köpek oteli

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerde eğitim gerekli midir?

Özellikle köpekler eğitilmesi gereken hayvanlardır. Eğitimsiz köpekler çevresine ve insanlara oldukça zararlıdır ve özellikle bazı cins köpekler eğitimsiz olarak doğaya çıkarılmamalıdır. Eğitimsiz köpekler sahibine ve çevresine vereceği zarar çok büyük olacaktır.

Köpek eğitimi kaç yaşında başlar?

Köpek eğitimi altı aylıkken başlar ve bir buçuk yaşında tamamlanması gerekir. Köpeklerin eğitimi onların insanlarla ve doğayla uyumlu olarak yaşaması için verilen ve öğretilen komutlardır. Örneğin köpeklerin ev hayatına uyumlu olması oturması, kalkması, yatması, kalkması ve koşması herhangi bir nesneyi tutması, yatması, yemesi tuvalet eğitimi ve bunun gibi hayatının sürdürebilmesi açısından komutları öğrenmesi gerekmektedir. Sokağa çıkınca ve gezdirilince sosyal yaşamda ve insanlar ile uyumlu yaşayabilmesi için gerekli eğitimleri alması gerekmektedir.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitim merkezi neden gereklidir?

Köpek eğitim merkezleri rahatlıkla köpeğinizi teslim edebileceğiniz ve güvenli bir mekândır. Köpeklerinizin konakladığı yerler dünyadaki benzer konaklama yerleri ile eş değerdedir. Her köpek birbirinden bağımsız ve tek olarak konaklama olanaklarına sahiptir. Olağan dışı durumlar herkesin yaşamında olduğu gibi hayvan sahiplerini de etkilemektedir. Herhangi bir işiniz çıkabilir, hastalanabilir, seyahate gitmeye karar verebilir siniz bu gibi durumlarda köpeğinizi teslim edebileceğiniz emin bir yer olarak aklınıza gelmelidir.

Geçici bir süre ile köpeğinizi bu eğitim merkezlerine teslim edebilirisiniz. Bu çiftliklerde köpeklerin beslenmesi sıradan olmayan ve standartların üstünde programlanmış saat aralıkları ile veteriner kontrolünde programlanmış yemek listelerine göre yapılmaktadır. Ayrıca köpeğinizin kilosunda ve formunda iyileştirme garantisi de vermektedir. Köpeğinizin günlük faaliyetleri ile birlikte gezdirilmesi bakımı ve köpeğinizle ilgili aklınıza getirebileceğiniz her türlü olanak köpek eğitim çiftlikleri tarafından karşılanmaktadır. Köpeğinizin tuvalet ve gezme ihtiyacı için açık hava ortamını kullanma fırsatı verilmektedir.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler bir arada bulunduklarında kavga etme ihtimalleri ve birbirlerine zarar verme ihtimali oldukça fazladır bu yüzden köpekler bu tarz çiftliklerde ayrı yerlerde tutulur. Köpeğinize ait olan aşı ve benzeri hastalık eksiklikleri ve benzer durumlar için çiftlik bünyesinde bulunan veteriner hekimler tarafından gerekli eksiklikler tamamlanır ve gerekli sağlık standartları oluşturulur. Yavru köpeklerin bakımı, yavru köpeklerin eğitimi, köpek seçimi, köpekler için doğru beslenme, köpek bakımı, komutsal köpek eğitimi, köpeklerde mikroçip uygulaması ve benzeri diğer teknikler bu eğitim merkezleri tarafından karşılanmaktadır.

Köpeklerde değişik tekniklerde eğitim verilmektedir. Özellikle köpeklerin özel eğitime sahip olmasını istiyorsanız bu eğitimler size yardımcı olacaktır. Köpeklere yaklaşık 6 aylıkken temel itaat eğitimi verilmelidir. Bu eğitim verilirken ilk hafta temel eğitim uygulanmaz ve köpeğin dikkate değer yanları ve eksiklikleri incelenir. Köpeklerin zaafları ile yapılacak olan eğitimler ilişkilidir. Köpekler oyun odaklı mı sevgi odaklı mı yoksa yemek odaklı mı eğitimden geçirilecek buna ilk bir haftada karar verilir. Köpek ile eğitmen arası bir güven sağlandıktan sonra oluşturulacak eğitime geçilir. Köpeklerdeki temel eğitim ilk etapta eğitmeni zorlayabilir fakat köpeklerin geneli bu eğitim ile en zor aşamayı aşmış olurlar ve ev hayatına ve sosyal hayata adapte olmuşlardır.

Köpek eğitim merkezleri sizin evde ve bireysel olarak vereceğiniz eğitimi çok daha kısa sürede ve çok daha iyi şartlarda ve profesyonel eğitmenler tarafından sağlamaktadır. Köpekler sadece ev hayatı ve sosyalleşme için eğitilmezler aynı zamanda alan savunma ve koruma amaçlı olarak ta eğitilirler. Bu eğitim daha sıkı takip edilen ve daha ciddi bir süreçtir. Köpekler sadece sevgi maksadı ile yetiştirilmezler birçok amaca da hizmet ederler. Özellikle koruma amaçlı eğitilen köpeklerde koklama duyusu çok fazla dürtülerek kullanılır. Onların eğitimleri de koklama ile oluşturulacak senaryolar ile oluşturulur. Bu amaçla eğitilen köpeklerde saldırma içgüdüsü tetiklenir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 369 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul