köpek oteli

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerde eğitim gerekli midir?

Özellikle köpekler eğitilmesi gereken hayvanlardır. Eğitimsiz köpekler çevresine ve insanlara oldukça zararlıdır ve özellikle bazı cins köpekler eğitimsiz olarak doğaya çıkarılmamalıdır. Eğitimsiz köpekler sahibine ve çevresine vereceği zarar çok büyük olacaktır.

Köpek eğitimi kaç yaşında başlar?

Köpek eğitimi altı aylıkken başlar ve bir buçuk yaşında tamamlanması gerekir. Köpeklerin eğitimi onların insanlarla ve doğayla uyumlu olarak yaşaması için verilen ve öğretilen komutlardır. Örneğin köpeklerin ev hayatına uyumlu olması oturması, kalkması, yatması, kalkması ve koşması herhangi bir nesneyi tutması, yatması, yemesi tuvalet eğitimi ve bunun gibi hayatının sürdürebilmesi açısından komutları öğrenmesi gerekmektedir. Sokağa çıkınca ve gezdirilince sosyal yaşamda ve insanlar ile uyumlu yaşayabilmesi için gerekli eğitimleri alması gerekmektedir.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitim merkezi neden gereklidir?

Köpek eğitim merkezleri rahatlıkla köpeğinizi teslim edebileceğiniz ve güvenli bir mekândır. Köpeklerinizin konakladığı yerler dünyadaki benzer konaklama yerleri ile eş değerdedir. Her köpek birbirinden bağımsız ve tek olarak konaklama olanaklarına sahiptir. Olağan dışı durumlar herkesin yaşamında olduğu gibi hayvan sahiplerini de etkilemektedir. Herhangi bir işiniz çıkabilir, hastalanabilir, seyahate gitmeye karar verebilir siniz bu gibi durumlarda köpeğinizi teslim edebileceğiniz emin bir yer olarak aklınıza gelmelidir.

Geçici bir süre ile köpeğinizi bu eğitim merkezlerine teslim edebilirisiniz. Bu çiftliklerde köpeklerin beslenmesi sıradan olmayan ve standartların üstünde programlanmış saat aralıkları ile veteriner kontrolünde programlanmış yemek listelerine göre yapılmaktadır. Ayrıca köpeğinizin kilosunda ve formunda iyileştirme garantisi de vermektedir. Köpeğinizin günlük faaliyetleri ile birlikte gezdirilmesi bakımı ve köpeğinizle ilgili aklınıza getirebileceğiniz her türlü olanak köpek eğitim çiftlikleri tarafından karşılanmaktadır. Köpeğinizin tuvalet ve gezme ihtiyacı için açık hava ortamını kullanma fırsatı verilmektedir.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler bir arada bulunduklarında kavga etme ihtimalleri ve birbirlerine zarar verme ihtimali oldukça fazladır bu yüzden köpekler bu tarz çiftliklerde ayrı yerlerde tutulur. Köpeğinize ait olan aşı ve benzeri hastalık eksiklikleri ve benzer durumlar için çiftlik bünyesinde bulunan veteriner hekimler tarafından gerekli eksiklikler tamamlanır ve gerekli sağlık standartları oluşturulur. Yavru köpeklerin bakımı, yavru köpeklerin eğitimi, köpek seçimi, köpekler için doğru beslenme, köpek bakımı, komutsal köpek eğitimi, köpeklerde mikroçip uygulaması ve benzeri diğer teknikler bu eğitim merkezleri tarafından karşılanmaktadır.

Köpeklerde değişik tekniklerde eğitim verilmektedir. Özellikle köpeklerin özel eğitime sahip olmasını istiyorsanız bu eğitimler size yardımcı olacaktır. Köpeklere yaklaşık 6 aylıkken temel itaat eğitimi verilmelidir. Bu eğitim verilirken ilk hafta temel eğitim uygulanmaz ve köpeğin dikkate değer yanları ve eksiklikleri incelenir. Köpeklerin zaafları ile yapılacak olan eğitimler ilişkilidir. Köpekler oyun odaklı mı sevgi odaklı mı yoksa yemek odaklı mı eğitimden geçirilecek buna ilk bir haftada karar verilir. Köpek ile eğitmen arası bir güven sağlandıktan sonra oluşturulacak eğitime geçilir. Köpeklerdeki temel eğitim ilk etapta eğitmeni zorlayabilir fakat köpeklerin geneli bu eğitim ile en zor aşamayı aşmış olurlar ve ev hayatına ve sosyal hayata adapte olmuşlardır.

Köpek eğitim merkezleri sizin evde ve bireysel olarak vereceğiniz eğitimi çok daha kısa sürede ve çok daha iyi şartlarda ve profesyonel eğitmenler tarafından sağlamaktadır. Köpekler sadece ev hayatı ve sosyalleşme için eğitilmezler aynı zamanda alan savunma ve koruma amaçlı olarak ta eğitilirler. Bu eğitim daha sıkı takip edilen ve daha ciddi bir süreçtir. Köpekler sadece sevgi maksadı ile yetiştirilmezler birçok amaca da hizmet ederler. Özellikle koruma amaçlı eğitilen köpeklerde koklama duyusu çok fazla dürtülerek kullanılır. Onların eğitimleri de koklama ile oluşturulacak senaryolar ile oluşturulur. Bu amaçla eğitilen köpeklerde saldırma içgüdüsü tetiklenir.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 496 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu