

Şişli Köpek Eğitimi

Şişli Köpek Eğitimi

Köpeğimize aşılamamız gereken diğer bir şey ise tabiri caizse patronun kim olduğudur. İpleri köpeğin eline bir kere verdiniz mi geri almanız o kadar zor olacaktır. Size sözünün geçtiğini bildiği için yanlış hareketleri yapmaya devam edecektir. Bu gibi hareketlerin sebebi bebeklik döneminde yaptığı hareketleri bir kereden bir şey olmaz deyip gülüp geçmenizden kaynaklanmaktadır. Mesela eğer çişini yaptığında güldüyseniz o bu hareketin sizi güldürdüğü düşüncesine kapılıp bunu tekrarlayacaktır. O yüzden köpeğinizle aranızdaki ilişkinin doğru orantıda olmasını sağlamanız gerekir yani dengede tutmalısınız.  Köpeğinizi eğitmeye başlamadan önce sizin de sabırlı olmanız gerekecektir. Eğitim sürecinde sizi sık sık sinirlendirebilir ve eğitimden vazgeçecek kadar bunaltabilir. Sabırlı olmanız durumunda sizin de onun da hayatı kolaylaşacaktır.

Eğitim sürecinde ilk ve en önemlisi tuvalet eğitimidir. Köpeğinizin oraya buraya tuvaletini yapmasını istemiyorsanız bu konuya oldukça önem vermelisiniz. Tuvalet eğitiminde genellikle vakti olmayan insanların uyguladığı yöntem gazete kâğıdı yöntemidir. Boş bir oda gazete kağıtları ile kaplanır ve köpeğimiz o odaya bırakılır. Odadan her gün bir gazete kâğıdı eksiltilir ve köpeğimiz tuvaletini sadece gazete kâğıdına yapmaya başlar. Vakti olan insanlar ise genellikle dışarda gezdirir açık havada alıştırır. Köpek gezmeyi bir ödül olarak gördüğü için alışması daha kolay olacaktır.

Eğitimin sürecinin diğer bir konusu otur kalk eğitimidir. Bu gibi eğitimler genellikle ödüllendirme yöntemiyle yapılmaktadır. Ödül mamaları veya eğitim sonunda köpeğimizin yemeğini verilerek yapılır. Hayvan bu sayede laf dinlerse ödüllendirileceğini anlar.  Köpeğimizi kendimiz eğitemiyorsak bir uzmana başvurmak doğru bir karardır. İstanbul Şişli bölgesinde bu gibi köpek eğitim kurumları veya özel eğitmenler mevcuttur. Eğitmen veya eğitim kurumu seçerken işinde uzman ve güvenilir olmasına dikkat etmeliyiz. Acemi bir eğitmen köpeğe şiddet uygulayabilir acemidense cani demek daha doğru tabi. Eğitim sürecinde köpeğimizin yanında bulunmalıyız. Sizi unutmaması ve size itaati açısından önemlidir. Aksi takdirde köpeğimiz eğitmenine alışır ve yine sizin sözlerinizi dinlemez.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 536 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu