köpek oteli

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Üsküdar,  İstanbul’un büyük ve küçük Çamlıca tepeleri ve koruluk alanları ile en yeşil alanlarından biridir.  Boğazın kıyısındaki bu nadide semtte, sokak hayvanlarını korumak için bir çok çalışma yapılmaktadır.  Özellikle Üsküdar Belediye’sinin bu konudaki hassasiyeti göz ardı edilecek gibi değildir.  Durumdan da anlaşıldığı üzere Üsküdar’da hayvan seven ve hayvan besleyen insan sayısı çoğunluktadır.

Üsküdar ilçe sınırları içinde sadece sokak hayvanlarını koruyan merkezler değil,  köpek eğitim merkezleri de bulunmaktadır. Üsküdar Köpek eğitim merkezi için,  bir Üsküdarlı olarak başvurulursa,  köpeğinize büyük katkılar sağlayacağı yorumunu rahatlıkla yapabiliriz.  Köpeğinize her eğitimi ve terbiyeyi siz vermezsiniz. Bunu başarabilmeniz için belki bir bilgi birikimi ve tecrübeye ihtiyaç duyulur. Köpeğinizi doğru eğitmek için onları anlamalı ve empati kurmalısınız.  Köpeğinize hangi şartlarda ve nasıl komut verirseniz,  lafınızı dinletebilirsiniz olayının mantığını bilmek gereklidir.  Bu işi de ancak ehliyetli,  işinde uzman ve profesyonel kişiler halledebilir. İşte eğitim merkezlerindeki bu profesyonel kadroların eline köpeğinizi bırakmanız durumunda,  ortaya,  doğruyu-yanlışı ayırt edebilen,  laftan anlayan ve terbiyeli bir hayvan sahibi olmuş olacaksınız.

Beslenme eğitimi,  tuvalet eğitimi ve özellikle sosyalleşme eğitimi sayesinde çevre ile iletişim kurma,  diğer canlıları tanıma ve ortamla barışık olma gibi gelişimler kaydedecek olan köpek,  zamanla laftan sözden anlayan,  komutları idrak eden ve uygulayan,  sahibine kayıtsız şartsız itaat eden,  son derece uyumlu ve terbiyeli olacaktır. Bunların aşında,

-Temel itaat eğitimi

-ileri itaat eğitimi

-Uzaktan itaat eğitimi

-Koruma eğitimi

-İz Takibi eğitimi (yerden ve havadan iz takibi eğitimi)

-Yavru köpek eğitimi

-Show eğitimi

-Canlı arama eğitimi

-BH sınav eğitimi gibi eğitimlerin tamamı bu eğitim merkezleri tarafından verilir.

Bu merkezler 12 ay boyunca açık olurlar ve eğitimin durumuna göre süre belirlenir.  Arzu edildiği takdirde çok sevdiğiniz köpeklerinizin eğitimlerine bilfiil sizlerde iştirak edebilirsiniz.  Eğitim esnasında en küçük bir taviz dahi verilmeden,  eğitim prensiplerine uyulması çok önemlidir. Aksi halde arzu edilmeyen bir takım davranış kazanımları da olabilir ve hatta bazen bunların teflisi de olmayabilir.  Bu nedenle eğitimin uzman kadro tarafından verilmesi ve tam- doğru olarak verilmesi son derece mühimdir.

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi

Üsküdar Köpek Eğitim Merkezi

Eğitim almadan önceki köpeğinizle,  aldıktan sonra köpeğiniz arasındaki gelişim farkının yadsınamaz ölçüde olduğu ortaya koyulur ve bu noktadan sonra tek amaç sahibinin de hayvanla doğru iletişimi kurmayı sağlamalarıdır.  Köpek eğitim sadece köpeğin eğitilmesi ile bitmez. Sahibine de bundan sonraki iletişimleri boyunca yol gösterecek teknik bilgiler verilir yani bir anlamda köpek ile beraber aslında sahibi de,  minik de olsa,  bir eğitim almış sayılabilir.

Köpekler küçük,  orta ve büyük ırk olmak üzere üçe ayrılırlar ve har ırk köpeğin karakter özellikleri birbirinden farklıdır.  Bu nedenle Büyük ırk,  Sivas kangal bir köpeğin ihtiyacı olan eğitim ile küçük ırk terrirer cinsi bir köpeğin eğitim ihtiyacı farklı farklıdır. Bunun i. in eğitim planlamaları ayrı ayrı,  her köpeğe özel uygulanır ve hazırlanır.  Tabiri doğru olacaksa, iyi bir köpek eğitim merkezindeki uzman kadronun eğitimi köpeğe spesifik olmalıdır. Köpek eğitiminin,  köpek sahibi tarafından öneminin anlaşılması ve uygulanması son derece önemlidir.

Hayvan bizim acemi ve bilgisiz ellerimizde şımarık ve yeteneksiz bir köpek olarak büyüyeceğine, ehliyetli kişilerle, karakterli,  yetenekli ve uyumlu bir köpek olarak yetiştirilmeli ve yaşadığı ömrü daha rahat, kolay ve kaliteli geçirmesine olanak tanınmalıdır. Unutulmamalıdır ki eğitim sonrasında köpeğimizle empati kurabileceğimiz ve onu anlayacağımızdır. Zaten hayvan sevmenin asıl kuralı ve kaidesi de budur.  Hayvanımız sevmek,  anlamaya çalışmak ve onunla daha da mutlu bir beraberlik ortaya çıkartmaktır. Üsküdar ilçesinde bu hizmetleri alabileceğiniz birçok kurum ve çiftlik söz konusudur. İnternetten arayıp herhangi birine üye olmanız bu eğitimlerin kazanımı i. için yeterli olacaktır.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 310 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul