köpek oteli

GermanPinscher Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Bir Alman türü olan pinscher, Almanca ‘da ‘ısırıcı’ anlamına gelir, ismiyle zıt olan bu köpek türü evcil, uysal, fedakar ve duygusaldır. Bu cins köpeklerin omuz yüksekliği 40-50 cm aralığındadır. Ortalama kilosu ise 30-35 civarındadır. Alman Pinscher’lar parlak ve pürüzsüz tüylere sahip olup, tüy renkleri ise siyah, kırmızı, kahverengi ve nadiren gridir. Enerjik olan bu ırkın içsel koruma içgüdüsü oldukça fazladır. 14- 15 yıl arasında yaşam süreleri bulunmaktadır.

GermanPinscher’ların Karakter Yapısı Nelerdir?

Soğuktan hoşlanmayan bu ırk köpeklerin en rahat yaşam ortamı evdir, oldukça hareketli olmalarına rağmen evde yapılan aktiviteler yeterli gelmektedir. Şımartılmayı çok severler, koruma içgüdüsü ile sahibine ait eşyaları korurlar. Çocuklarla iyi geçinen Alman Pinscher ırkı kendi cinsleri ve diğer cins köpeklerle çok iyi anlaşamazlar. Zeki olan bu ırk öğrenmeye en açık köpek cinsleri içinde yer alırlar. Fazla ilgi gördüklerinde, bu ilgiyi kötüye kullanabilirler çünkü isteklerinin yerine getirilmesini çok severler. Diğer cinslere oranla küçük vücuda sahip olan Alman pinscher güçlü çene yapısı ile kemirme içgüdüsüne sahiptirler.

GermanPinscher Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Doğası gereği zeki olan bu cins köpeklerin eğitimleri uzman kişiler tarafından yapılırsa çabuk evcilleşebilirler. Bu cins köpekler bekçilik özelliğine sahip olduklarından verilen eğitimin devamlılığı çok önemlidir. Eğitime yatkın olan bu ırklar verilen komutları yerine getirmesi uzun bir uğraş gerektir. İnatçı yapılarının varlığından dolayı eğitim süresince çok dikkatli olunmalıdır. İnatları devreye girdikten sonra başına buyruk olmalarından dolayı eğitilmesi oldukça zor bir hal alır.

Tuvalet eğitimi, diğer ırklar gibi oyun içinde ve ev ortamında verilebilir ortalama 10 gün süren bu eğitimin sonunda GermanPinscherlar sorunsuz tuvalet eğitimini almış olurlar. En ideal eğitim yaşı 4-5 aylık iken başlanmalıdır. Göz teması kurabilen bu ırk bir kişinin sözünü dinler peşinden gidebilirler.

GermanPinscherlar havlamayı çok severler, apartman koşullarında bakılacak ise havlama eğitiminin kesinlikle verilmesi gerekmektedir. Köpek eğitimi veren uzman kuruluşlardan destek alınması oldukça önemlidir, başına buyruk olan bu cinsin böyle bir eğitim kuruluşundan destek alınırken mutlaka sahinin yanında olması gerekmektedir aksi taktirde sahibi takmaz bir tutum sergileyebilir çünkü Alman Pinscherlar sadece bir kişinin sözünü dinlemektedir. German Pinscher köpek eğitimi veren kuruluşlar iyi araştırmalıdır.

GermanPinscher Köpek Eğitimi

GermanPinscher Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pürüzsüz ve parlak olan bu ırkın tüylerini günde bir defa taramak yeterlidir. Tüyleri oldukça az dökülür, tıraşa gerek yoktur. Pinscherlar’ı soğuğu sevmediklerinden dolayı ılık su ile banyo yaptırmak gerekir. Ayda bir defa yıkanmaları yeterlidir. Bu cins köpekler için en önemli bakım ağız ve diş bakımı gelmektedir her beslenmeden sonra ağız ve dişlerin temizlenmesi gerekmektedir. Göz ve kulak bakımları ise sık sık yapılmalı tırnakları törpülenmelidir. Tırnaklarının törpülenmesi yere basmasındaki şekillenmeyi doğrudan etkiler. Soğuk almamalarına özen gösterilmelidir.

Bu ırkın beslenmesi ise protein ve kalsiyum almaları oldukça önemlidir. Irkın genetik hastalığı olan kalp ve eklem rahatsızlıklarına yakalanmamaları genç yaşta aldıkları vitaminlere bağlıdır. Protein ve kalsiyum bu açıdan çok önemlidir. Obezite sorununa yatkın olan bu ırkın düzenli beslenmesi oldukça önem taşımaktadır. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile bu sorunun önüne geçilebilmektedir. Ev içi yapılan günlük egzersizler yeterli olmaktadır. Her üç ayda bir veteriner kontrolünden geçmeleri daha sonraki yaşlarda ortaya çıkabilecek hastalıkları önleme adına yarar sağlamaktadır. Küçük bedene sahip olduklarından hızlı hareket ederler bu açıdan kaçmaları kolay olmaktadır bu gibi durumların yaşanmaması için gerek evde gerek bahçede bir dizi önemler alınmasında fayda vardır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 232 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul