köpek oteli

Ümraniye Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Ümraniye köpek eğitim çiftliği merkezini anlatmadan önce, köpekler ve insanlar arasındaki ilişki, köpeklerin bakımı ve beslenmesi ile köpek eğitimi açısından bazı konulara değinecek ve bunları anlatacağız. Ardından da Ümraniye köpek eğitim çiftliği ile ilgili bir takım bilgiler vereceğiz. Köpekler ve insanlar tarihin en eski çağlarından beri birlikte yaşayan canlılardır. Özellikle avcı-toplayıcı zamanlardan köpekler insanlardan daha hızlı koşuyor. Fakat insanlar kadar iyi düşünemedikleri için mızrak, ok gibi avlanma aletlerini yapamıyorlardı. İlk olarak insanlar ateşi keşfedip etrafında yemek yedikten sonra onların artıklarıyla beslenmeye başlayan köpekler zamanda insanlarla yakın ilişkiler kurdular ve birlikte avlanmaya başladılar. Birlikte avlanarak oldukça üstün bir tür haline gelip doğadaki en güçlü Avcılar oldular işte bu durum köpeklerle insanlar arasında bir dostluk meydana getirdi. Bugün her ne kadar bu durum ortada olmasa da yine de Genlerde bu taşınmakta ve köpeklerle insanlar arasında bir dostluk bulunmaktadır.

Bu meselelere değindikten sonra şimdi de köpek eğitimi ile ilgili bazı bilgiler verelim. Köpek eğitimi çok kolay olmayan bir durumdur. Temel olarak üç kelime ile ifade edilebilir köpekler evet hayır ve gel komutlarıyla eğitilirler. Bazı köpekler yumuşak ve nazik davranarak eğitilir. Bazı köpekler ise oldukça katı ve otoriter olarak eğitilmelidir. Bu köpeklerin bulundukları gen yapıları ve psikolojileri ile ilgili bir durumdur. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Öncelikle bir köpeği eğitmek istiyorsanız çok küçük yaştan itibaren eğitmelisiniz. Örneğin 2 aylık veya 3 aylıkken köpekleri eğitimi ve gereken zihinsel kapasiteyi ulaşmaları için mamalarına ek besinler vitaminler ve mineraller katmalısınız.

Ümraniye Köpek Eğitim Çiftliği

Ümraniye Köpek Eğitim Çiftliği

Daha önce de bahsettiğimiz gibi köpek eğitimi zor bir iştir bunun için ya gerçekten iyi bir eğitim almalısınız ya da bu konuda profesyonel kişilerden bilgi almalısınız. Bugün artık profesyonel kişiler bazı köpek eğitim çiftlikleri kurallar ve bu köpek eğitim çiftliklerinde çok geniş malzemeler ve materyallerle köpeklerin ise istediğiniz her konuda eğitim verebilirler köpeğinizi bir av köpeği haline getirmek istiyor veya evinizde sizin istemediğiniz şeyleri yapmasını istiyorsanız bu tip kurumlardan köpeklerimizi rahatlıkla geliştirebilirsiniz.

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehri olması itibariyle köpek pansiyonları ve köpek eğitim merkezlerinin en yoğun olduğu kenttir. Özellikle Ümraniye Şerifali civarında bu tip Eğitim merkezlerine bulabilirsiniz. Bununla ilgili daha detaylı bilgileri çeşitli internet sitelerinde elde edebilirsiniz. Genellikle bu tip merkezlerde hem kediler Hem de köpekler için eğitim verilmekte ve çoğunun internet sitesinde sizin ihtiyacınız olan eğitimler ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Ümraniye de yalnızca köpek eğitim merkezleri değil köpek eğitim pansiyonları ve otelleri de bulunabilir. Yani köpeklerinizi eğer şehir dışına çıkıyorsanız buralarda bırakabilirsiniz. Bu köpek eğitim merkezi İstanbul’da olması sebebiyle Türkiye’deki en profesyonel kişiler tarafından köpeğinize gerekli eğitimler verilebilir. Hatta daha profesyonel kişilere de Eğer isterseniz sizleri yönlendirebilirler. Köpeklerinizin eğitimi daha önce de bahsettiğimiz gibi farklı şekillerde olur. Örneğin av köpeği olarak eğitebilir veya ev köpeği olarak iletebilirsiniz. Bu ikisi için farklı eğitimler ve farklı eğitmenler gerekebilir. İstanbul Ümraniye’de bu eğitimleri sağlayabilir veya bu eğitimlere sizi yönlendirecek eğitmenlere gerekli soruları sorabilirsiniz. Bu Tesisler genel olarak Avrupa standartları üzerinde düzenlenir ve konusunda gerçekten uzmanlık sahibi kişiler tarafından işletilir.

Köpeklerinizi eğitmeniz hem onlarla olan bağlarını kuvvetlendirecek hem de daha rahat ve daha doğru bir iletişim kurarak köpeklerinizi daha mutlu etmenizi sağlayacaktır. Ümraniye’de bulunana merkezlerde bunu rahatlıkla sağlayabilrisiniz.

pet taksi köpek pansiyonu
Bu yazı 304 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
köpek eğitimi köpek pansiyonu

Evde Köpek Eğitimi İstanbul