köpek oteli

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Üsküdar,  İstanbul’un büyük ve küçük Çamlıca tepeleri ve koruluk alanları ile en yeşil alanlarından biridir.  Boğazın kıyısındaki bu nadide semtte, sokak hayvanlarını korumak için bir çok çalışma yapılmaktadır.  Özellikle Üsküdar Belediye’sinin bu konudaki hassasiyeti göz ardı edilecek gibi değildir.  Durumdan da anlaşıldığı üzere Üsküdar’da hayvan seven ve hayvan besleyen insan sayısı çoğunluktadır.

Üsküdar ilçe sınırları içinde sadece sokak hayvanlarını koruyan merkezler değil,  köpek eğitim merkezleri de bulunmaktadır. Üsküdar Köpek eğitim merkezi için,  bir Üsküdarlı olarak başvurulursa,  köpeğinize büyük katkılar sağlayacağı yorumunu rahatlıkla yapabiliriz.  Köpeğinize her eğitimi ve terbiyeyi siz vermezsiniz. Bunu başarabilmeniz için belki bir bilgi birikimi ve tecrübeye ihtiyaç duyulur. Köpeğinizi doğru eğitmek için onları anlamalı ve empati kurmalısınız.  Köpeğinize hangi şartlarda ve nasıl komut verirseniz,  lafınızı dinletebilirsiniz olayının mantığını bilmek gereklidir.  Bu işi de ancak ehliyetli,  işinde uzman ve profesyonel kişiler halledebilir. İşte eğitim merkezlerindeki bu profesyonel kadroların eline köpeğinizi bırakmanız durumunda,  ortaya,  doğruyu-yanlışı ayırt edebilen,  laftan anlayan ve terbiyeli bir hayvan sahibi olmuş olacaksınız.

Beslenme eğitimi,  tuvalet eğitimi ve özellikle sosyalleşme eğitimi sayesinde çevre ile iletişim kurma,  diğer canlıları tanıma ve ortamla barışık olma gibi gelişimler kaydedecek olan köpek,  zamanla laftan sözden anlayan,  komutları idrak eden ve uygulayan,  sahibine kayıtsız şartsız itaat eden,  son derece uyumlu ve terbiyeli olacaktır. Bunların aşında,

-Temel itaat eğitimi

-ileri itaat eğitimi

-Uzaktan itaat eğitimi

-Koruma eğitimi

-İz Takibi eğitimi (yerden ve havadan iz takibi eğitimi)

-Yavru köpek eğitimi

-Show eğitimi

-Canlı arama eğitimi

-BH sınav eğitimi gibi eğitimlerin tamamı bu eğitim merkezleri tarafından verilir.

Bu merkezler 12 ay boyunca açık olurlar ve eğitimin durumuna göre süre belirlenir.  Arzu edildiği takdirde çok sevdiğiniz köpeklerinizin eğitimlerine bilfiil sizlerde iştirak edebilirsiniz.  Eğitim esnasında en küçük bir taviz dahi verilmeden,  eğitim prensiplerine uyulması çok önemlidir. Aksi halde arzu edilmeyen bir takım davranış kazanımları da olabilir ve hatta bazen bunların teflisi de olmayabilir.  Bu nedenle eğitimin uzman kadro tarafından verilmesi ve tam- doğru olarak verilmesi son derece mühimdir.

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi

Eğitim almadan önceki köpeğinizle,  aldıktan sonra köpeğiniz arasındaki gelişim farkının yadsınamaz ölçüde olduğu ortaya koyulur ve bu noktadan sonra tek amaç sahibinin de hayvanla doğru iletişimi kurmayı sağlamalarıdır.  Köpek eğitim sadece köpeğin eğitilmesi ile bitmez. Sahibine de bundan sonraki iletişimleri boyunca yol gösterecek teknik bilgiler verilir yani bir anlamda köpek ile beraber aslında sahibi de,  minik de olsa,  bir eğitim almış sayılabilir.

Köpekler küçük,  orta ve büyük ırk olmak üzere üçe ayrılırlar ve har ırk köpeğin karakter özellikleri birbirinden farklıdır.  Bu nedenle Büyük ırk,  Sivas kangal bir köpeğin ihtiyacı olan eğitim ile küçük ırk terrirer cinsi bir köpeğin eğitim ihtiyacı farklı farklıdır. Bunun i. in eğitim planlamaları ayrı ayrı,  her köpeğe özel uygulanır ve hazırlanır.  Tabiri doğru olacaksa, iyi bir köpek eğitim merkezindeki uzman kadronun eğitimi köpeğe spesifik olmalıdır. Köpek eğitiminin,  köpek sahibi tarafından öneminin anlaşılması ve uygulanması son derece önemlidir.

Hayvan bizim acemi ve bilgisiz ellerimizde şımarık ve yeteneksiz bir köpek olarak büyüyeceğine, ehliyetli kişilerle, karakterli,  yetenekli ve uyumlu bir köpek olarak yetiştirilmeli ve yaşadığı ömrü daha rahat, kolay ve kaliteli geçirmesine olanak tanınmalıdır. Unutulmamalıdır ki eğitim sonrasında köpeğimizle empati kurabileceğimiz ve onu anlayacağımızdır. Zaten hayvan sevmenin asıl kuralı ve kaidesi de budur.  Hayvanımız sevmek,  anlamaya çalışmak ve onunla daha da mutlu bir beraberlik ortaya çıkartmaktır. Üsküdar ilçesinde bu hizmetleri alabileceğiniz birçok kurum ve çiftlik söz konusudur. İnternetten arayıp herhangi birine üye olmanız bu eğitimlerin kazanımı i. için yeterli olacaktır.

köpek https://www.petyavru.com
Bu yazı 434 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olacağınız bir gün. Karşılaştığınız kişiler ve olaylar karşısında ani heyecanlar yaşayabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce aklınıza gelmeyen veya hesaplamadığınız durumlar olabilir. Duygularınızı denetleyin ve sorunları büyütmekten kaçının.  Bu arada ilginç kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sevdikleriniz ile ilgili duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Duygularınız ve istekleriniz değişiyor.
 
BOĞA BURCU YORUMU
Önemsediğiniz konular ile ilgileneceksiniz ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. En azından daha iyimser ve yapıcı bir tavır içinde davranabilirsiniz. Daha önce korktuğunuz durum ile ilgili korkularınızı aşacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştireceksiniz. Üstelik saygı duyulan kişilerin desteğini alacaksınız ve böylece moraliniz yükselecek. Özellikle burcun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar, alışkanlıklarını değiştirmeyi başarabilir ve böylece fırsatları iyi değerlendirebilirler. İş ortaklığı yapabilir ve yeni sorumluluklar almaya hevesli olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin. Hayal gücü gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz.
İKİZLER BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve bilinçaltınızın derinlerinden yükselen istekler şuurunuza yükselebilir. Ani değişiklikler sizi heyecanlandıracak ve sürpriz değişiklikleri fırsat olarak yorumlayacaksınız. İlginç kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve şimdiye kadar ilgilenmediğiniz kişiler ve konulara ilgi duyabilirsiniz. Sürpriz aşklar ve heyecan verici maceralar size çekici gelebilir. Bugün karşılaştığınız kişilerden etkilenebilirsiniz ve kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. İçsel olarak değişim ve dönüşümü derinden hissedebilir ve uzaklarda yaşayan yakınlarınız ile haberleşebilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Rüyalar, vizyonlar ve hayallerinizi gerçekmiş gibi hissedeceğiniz bir dönem. Ve bu sabah gördüğünüz rüyaların etkisi ile uyanabilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve duygular yerine aklınız ile hareket edin. Arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile karmaşık duygulardan uzaklaşabilirsiniz. Sanatçılar, mistikler ve hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapan kişiler ilginizi çekecek. Geleceğe yönelik büyük hayalleriniz olabilir ve zor işler ile başa çıkacak gücü içinizde hissedeceksiniz. Ancak gün içinde karşılaştığınız olaylar duygularınızın dalgalanmasına neden olabilir.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün duygularınız değişiyor ve kendinizle meşgul olmak yerine dikkatinizi çevrenize yönelteceksiniz. Sabah saatlerinde yapmanız gereken işlere odaklanacak ve kararlı çalışmalar yapacaksınız. Üzerinizde baskı duygusu uyandıran konular ile başa çıkabilirsiniz. Bugün olumlu ve anlayışlı davranmak için gayret göstereceksiniz. Önemsediğiniz konular ile ilgili daha rahat davranacak ve böylece sorunlar ilginç bir biçimde çözülecek. Olaylara daha özgür bir açıdan bakabilirsiniz ve böylece sizi rahatsız eden fikirlerden uzaklaşabilirsiniz. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için gayret gösterin.
BAŞAK BURCU YORUMU
Mistikler, hayal gücü gerektiren konulara yönelik çalışma yapanlar ve sanatçılar ilginizi çekecek. Ayrıca siz de hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanabilirsiniz. Fakat mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeleriniz olabilir ve gelişmeler istediğinizden daha yavaş olsa bile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dostlarınızın ilgisi ve arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız ve moraliniz yükselecek. Günün ilerleyen saatlerinde çeşitli davetler alabilirsiniz ve dostlarınız ile buluşabilirsiniz. Bugün kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygusal ve alıngan olabilirsiniz. Duygularınızın dalgalanacağı bir gün… Sürpriz karşılaşmalar olabilir ve karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir. Aslında kendinizi keşfettiğiniz bir dönemdesiniz fakat karşılaştığınız olaylar beklediğinizden çok farklı olabilir ve sizi derinden etkileyebilir. Sevdiklerinizi gözden geçirebilirsiniz ve ilişkilerinize daha derinden bakabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve dikkatinizi yapmanız gereken pratik işlere odaklayın. Ani değişiklikler ile başa çıkmak pek kolay değil fakat bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz ve böylece sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
 
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Duygularınız yükseliyor ve kendinizi bugün iyi hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylara çok farklı açılardan bakabilirsiniz. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin davranışlarından etkilenebilir ve siz de bakış açınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. Kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz ve yapıcı davranmayı başaracaksınız. Önemsediğiniz kişiler ve olaylar ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Fakat yaşam enerjiniz yükseliyor ve zor işler ile başa çıkabilirsiniz. Sorumluluk almak, sizi korkutabilir fakat artık önemsenmek ve önemli işler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Yoğun duygular ve tuhaf rüyalar ve gerçekmiş gibi algılayacağınız hayalleriniz olabilir. Kuruntulu hayallerden uzak durun ve duygularınızı denetlemek için bugün gayret gösterin. Öğlene doğru duygularınız yükselecek ve karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak. Yaratıcı kişiler ile karşılaşabilirsiniz ve daha önce denemediğiniz veya düşünmediğiniz işler ile ilgilenebilirsiniz. Hatta özgür ve yaratıcı kişiler ile işbirliği yapmanız mümkün.  Aslında sizin için değişim ve dönüşüm zamanı… Ve yenilikler yaparak kendinizi de yenilemeniz mümkün.
OĞLAK BURCU YORUMU
İsteklerinizin yükseldiği bir dönemdesiniz ve hayal gücü gerektiren alanlarda başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve atılımda bulunmak için aceleci davranmayın. Bugün ani karşılaşmalar olabilir ve sürprizlerden etkilenebilirsiniz. Karşılaştığınız bazı olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve unuttuğunuz bazı olayları hatırlayabilirsiniz ve duygusal karmaşa hissedebilirsiniz. Duygularınızı denetlemek için gayret gösterin. Aslında mantığınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Arkadaşlarınız ve dostlarınız sizi destekleyecek. Bu arada duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Duygularınız yükseliyor ve böylece üzerinizde hissettiğiniz baskı yaratan konular ile başa çıkmanız daha kolay olacak. Çünkü tarzınızı değiştirmeyi başarabilirsiniz. En azından alışkanlıklarınızı değiştirmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Öğlene doğru karşılaşacağınız kişiler sizi heyecanlandıracak ve yaratıcılığınız açığa çıkacak. Baskı olarak algıladığınız durumu, kendinizi keşfetmenizi sağlayan itici bir unsur olarak görmeyi başarabilirseniz, aşama yapacaksınız. Bazı arkadaşlarınızı hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Fakat aceleci karar vermeyin.
BALIK BURCU YORUMU
Sorumluluklarınız size fazla gelebilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Fakat sabırlı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Özellikle çocuklarınız, kardeşleriniz veya size ihtiyacı olan arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Aslında sevdiklerinize gösterdiğiniz ilgi ve şefkat, ilişkilerinizin daha sıcak olmasına yardımcı olacak. Üstelik hem siz yakınlarınıza yardımcı olacaksınız, hem de dostlarınız ve arkadaşlarınız size yardımcı olacak. Böylece ilişkileriniz daha da güçlenecek. Bugün projeleriniz ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ayrıca yapılması gereken pratik işlerinizi bugün daha kolay yapacaksınız.
köpek eğitimi köpek pansiyonu