köpek oteli

Sokak Köpeği Eğitip Sahiplendirmek

Paylaş
 

Sokak köpekleri her zaman her yerde karşımıza çıkabiliyor.  Onlarca sokak köpeğine bakamayıp da dışarı atanlar yahut sokaktaki hayvanları değersiz varlık gibi görenler onların ne çektiklerini asla bilemezler.  Onlarda insanlar gibi düşünemese de hissettikleri,  yaşadıkları akıllarında unutulmaz bir hal alıyor.  Yaşadıklarını psikolojik olarak yansıtmaktadırlar.  Saldırgan ve içine kapanık bir hal alırlar.  Hiçbir hayvan sevgi görüp de saldırgan olmaz.  Bu tamamen bakan kişinin kendisine bağlıdır.

Siz ne kadar çok köpeğinize değer verdiğinizi hissettirip,  onunla vakit geçirip onu eğitmeye çalışırsınız onlar da o kadar çok şey öğrenir sizden.  Kim istemez ki köpeğiyle beraber istediği her şeyi yapmak? Ya da kim istemez ki bir elinin hareketiyle köpeğinin yanında olmasını. .  Köpekleri eğitmek düşündüğünüz kadar zor değil aslında.  Yapmanız gereken onlara bütün sevginizi göstermek ve onun bunu hissetmesi.  Bazı köpeklerde doğuştan saldırgan olabiliyor yetiştiği yerden ve bulunduğu ortamdan kaynaklanan.  Bu gibi durumlarda bu köpekleri eğitmek gerçekten de kolay olmuyor.  Bazılarından kısa zaman alırken saldırgan yetişmiş köpeklerde uzun zamanlar alabiliyor…

Sokak Köpeği Eğitip Sahiplendirmek isteyenler için bu kolay bir durum olmasa da bazen eğlenceli bir hal alabiliyor.  Onlarla sürekli ilgilenmek sürekli yeni bir şeyler öğretmek hem öğretici açısından hem de köpekler açısından kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyor. Köpeğinizi ne kadar erken yaşta eğitmeye başlarsanız o kadar çok verim alacağınız söz konusu.  Köpeğinize ilk tuvalet eğitiminden başlayabilirsiniz.  Onlara bu alışkanlığını kazandırmak ev ortamında tuvaletini hiçbir zaman yapmaması gerektiğini kavrayacak ve her zaman ona göre hareket edecektir. İlk zamanlarda bu biraz zor olacaktır fakat alıştığı zaman asla evde ya da misafirliğe gittiğinizde bu davranışını tekrarlamayacaktır. Onu ilk bu şekilde eğiterek eğitiminden başlayabilirsiniz.  Daha sonra onunla oyunlarla karmaşık bir şekilde eğitiminize devam edebilirsiniz. .

Sokak Köpeği Eğitip Sahiplendirmek

Sokak Köpeği Eğitip Sahiplendirmek

Bu eğitim şekli köpekleriniz için en eğlenceli kısımdır.  Çünkü her küçük çocuk gibi onlarda oyun oynamak ister. Oyun oynayarak eğitildikleri zaman öğrendikleri akıllarında daha kalıcı ve uygulamaları da bir o kadar hızlı oluyor.  Eğitmenlerinde işini daha heyecanlı ve istekli yapmaları bu denli kolaylaşıyor.  Eğitmenlerin Sokak Köpeği Eğitip Sahiplendirmek amaçlı yaptıkları bu çalışma köpeklerin yeni sahiplerinin sevimli yaklaştıkları zaman köpeğin kendini güvende ve huzurlu hissetmesini sağlıyor.  Köpeklerin psikolojisi özellikle de yavru köpeklerin eğitmenlerinin ne kadar iyi davrandıkları ya da ne kadar kötü davrandıklarını algılayıp davranışları ona göre şekillenebiliyor.  Bu yüzden köpekler eğitilirken onlara saldırgan olmayı değil de onların daha cana yakın olmaları sağlanmalıdır.

Günümüz de sokak köpeklerini alan çok az eğitmen olsa da geri kalan sokak köpekleri saldırganlığı ile biliniyor.  Kimsesiz ve aç bırakılmış bu köpekler zamanla kimseyi yanına yaklaştırmayıp insanların korkmasına neden olabiliyor.  Bütün sokak köpeklerini eğitip,  sahip bulmak çok zor bir olasılıktır.  Bazı sokak köpekleri ise eğitimini üstlenmesi,  bakımının ağır gelmesi ve yapamayacağını düşündüğü için yuvalardan alınan eğitilen köpekleri hevesleri kaçınca dışarı salması köpeklerin psikolojisini yerle bir ediyor.

Bu köpeklerin sokağa alışım sürecinin zor olduğundan ilk zamanlar ne yapacaklarını bilemezler.  Zamanla diğer sokaktaki köpeklerle boğuşma ve dışarıda yemek bulamaması kendini besleyememe söz konusu olunca daha agresif ve saldırgan olmaları gözden kaçmıyor. Bu hayvanları tekrar eğitmek çok uzun yıllar alabilir.  Yavru köpeklerin ya da yetişkin köpeklerin bozulmuş olan psikolojilerini kimi zaman çabuk düzelirken yaşadığı problemler hayatta kalma mücadeleleri ile zor geçirmiş bir hayatı olan köpeklerin düzelmesi çok zor olabiliyor.  Bu yüzden köpeklerin bakılamayacağının düşüncesinde olanlar için asla köpek almamaları öneriliyor.  Köpeklerin yuvalarında ki yaşamının ve eğitildikleri yerden daha iyi bakılabileceği sahiplere verilmesi uygun görülüyor.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 511 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu