köpek oteli

GermanPinscher Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Bir Alman türü olan pinscher, Almanca ‘da ‘ısırıcı’ anlamına gelir, ismiyle zıt olan bu köpek türü evcil, uysal, fedakar ve duygusaldır. Bu cins köpeklerin omuz yüksekliği 40-50 cm aralığındadır. Ortalama kilosu ise 30-35 civarındadır. Alman Pinscher’lar parlak ve pürüzsüz tüylere sahip olup, tüy renkleri ise siyah, kırmızı, kahverengi ve nadiren gridir. Enerjik olan bu ırkın içsel koruma içgüdüsü oldukça fazladır. 14- 15 yıl arasında yaşam süreleri bulunmaktadır.

GermanPinscher’ların Karakter Yapısı Nelerdir?

Soğuktan hoşlanmayan bu ırk köpeklerin en rahat yaşam ortamı evdir, oldukça hareketli olmalarına rağmen evde yapılan aktiviteler yeterli gelmektedir. Şımartılmayı çok severler, koruma içgüdüsü ile sahibine ait eşyaları korurlar. Çocuklarla iyi geçinen Alman Pinscher ırkı kendi cinsleri ve diğer cins köpeklerle çok iyi anlaşamazlar. Zeki olan bu ırk öğrenmeye en açık köpek cinsleri içinde yer alırlar. Fazla ilgi gördüklerinde, bu ilgiyi kötüye kullanabilirler çünkü isteklerinin yerine getirilmesini çok severler. Diğer cinslere oranla küçük vücuda sahip olan Alman pinscher güçlü çene yapısı ile kemirme içgüdüsüne sahiptirler.

GermanPinscher Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Doğası gereği zeki olan bu cins köpeklerin eğitimleri uzman kişiler tarafından yapılırsa çabuk evcilleşebilirler. Bu cins köpekler bekçilik özelliğine sahip olduklarından verilen eğitimin devamlılığı çok önemlidir. Eğitime yatkın olan bu ırklar verilen komutları yerine getirmesi uzun bir uğraş gerektir. İnatçı yapılarının varlığından dolayı eğitim süresince çok dikkatli olunmalıdır. İnatları devreye girdikten sonra başına buyruk olmalarından dolayı eğitilmesi oldukça zor bir hal alır.

Tuvalet eğitimi, diğer ırklar gibi oyun içinde ve ev ortamında verilebilir ortalama 10 gün süren bu eğitimin sonunda GermanPinscherlar sorunsuz tuvalet eğitimini almış olurlar. En ideal eğitim yaşı 4-5 aylık iken başlanmalıdır. Göz teması kurabilen bu ırk bir kişinin sözünü dinler peşinden gidebilirler.

GermanPinscherlar havlamayı çok severler, apartman koşullarında bakılacak ise havlama eğitiminin kesinlikle verilmesi gerekmektedir. Köpek eğitimi veren uzman kuruluşlardan destek alınması oldukça önemlidir, başına buyruk olan bu cinsin böyle bir eğitim kuruluşundan destek alınırken mutlaka sahinin yanında olması gerekmektedir aksi taktirde sahibi takmaz bir tutum sergileyebilir çünkü Alman Pinscherlar sadece bir kişinin sözünü dinlemektedir. German Pinscher köpek eğitimi veren kuruluşlar iyi araştırmalıdır.

GermanPinscher Köpek Eğitimi

GermanPinscher Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pürüzsüz ve parlak olan bu ırkın tüylerini günde bir defa taramak yeterlidir. Tüyleri oldukça az dökülür, tıraşa gerek yoktur. Pinscherlar’ı soğuğu sevmediklerinden dolayı ılık su ile banyo yaptırmak gerekir. Ayda bir defa yıkanmaları yeterlidir. Bu cins köpekler için en önemli bakım ağız ve diş bakımı gelmektedir her beslenmeden sonra ağız ve dişlerin temizlenmesi gerekmektedir. Göz ve kulak bakımları ise sık sık yapılmalı tırnakları törpülenmelidir. Tırnaklarının törpülenmesi yere basmasındaki şekillenmeyi doğrudan etkiler. Soğuk almamalarına özen gösterilmelidir.

Bu ırkın beslenmesi ise protein ve kalsiyum almaları oldukça önemlidir. Irkın genetik hastalığı olan kalp ve eklem rahatsızlıklarına yakalanmamaları genç yaşta aldıkları vitaminlere bağlıdır. Protein ve kalsiyum bu açıdan çok önemlidir. Obezite sorununa yatkın olan bu ırkın düzenli beslenmesi oldukça önem taşımaktadır. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile bu sorunun önüne geçilebilmektedir. Ev içi yapılan günlük egzersizler yeterli olmaktadır. Her üç ayda bir veteriner kontrolünden geçmeleri daha sonraki yaşlarda ortaya çıkabilecek hastalıkları önleme adına yarar sağlamaktadır. Küçük bedene sahip olduklarından hızlı hareket ederler bu açıdan kaçmaları kolay olmaktadır bu gibi durumların yaşanmaması için gerek evde gerek bahçede bir dizi önemler alınmasında fayda vardır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 379 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu