köpek oteli

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Nasıl ki bizim de zaman zaman tatile çıkmaya ihtiyacımız oluyorsa sadık dostumuz köpeklerin de tatile çıkmaya ve bir değişikliğe ihtiyacı olabilir ya da sizin herhangi bir işiniz varsa ve o zaman köpeğinize bakmayacak durumdaysanız köpeğinizi bırakmak için Üsküdar köpek pansiyonu seçebilirsiniz. Ayrıca köpeğiniz için pansiyon seçimini dikkatli ve özenli yaparsanız köpeğinizin memnuniyetini sağlamış olursunuz. Üsküdar köpek pansiyonu bulmak öyle kolay bir iş değildir.

Köpeğinizin rahatı için detaylı araştırmalar yapmalı ve onun mutlu olacağı bir pansiyon bulmalısınız. Hareketli bir köpeğiniz varsa o zaman pansiyon seçiminde mutlaka bahçesi olan bir pansiyon seçin ki köpeğiniz rahatça koşup oynasın ve eğlensin. Siz uzaktayken köpeğinizin rahat ve huzurlu olduğundan emin olmak istiyorsanız güvenilir bir pansiyon bulmalısınız. Peki köpek pansiyonu nasıl bulunur? En iyi köpek pansiyonları hangileridir ? Bu konularda dikkat etmemiz gereken önemli hususlar var.

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Köpek Pansiyonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 1. Köpek pansiyonu seçerken köpeğinizin güvenliği için ona tüm gün göz kulak olacak bir özel bakıcı gözetmeni olup olmadığına dikkat edin. Köpeğinizin 7/24 izlenmesi onu başına gelecek belalardan korur ve böylece sizin de içiniz rahat eder.
 2. Her köpeğin yemesi gereken mama çeşidi farklıdır. Eğer bir Üsküdar köpek pansiyonu köpeğinizin yaşını, kilosunu ve fizyolojik özelliklerini hesaba katmadan köpeğinize her köpeğe verilen mamayı verecekse asla o pansiyonu seçmeyin. Her köpek birbirinden farklıdır. Doğal olarak almaları gereken mamalar ve besin değerleri de farklıdır. Bu nedenle köpeğinize uygun mama hazırlayacak bir köpek pansiyonu bulmaya özen gösterin.
 3. Köpek pansiyonunda mutlaka veteriner olduğundan emin olun. Köpeğinizin başına gelebilecek her türlü durumda ona müdahale edebilecek bir veteriner olmalıdır. Ayrıca ilaç ve ilkyardım ekipmanlarının bulunması da köpek pansiyonu seçerken dikkat edilmesi gereken şeyler arasındandır.
 4. Günlük bakım her köpek için çok önemlidir. Köpeğinizi emanet edeceğiniz köpek pansiyonunda günlük bakım yapıldığından emin olun.
 5. Köpeğinizle ilgilenecek kişilerin bu işi sevgi ve özenle yapması çok önemli. Siz köpeğinize nasıl davranıyorsanız onlar da aynı sıcaklığı köpeğinize hissettirmeliler. Köpekler özellikle sahiplerine çok bağlı hayvan oldukları için köpeğiniz sizi mutlaka özleyecek ve varlığınızı arayacaktır. Sizin yokluğunuzda köpeğinizle iyi ilgilenilmesi köpeğinizin yalnız hissetmemesi açısından önemlidir.

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde köpeğiniz için herhangi bir şüphe olmasın. Ayrıca köpek pansiyonlarının bir başka avantajı ise orada ki diğer köpeklerdir. Köpeğiniz diğer köpeklerle oynayarak vakit geçirerek daha zevkli bir zaman geçirecektir. Eğer seçeceğiniz pansiyon sizin normal evinizden büyükse o zaman bu köpeğinizin daha fazla rahat edeceği anlamına gelir. Mümkünse uzman eğitmenlerin bulunduğu bir köpek pansiyonu seçin. Belki siz geri dönene kadar köpeğiniz epey bir beceri edinmiş olur. Köpeğini araştırmadan ve incelemeden hiçbir köpek pansiyonuna vermeyin.

Ne kadar acele bir işiniz olursa olsun köpek pansiyonunu rastgele seçmeyin. Çünkü geri döndüğünüzde elbette ki köpeğinizi mutlu ve huzurlu görmek isteyeceksiniz fakat doğru köpek pansiyon seçimi yapılmazsa maalesef köpeğinizi mutlu görmeniz imkansız. Köpeğinizi pansiyona 1 – 2 ay gibi uzun süre için bırakmayın. Zaman alacak bir işiniz varsa ve şartlar uygunsa köpeğinizi de sizinle birlikte götürün. Köpek pansiyonlarına köpeklerini bırakıp hiç dönmeyen sahipler de çok. Bu nedenle eğer köpeğinizi seven bir sahipseniz her ne kadar iyi bir köpek pansiyonu seçerseniz seçin onu oraya uzun süre terk etmeyin. Sizin yokluğunuz onu üzebilir ve varlığınızı arayıp bulamamak onu çok yıpratabilir.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 339 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul